Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Д.Снєгирьов   Йоббік   Іштван Саваї   Тягнибок   Гецко

СБУ звернуло увагу на тих, хто рве Україну ще й з Заходу


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Останнім часом на Закарпатті, у зв'язку з проведенням АТО на Сході України, активізувалися політичні сили, які сповідують ідею відокремлення краю від України

СБУ звернуло увагу на тих, хто рве Україну ще й з Заходу
За підтримки угорської партії "Йоббік", у складі так званої армії ДНР, створено добровольчий батальйон "Легіон святого Іштвана", який воює на Сході України.

На сторінці "Легіону" у мережі "Вконтактє" написано, що вони запрошують сміливих, порядних людей допомогти Новоросії, Малоросії й Закарпаттю. "Легіону" потрібні не лише військові, але й медики та техперсонал. Далі – мовою оригіналу:

"Вставайте с нами против Порошенко! Нам нужна свобода для пожелавших выйти из состава Украины регионов Юго-Востока и право на самоопределение для Закарпатья! С центром, западом и севером сами решайте, как будете жить дальше! Ибо ПОКА у вас есть возможность выбора! Пока еще можно разойтись культурно и красиво, как нормальные люди! На Донбассе у нас всего-лишь мы! Сводный фронтовой батальон! А есть и другие, в том числе в разных регионах Украины, которые тайно формируются и ждут сигнала"...

Можемо казати, що угорські та мадярські нацисти від слів про велику Угорщину перейшли до діла і тепер на Донбасі набувають бойовий досвід. Серед добровольців вже є перші загиблі. Загинув Володимир Селеш. Одним із можливих фінансистів цього "добровольчого загону" називають закарпатського сепаратиста Петра Гецка.

Петро Гецко народився 1 січня 1965 року в с.Кушниця, Іршавського р-ну, Закарпатської області в багатодітній сім'ї. Після закінчення Кушницькії СШ в 1981 році, працював каменярем в будівельному управлінні N52 тресту " Львовжілстрой". У 1983 році був призваний на дійсну військову службу в повітряно-десантні війська. Служив в Прибалтиці та Молдавії. Кандидат у майстри спорту з самбо. Після служби в армії вступив до Московського інженерно-фізичного інституту на факультет автоматики та електроніки, отримав освіту інженера системотехніка. У 1991 році закінчив факультет автоматики та електроніки МІФІ.

Однокурсником Гецко і спаринг-партнер по самбо був Олег Царьов, з яким вони жили в одному гуртожитку і працювали в будзагонах.

З 1997 року Гецко очолює громадську організацію "Зайнятість". У русинському русі з 1996 року. Саме в ці роки виникає тривалий господарський конфлікт між Управлінням майна міста Ужгород та громадською організацією "Зайнятість". Рішенням суду ГО "Зайнятість" була виселена з орендованого ними приміщення. Голова організації Петро Гецко назвав цей конфлікт расовою дискримінацією автохтоного населення Закарпаття. Заяви та відозви Петро Гецко підписував у множині, від імені русинського народу.

Активність Петра Гецка в інтернеті привернула увагу російських спеціальних служб. Російські ЗМІ почали активно висвітлювати репортажі про "геноцид русинов".

Гецка підтримав "Сойм підкарпатських русинів" – русинська сепаратистська громадська організація. У 2008 році на конгресі русинів він був обраний прем'єром республіки Підкарпатська Русь. Пізніше виявилося, що уряд складається з однієї людини – прем'єр-міністра Петра Гецка. В березні 2014 року Гецко попросив Володимира Путіна врятувати закарпатців.

Генпрокуратура України порушила проти Петра Гецка кримінальне провадження за ст.110 ч.2 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб).

В 2003 року в Угорщині була заснована націоналістична праворадикальна партія "Йоббік" (повна назва: "Рух за кращу Угорщину"; угор. Jobbik Magyarországért Mozgalom) Офіційно стоїть на позиціях консерватизму, патріотизму та християнських цінностей.Голова партії – Ґабор Вона.

За підсумками парламентських виборів 2010 року "Йоббік" набрав 16,67% голосів і став третьою найбільшою фракцією в парламенті Угорщини (47 депутатів). Наступного дня з цього приводу на офіційному сайті ВО "Свобода" було опубліковано новину із заголовком "Свобода" вітає перемогу правих Угорщини на виборах". "Партія "Йоббік" є партнером Всеукраїнського об'єднання "Свобода" по участі в Альянсі європейських національних рухів, створеного європейськими правими наприкінці 2009 року", – йшлося в повідомленні.

-"Угорські націоналісти вперше потрапляють до парламенту країни. Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок привітав очільника партії угорських націоналістів пана Габора Вону з першою значною перемогою, що засвідчила реальні пріоритети угорських виборців, які віддали перевагу позиції захисту національної ідентичності угорської нації в сучасних умовах космополітизації Європи".

"Йоббік" досяг своєї мети на виборах до Європарламенту та з успіхом завершив весняний похід", – сказав голова партії Габор Вона на брифінгу свого виборчого штабу.

Сепаратистська мета "Йоббіка" є створення русинсько-угорської автономії на території українського Закарпаття. 5 грудня 2010 року в Берегові було відкрито офіс-бюро депутата Європарламенту Бейли Ковача, який є також представником угорської партії Йоббік.

Бейла Ковач не приховував іншої функції свого офісу, до речі, єдиного подібного на території України, – надання консультацій та допомоги закарпатським угорцям саме щодо подання документів на отримання подвійного громадянства. Cам Бейла Ковач відвідував в якості спостерігача так званий "референдум" у Криму, а також псевдовибори, організовані бойовиками на Донбасі торік.

У травні 2014 року генеральний прокурор Угорщини звинуватив депутата Європарламенту ультраправої націоналістичної політичної партії "Йоббік" Бейлу Ковача в шпигунстві на користь Москви.

27 березня 2014 р за ініціативою партії "Йоббік" перед будівлею угорського МЗС відбулася демонстрація з вимогами повернення Закарпаття Угорщині та визнання так званого референдуму в Криму. Виступ 09.04.2014 угорської націоналістичної партії "Йоббік" на сесії ПАРЄ зірвав овації російської делегації. Їх взаєморозуміння вже встигли красномовно охрестити.

Про це у Фейсбуці написав народний депутат Володимир Ар'єв: "Представник нацистської партії Угорщини, яка милозвучно зветься "Йоббік", заявив, що Крим – російський, а Закарпаття – мадярське, та зірвав оплески делегації РФ та обурені вигуки решти цивілізованих депутатів, втч угорських. Фашистарії всіх країн єднаються... Спільний наці-перфоманс в ПАРЄ партій "Єдина Россія" та угорської "Йоббік" уже отримав назву "Йоббнута Росія", – констатував обранець.

Події на Сході країни нарешті привернули увагу СБУ до тих, хто рве Україну ще й з Заходу. Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури щодо припинення діяльності благодійного фонду "Приймальня незалежного депутата Європейського парламенту Ковача Бейли". Суд вирішив, що діяльність фонду була спрямована на втручання у внутрішні справи України та посягання на її територіальну цілісність.

Лідеру угорської радикальної партії "Йоббік" Іштвану Саваї заборонили в'їзд на територію України. В'їзд в Україну також заборонений іншому лідеру "Йоббіка" – Лоранту Гегедюшу.

Д.Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua