Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Україна заплатила приватній естонській фірмі €20 млн за закордонні паспорта

Hach | 4.10.2019 10:20

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Авторскі права на захисні елементи закордонного паспорту України належать приватній естонській фірмі Feature OU. Про це йдеться у розслідуванні журналіста Андрія Павловського.

Україна заплатила приватній естонській фірмі €20 млн за закордонні паспорта
За інформацією журналістів-розслідувачів, за виробництво близько 16 млн українських закордонних паспортів та 4 млн ID-карт держава Україна заплатила за авторське право щонайменше 20 млн євро.

"Український іноземний паспорт запатентирований. Приватні структури отримують гроші за те, що вони встигли вчасно оформити авторське право на захисні елементи, які перебувають в українському паспорті. Наприклад, один з голотипов, які запатентированы, це назви "Україна" і Ukraine, а також точки у вигляді символу і маленька карта України. Зареєстрований він був 19 вересня 2014 року", – розповів Андрій ПавловськийFeature OU очолює громадянин Естонії Дмитро Фокін. Сама компанія нічого не виробляє, а виступає посерединком. Статутний фонд компанії 2,5 тис. євро. Фокін керує ще 8 компаніями в Естонії, в кожній з них присутній засновник з України.Замовником на розробку захисних елементів виступило держпідприємство "Поліграфічний комбінат "Україна", котрим з 2011 по 2016 років керував Максим Степанов. Його фірма "АйПі Девелопмент Груп ОЮ" зареєстрована в Естонії за тією ж адресу, що і згадана Feature OU.

У журналістському розслідуванні Андрія Павловського наведено документ з одніє з нарад у Кабінеті міністрів у 2013 році де зафіксовано, що Максим Степанов заявив про те, що державна компанія "Знак" ніби-то "відмовила у наданні комерційної пропозиції на поставку поликарбонатної сторінки" необхідної для виготовлення паспорта і тому потрібно звернутися до закордонної компанії.

Водночас, директор ТОВ "Знак" Ігор Попович заявив журналістам, що ні поліграфкомбінат "Україна" ні її керівництво у період з 2011 по 2014 роки взагалі не зверталися до них з пропозиціями.Нагадаємо, згідно з постановою Служби безпеки України N440 від 2005 року захисні елементи державних документів є державною таємницею.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua