Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Бортницька станція аерації: "дело пахнет..." відходами.


1
Рейтинг
1


Голосов "за"
2

Голосов "против"
1

_

Бортницька станція аерації: ''дело пахнет...'' відходами.
Ще й сама будівля на горизонті не з'явилася, а у ніздрі одразу б'є неприємний запах газу. Не допомагають і зелені насадження влітку. Зачувши такий аромат, мимоволі думаєш: "Недаремно ВОНА майже за межами міста...". Вона – це славнозвісна БСА – Бортницька станція аерації. На жаль, ця слава радше з приставкою "- анти". Та чи має так бути й далі?

Всім зрозуміло, що ні, але змінювати поки що ніхто і нічого не збирається. Таке от суцільне речення з негативними формами чи не найкраще відображає сучасний стан не лише БСА, а й усієї каналізаційної мережі Києва та області. Та й хіба лише Києва...

Будь-яка проблема одразу стає ближчою до тебе, коли ти усвідомлюєш її наслідки конкретно для себе. Отже, каналізація в місті Києві вкрай застаріла. Відходи – агресивне середовище, а ще вони виділяють метановий газ, який, між іншим, використовується для місцевих потреб. Дахи відстійників прогнили, труби в аварійному стані. Що буде, коли відходи з відстійників прорвуться й потечуть вулицями міста? Уявіть, як ви вийдете зранку на вулицю, щоб відвести дитину в школу, а там...Так, відходи. І це ще дуже поверхневі уявлення про наслідки такого потопу нечистот.

Поки Черновецький усе ще перейнятий тим, як поділити населення Києва на бідних і багатих, екологічна катастрофа все наближається.

Проблема в тому, що і наш любий мер, і всі інші посадовці мають дуже негарну звичку "відкуповуватись". Не виділяти кошти – а "кидати подачки". Ах, катастрофа у вас? Ну візьміть яку тисячу – підлатайте труби! Але навіть працівники самої станції кажуть, що навіть повною заміною одних труб не обійтися. Обладнання зношене і потребує уже списання. За даними міністерства ЖКГ, усі три блоки очищення стічних вод і допоміжних цехів станції відпрацювали свій ресурс на 90% і потребують глибокої реконструкції та модернізації. Станцію майже повністю треба переобладнати, а на це необхідно стільки коштів (500 млн. євро для повної реконструкції з урахуванням будівництва мулоспалювального заводу), що легше нову станцію збудувати. Але ж починати треба негайно

Та не лише у "стінах" і "машинах" проблема. Не меншою є загроза через декілька років не знайти тих рук, що зможуть "приручити" такі машини. Персонал БСА скорочується і старіє. Молодь й пряником не заманиш працювати за 700 грн. у місяць у таких жахливих умовах. За прогнозами тамтешньої "старої гвардії" за п'ять років радянське покоління ремонтників піде, а молоді – не надбали, тож чекай лише катастрофи. Зараз же, робітники – як сліпі кошенята: ні технологи, ні оператори аеротенків не мають жодного приладу, який би працював без збоїв, а місцева лабораторія три дні готує результати аналізів. Як же тут вчасно вжити заходів?

Ще у 2000 році вийшло розпорядження КМДА "Про фінансування реконструкції першої черги Бортницької станції аерації". "Київпроект" на замовлення "Київводоканалу" виконав певний обсяг робіт. Розроблялась документація і на спорудження нової насосної станції. Після завершення робіт киянам обіцяли, що поліпшиться очищення стічної води,а значить, і тхнутиме з БСА менше.

Але ні обіцянки, ні не комплексні ремонтні заходи не врятували БСА від аварії, що сталась у липні цього року. На станції прорвало дамбу, в результаті чого тони смердючого мулу вилилися на сусідні поля. Прорив вдалося перекрити, проте, за словами інженерів, це ненадовго. Для того, щоб убезпечити дамбу, насипи треба укріплювати. На це гроші не виділяються. Екологи забили на сполох – нечистоти можуть потрапити до Дніпра!

На якийсь час це питання знову привернуло увагу політиків і ЗМІ. Екологи разом з експертною комісією узгодили, що треба підсипати дамби довкола мулових полів (де складують залишки), завершити будівництво об'єкта для якіснішого очищення стічної води від біогенних сполук. А також підготувати техніко-економічне обґрунтування сучасного методу оброблення відпрацьованої рідини та утилізації залишків. За цією технологією згодом збираються спроектувати лінію, а потім і невеликий завод, який дасть змогу зменшити мулові поклади у 100 разів, а також кількість шкідливих речовин, що потрапляють у довкілля. Гроші ці заходи вже виділено міськбюджетом.

Але, як завжди все обмежить "підлатанням" та окозамилюванням. А решта грошей піде або на закупівлю гречки для пенсіонерів або... на "підлатання" власних квартир київських

чиновників. А що? Гроші-то, як кажуть, не пахнуть.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua