Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Контрабанду на Донбасі подолає програма "вугілля в обмін на продовольство"


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Говорити про контрабанду в прифронтових районах Донбасу не можна, тому що цей термін можна застосовувати лише до суб'єктів міжнародного права – державам.

Глава Донецької військо-цивільної адміністрації Павло Жебрівський пригрозив керівництву обласної міліції відставкою, якщо правоохоронці в найкоротші терміни не наведуть порядок на прифронтових територіях.

За його словами, він надасть "невеликий термін" міліції для того, щоб порядок в підконтрольній Україні частині Донецької області був "набагато кращим, ніж у Києві".

Судячи з цієї заяви, Жебрівський врахував помилки свого попередника пана Кіхтенка, коли Москаль заявляв про безкомпромісну боротьбу з контрабандою, а пан Кіхтенко взагалі заявляв, що він налаштований на лояльний розвиток подій, тобто на встановлення прямих економічних зв'язків.

Коментуючи вимогу Жебрівського до правоохоронців Донеччини навести порядок в регіоні або піти у відставку,хотів би спитати у останнього: "Чому п.Жебрівський замкнувся на одному відомстві, а саме МВС, адже міліція там майже не впливає на контроль за незаконним перевезенням товару? Основні гравці там – Збройні сили України,прикордонні війська та фіскальні органи і, відповідно, Антитерористичний центр в особі СБУ. Міліція там остільки оскільки. Питання вирішується не на рівні обласних МВС.

Говорити про контрабанду в прифронтових районах Донбасу не можна, тому що цей термін можна застосовувати лише до суб'єктів міжнародного права – держав.

Контрабанда – це незаконне перевезення (переміщення) товарів або інших предметів через митний кордон (державний кордон). Під незаконним переміщенням в цьому випадку розуміється таке переміщення, яке здійснюється з порушенням встановлених процедур, а також переміщення таких товарів, переміщувати які заборонено або обмежено за законом.

Нагадаю пану Жебрівському, що тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей все ж є територією України, тому ні про яку контрабанду говорити не можна. Якщо хочемо побороти це явище як таке, то треба визнати, що у нас відбувається НЕ АТО, а військові дії, а відповідно – ввести військовий стан і визначити ці території, як тимчасово окуповані. Тоді буде зрозумілий їх юридичний статус.

Зараз абсолютно незрозуміло, що означає наявність прикордонних нарядів на блокпостах. Якщо лінія розмежування – це державний кордон, тоді ВРУ має офіційно визнати т.зв."ДНР" та "ЛНР", а Президент взяти на себе персональну відповідальність за появу на теренах України цих квазіреспублік.

Тобто, ми граємо в ці поняття (контрабанда та прикордонні війська) даючи можливість існування самому факту контрабанди і фактично,не заявляючи офіційно,ми визнаємо факт існування цих квазі республік. Інакше важко пояснити перебування прикордонних військ в районі т.зв."лінії розмежування".

Проблему контрабанди в прифронтових районах можна подолати простим способом – запропонувавши програму "вугілля в обмін на продовольство".

Вугілля постачається з території, яку тимчасово контролюють бойовики, а з нашого боку йде продовольство. Ця схема відпрацьована й успішно працює під егідою міжнародних інституцій. Подібна програма "Нафта в обмін на продовольство" діяла в Ірані і в Іраку під егідою ООН. Все дуже прозоро і дуже чітко, і автоматично відпадає питання т.зв."контрабанди" та закупівлі Україною вугілля.

До речі,пане Жебрівський, у губернатора немає повноважень виставляти ультиматуми начальнику міліції чи прокуратури.

Висновок – замість одного губернатора-популіста Москаля ми отримали поповнення у вигляді ще однієї медійної персони, яка замість вирішення нагальних кадрових проблем та питань, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності "кращого, ніж у Києві", відтепер буде під телекамери зупиняти вантажівки з пивом, ігноруючи при цьому свої прямі функціональні обов'язки

Д.Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua