Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чому провалилася акція "Народний імпічмент"

Hach | 4.12.2017 16:06

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

День Х настав – людей зібралось рівно стільки, щоб заповнити простір біля сцени, під Українським Домом. А це в багато разів менше того, на що сподівались організатори і один х фінансистів цього заходу Ігор Коломойський

Чому провалилася акція ''Народний імпічмент''
В першу неділю грудня кияни та гості столиці мали нагоду спостерігати марш за імпічмент. Колона демонстрантів очолювана екс-очільником Грузії та Одеської області Міхеїлом Саакашвілі пройшлась вулицею Грушевського та влаштувала мітинг біля сцени на Європейській площі. За приблизними даними демонстрантів було тисяч 5-7. Правда, самі організатори нарахували 20тисяч, а під кінець дня Міаелю Саакашвілі здалося, що народу було 50 тисяч, а його фейсбучні прибічники до цієї цифри домалювали один нулик.

Що ж планували організатори та що їм вдалось досягти в результаті цієї акції? Почнемо з історії.

Однозначно, ця подія виділялась з поміж попередніх акцій минулих двох місяців – весь цей час навпроти будинку Верховної Ради було розбите наметове містечко, що в народі прозвали "Міхомайдан". І його діяльність не задалась практично одразу – задумана, як акція проти діючих Уряду та Президента, оголошувала вимоги не до них, а до Парламенту. Порошенко не забарився і одразу ж заявив, що повністю підтримує усі вимоги демонстрантів. Такий хід Гаранта змусив демонстрантів міняти тактику. Всі ці два місяці мітингарі анонсували нову акцію, що в день Х збере десятки, чи ні, сотні тисяч незгодних з політикою Порошенка. І от день Х настав – людей зібралось рівно стільки, щоб заповнити простір біля сцени, під Українським Домом. А це в багато разів менше того, на що сподівались організатори і один х фінансистів цього заходу Ігор Коломойський

В чому ж причина такої невдачі лідерів цієї політичної акції? За версією самих організаторів причини три:

- Багато молоді поїхало на заробітки в сусідні країни, тож мітингувати були змушені люди старшого віку;

- Серед людей тотальне зубожіння і в них нема коштів на дорогу до Києва;

- Їхню акцію ігнорували всі ЗМІ котрі належать олігархам, навмисно ігнорували цю подію.

Для того аби зрозуміти абсурдність перших двох причин достатньо процитувати одного з ораторів на сцені – народного депутата Сергія Лещенка: "Основне число наших прихильників це середній клас". Як ви розумієте, середній клас, котрий в розвинутих країнах складає основу громадянського суспільства, просто відмовився підтримати екс-грузинського політика. Останню з перелічених причин організатори повторювали найчастіше, за іронією долі, навіть в той момент, коли про них робили репортаж журналісти 5 каналу. Ще більш дивним здається те, що 24 канал, власником якого політик і бізнесмен Андрій Садовий Саакашвілі не вважає олігархічним. Крім того, забігаючи наперед, можна додати, що після акції на Європейській площі невідомі активісти заблокували інший телеканал, котрий пов'язують з колишнім регіоналом Євгеном Мураєвим. Одним з перших, хто прийшов йому на допомогу був саме лідер "Руху нових сил". Склалося враження, що ця акція більше схожа на "операцію тайд". Активісти прийшли вимагати вибачення від Євгена Мураєва за те, що той назвав Революцію Гідності переворотом, а сам Євген Мураєв пов'язав акцію з трансляцією телеканалом NewsOne акції "Народний імпічмент". Пікантності та характеру спланованості такого блокування додали пост-підтримки, котрі майже одночасно з'явилися на ФБ-сторінках Андрія Портнова, Олени Бондаренко та Віктора Медчедчука.

Де ми ще можемо знайти причини провалу акції? Хочу знову заглянути в недавню історію. Коли акція лише починалась, її прихильників серед політиків було значно більше. Куди вони поділись зараз? Чому в групі підтримки Саакашвілі з народних депутатів лишились лише "єврооптимісти" (судячи з їх настроїв їм ліпше підійшло б "песимісти"), свободівці та Юрій Дерев'янко? Куди в повному складі зникли "Батьківщина" та "Самопоміч"? Відповідь дуже проста – амбіції. 23 листопада Міхеїл Ніколозович заявив, що "не проти стати Прем'єром". Правду каже народна приказка "Де два українця – там три гетьмана". Такий політичний "камінг аут" скинув усі маски з лідерів нинішнього протертого руху – тепер лише не є зрозумілим хто в яких міністерських та інших кріслах себе бачить.

Амбіції вдарили не лише по політикам, багато українців, що підтримували "Рух нових сил" всього за два місяці встигли в ньому розчаруватись. Не всі підтримали таку "приватизацію" протесаного руху, а деякі з них уже звинувачують екс-президента Грузії в дискредитації самої ідеї протестів проти нинішньої влади. Крім того, в суспільстві поступово зменшується кількість "зради". Результати соціологічного дослідження, проведеного у вересні-жовтні 2017 року компанією GFK на замовлення американського Міжнародного республіканського інституту (IRI) вказують на те, що в липні 2015 року частка людей, котрі вважали, що за минулий рік ситуація набагато погіршилась була 60%, в той час як у вересні 2017 року таких людей було лише 31%. Саме ці респонденти є аудиторією Саакашвілі і вона поступово скорочується.

Що сказати на завершення? На цьому тижні Верховна Рада буде примати бюджет на 2018 рік. В ньому уже закладено підвищення мінімальної зарплати та пенсії, підняття оплати роботи вчителів та лікарів а також збільшення видатків на ремонт доріг. Саме такі позитивні новини можуть звести нанівець більшість надій екс-очільника Одещини, а марш за імпічмент залишиться всього лиш кульмінацією "Міхомайдану".


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua