Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

"Промивання мізків"


2
Рейтинг
2


Голосов "за"
6

Голосов "против"
4

Українське суспільство тим більше недооцінює ступінь проблеми паління. В Україні немає загальновідомих громадських організацій, які б активно вели роботу в цьому напрямку. Політичні партії якось дуже лояльно обходять проблему стороною, не акцентуючи свою увагу ній. Воно і не дивно.

''Промивання мізків''
Англієць Аллен Карр палив 33 роки. Намагаючись кинути цю шкідливу справу десятки разів, він, навпаки, в останні роки палив до сотні цигарок на день і вже майже зламався. Але одного дня він винайшов легкий спосіб кинути палити, зрозумівши, що він самостійно може вилікувати свій організм лише тим, що перестане робити те, що йому насправді не подобається – вживати отруту, яка йому не потрібна. Кинувши в 1983 році, він зробив легкий спосіб кидати паління справою свого життя. Його "легкий спосіб", як стати happy non-smoker, викладений в книзі, працює ефективно, надаючи мільйонам людей можливість звільнитись від страшної залежності, ніколи не повертатись до тютюну і не страждати від неможливості запалити.

Цей метод не є популярним та відомим серед урядових кіл, які завжди роблять вигляд, що вони ведуть боротьбу з палінням. Урядовці використовують свої посади в боротьбі із "вбивцею-номер-1" лише для того, щоб написати на гарних глянцевих пачках із ядом попередження щодо шкоди здоров'ю, про які абсолютна більшість курильщиків знає і без них. Такі нагадування є абсолютно беззубою зброєю проти никотина, який змушує помирати більше людей, ніж змушували війни. Людина, що палить, прочитавши надпис на пачці, скоріше запалить ще одну сигарету. А якщо і припинить палити, то не завдячуючи цим надписам, а всупереч їм.

Українське суспільство тим більше недооцінює ступінь проблеми паління. В Україні немає загальновідомих громадських організацій, які б активно вели роботу в цьому напрямку. Політичні партії якось дуже лояльно обходять проблему стороною, не акцентуючи свою увагу ній. Воно і не дивно. З одного боку вони не хочуть псувати відносини із табачними компаніями, які завжди щедро ставляться до будь-яких урядів. З іншого боку – виборці всіх партій палять і навряд чи позитивно поставляться до будь-якого кроку в цю сторону.

Втім, подивитись треба правді у вічі – від паління гине людей більше, ніж від СНІДу чи героїну. Паління не є шкідливою звичкою, а є вживанням легалізованої наркотичної речовини, на продажі якої табачні компанії заробляють мільйярди доларів щорічно, фактично вбиваючи людей. На початку свого шляху в палінні ніхто навіть не підозрює, що насправді це початок вживання справжніх наркотиків. Натомість, у всіх перед очима гачок яскравої реклами і виразного product-placement у фільмах та на бігбордах, де круті хлопці та гарні жінки тримають сигарету, як невід'ємний атрібут свої крутості чи краси.

Сьогодні в Україні ставлення до паління залишається на рівні шкідливої звички. Суспільство ніби і критикує, але і не дуже. На телебаченні і в газетах відсутня відповідна соціальна реклама. Складається враження, що людям всіх соціальних статусів однаково, скільки людей від паління помирає.

Аллен Карр вважав, що його спосіб припинити паління – не тільки ще один з тисячі способів, а єдиний можливий. Легкий спосіб – це видалення страху про те, що без паління життя буде нещасним та неповноцінним. Це видалення іллюзій щодо переваг паління – їх просто немає. Треба просто припинити палити прямо зараз, відчути наскільки це легко і продовжувати вести своє звичайне життя, знаючи, що тепер ти – ще одна щаслива людина, що не палить і більше ніколи не палитиме.

В червні 2006 року містеру Карру поставили діагноз "рак легенів" і за прогнозами йому залишалось жити не більше 9 місяців. На це він відповів: "З тих пір як я викурив свою останню сигарету 23 роки тому, я відчув себе найщасливішою людиною на Землі. І до сих пір відчуваю себе таким". 29 листопада 2006 року він помер у себе вдома. Імперія клінік "Easyway", яку він заснував, та його книги принесли йому 120 мільйонів фунтів стерлінгів. Незалежне наукове дослідження показало, що через 12 місяців після проходження методики 53% клієнтів не повертаються до паління, що робить методику Карра найбільш надійним способом.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua