Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
пиво   алкоголізм   міська культура

Скільки, де і чому п'ють пиво українці?

Дубовик Юлія | 27.10.2010 17:29

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
1

Голосов "против"
1

Більшість українців знають і дотримуються безпечних для здоров'я норм споживання пива, встановлених ВООЗ та Міжнародною організацією праці.

Такі дані показало дослідження громадської думки "Культура споживання пива в Україні", проведене компанією GfK Ukraine **.

За даними дослідження для більшості українців середня норма споживання пива складає 0,5 та 0,33 л (50,2% та 16,3% відповідно), що відповідає нормам, розрахованим за міжнародними стандартами. Переважна більшість українців знає, якою є безпечна норма споживання пива, однак близько третини респондентів як середню норму вказали 1-2 л пива за раз. Дещо інша ситуація у містах з населенням 51-100 тис.: своєю середньою нормою споживання пива 1-2 л вказали 43% жителів таких міст.

Левова частка українців споживає пиво максимум через день і рідше, що також відповідає безпечним нормам споживання пива.

Середньостатистично для України переважна більшість респондентів споживає пиво вдома, а також у кафе, барах і ресторанах. Однак для мешканців великих міст 500+ тис. другим за популярністю місцем споживання пива є вулиця – тут пиво п'ють 19,7%, тоді як у закладах -7,4%. А для киян ці показники складають вже 36,7% і 4,5% відповідно.

Більшість українців починає споживати пиво після досягнення повноліття – 53,9%. Значно менша кількість людей, які почали пити пиво до 18 років, у Центральній Україні – 25,2% мешканців регіону. Найбільше молодих людей починають пити пиво до досягнення повноліття у містах з населенням 51-100 тис. та більше 500 тис. (51,8% та 54,7% відповідно). В цілому опитані починають пити пиво з власного вибору (45,3%) або наслідують приклад друзів/ оточення (48%).

Смакувати напій, розслабитися та поспілкуватися – ось основні фактори, заради яких українці п'ють пиво. Лише 4% громадян п'ють пиво, щоб захмеліти.

У сприйнятті людей пиво залишається найбільш безпечним алкогольним напоєм. 53,9% українців з високим рівнем доходу найбільш небезпечною вважають горілку, пиво вважають небезпечним лише 8% з них. А от зі зменшенням рівня доходів ситуація змінюється: тільки 39,8% людей з низьким доходом поставили найвищий ранг небезпеки горілці, а 19% – найвищий ранг небезпеки пиву.

Івашко Володимир, експерт ГО "Центр досліджень проблем міста": "Метою дослідження було виявити звички українців у споживанні пива, адже останнім часом багато говориться про те, що в Україні нібито існує явище масового "пивного алкоголізму", тобто надмірного споживання пива. Як виявилося, такого явища не існує, адже в цілому наші громадяни дотримуються безпечних для здоров'я норм і п'ють у належних для цього місцях. Тільки 8,9% опитаних виокремлюють саме пивний вид алкоголізму, в той час як 44,2% визнають проблему алкоголізму як такого, а ще 22,2% бачать проблему горілчаного алкоголізму. У той же час, для різних регіонів та різних за величиною міст є свої пробіли у культурі споживання пива. Дещо насторожує ситуація у великих містах: там більше людей п'ють понад норму і на вулиці, ніж в середньому по країні. Тому серед міських жителів необхідно проводити просвітницьку кампанію щодо культурного споживання пива – нормованого і виключно у відведених для цього місцях".

###

* Безпечні для здоров'я норми споживання пива розраховані згідно зі стандартами ВООЗ та Міжнародної організації праці. Для виміру безпечної норми вжитку пива використовується поняття "юніт" (U). 1 U = 12,8 г чистого алкоголю. В одній пляшці 0,33 л звичайного пива міститься 1 U, міцного пива – 1,5 U. З такого розрахунку рекомендується не перевищувати дозу 0,5 л пива в день для чоловіків і 0,3 л для жінок, не частіше 4 днів на тиждень.

* * Омнібус, кількісне дослідження. Опитування населення України проводилося у серпні 2010 року. Вибірка – 950 жителів України віком від 18 до 59 років, похибка – 3%.

ГО "Центр досліджень проблем міста"


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua