Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

"Вбивство Павла" – бажання допомогти слідству чи піар на крові?


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Нова версія фільму

''Вбивство Павла'' – бажання допомогти слідству чи піар на крові?
Як пише видання "Єврорепортер", пройшло кілька днів від демонстрації фільму Дмитра Гнапа "Вбивство Павла", проте, вже зараз Інтернет-спільнота переконана, що дорогий і якісний зовні фільм – ніяка не інформаційна бомба, а звичайна "мильна булька".

Якість картинки, професійна режисура, безапеляційність тверджень і купа свідків в ході перегляду переконують: до вбивства Павла Шеремета причетна СБУ. На другий день після виходу фільму нагнітання сюжету – то тут, то там у своїх меседжах журналісти-розслідувальники порівняли Павла Шеремета з Георгієм Гонгадзе, тоненько натякаючи на можливу причетність до злочину Президента.

І ось... Все потекло у зворотньому напрямку. Фільм побудовано на одному факті – присутності поблизу місця скоєння злочину вніч перед убивством колишнього співробітника СБУ Ігоря Устименка.

Ми поки що опускаємо запитання, звідки журналісти отримали стільки специфічної інформації від записів відеокамер до установлення персоналії СБУ-шника, і отримання його послужного списку, – це хай вивчає слідство, можливо саме на себе і вийде.

Хочеться сказати про інше. Керівництво Національної поліції оголосило про допит Устименка, після якого (Увага!) він поїхав додому в Одесу.

І що? І нічого! Ніхто з авторів фільму не репетує, не волає до поліції: "Чому ж не посадили?"

Навпаки, з такою ж нахабністю, як і перша, з'являється друга версія: діючий співробітник СБУ Устименко до вбивства не причетний. Він просто "халтурив" поблизу будинку Павла у вільний від роботи час. І тиша...

Виходить від початку автори фільму знали, що знімають "бульбашку" і "заказло"?

А в Києві після цього почали відбуватися незрозумілі речі. Головні свідки по версії журналістів-розслідувальників, до цього далеко не публічні люди, ті самі, які в ночі, в тонованій машині змогли не лише побачити, а й ідентифікувати Устименка, виявили біля власного офісу незрозумілий предмет, типа "бомбу".

За інформацією джерел в Нацполіції, при огляді місця події, герої легенько натякали, мовляв СБУ-шники мстяться за виступ у фільмі. Цікаво, що за даними тих же поліціянтів, ця "бомба" була недієздатною – при наявності справжньої вибухівки засіб ініціювання був повністю нікчемний. Тобто, загрози від такого вибухового пристрою – ніякої, про що знають всі ветерани АТО, якими є і самі, вищеназвані герої.

Знову питання. Тоді, навіщо це все? Обілляти лайном СБУ-шників? Так на них його і так щодня виливають всі, кому заманеться. Якби наші журналісти-розслідувальники були б не піарщиками, а законослухняними громадянами, і, отримавши інформацію по справі, прийшли з нею в поліцію, а не знімали б півроку кіно, питання давно було б закрите: або злочинець сидів би за гратами, або слідчі відзвітувались би, що він не причетний.

Відповідь напрошується одна: знімати гучний, дороговартісний фільм від назвою "СБУ – вбивця", – це купівля своєрідної індульгенції.

"Вальнув" десь інкасаторську машину чи вивіз з району АТО ящик тротилу, щоб майструвати різні вибухові штучки, піймали, а ти у відповідь: це мене СБУ переслідує за те, що у фільмі знявся про вбивство Шеремета. Таке собі виправдання, не вважаєте?

У всьому фільмі є одне раціональне зерно: зміст матеріалів, які розслідувальник не може отримати без допомоги компетентних органів. Хто ж "злив" ці матеріали СБУ, чи Поліція?

Адже той, хто передав матеріал, знає набагато більше. І слідство повинно цим зкористатися. А допоможемо в цьому ми – журналісти. Адже поліція протримається ще не довго – тиждень-два... І тоді вже потрібно виходити до людей і говорити, чи причетний Устименко до вбивства Шеремета, чи ні. Питання ж то давно вже політичне. І вже після цього потрібно з'ясовувати – хто, коли, і з якою метою передав авторам фільму матеріали, яких вони не збирали...


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua