Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Папський легат, архиєпископ Відня, примас Австрії кардинал Шенборн відвідав Україну

Ігор Бурдяк | 11.12.2014 18:50

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Під час зустрічі на засіданні Всеукраїнської ради Церков кардинал Кристоф Шенборн обговорив з Предстоятелями і Главами Церков та релігійних організацій сучасні проблеми України та висловив позицію Ватикану.
Дещо про кардинала Шенборна


Папський легат, архиєпископ Відня, примас Австрії кардинал Шенборн відвідав Україну
Вчора Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій України провела зустріч зі спеціальним представником Ватикану і Папи Римського кардиналом Кристофом Шенборном, архієпископом Віденським, примасом Австрії.

Очільники провідних Церков і релігійних організацій України раніше не зустрічалися з Папським легатом і представниками офіційного Ватикану на такому рівні.

Візит представника Ватикану є проявом солідарності з Україною та зокрема присвячений 25-літтю історичної зустрічі Папи Івана Павла ІІ з тогочасним очільником Радянського Союзу Михайлом Горбачовим. Опісля чого розпочався процес лібералізації у відносинах Церкви і держави і Українська Греко-католицька Церква вийшла з підпілля.

Головував на засіданні Ради Церков Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Під час зустрічі кардинал Кристоф Шенборн обговорив з Предстоятелями і Главами Церков та релігійних організацій сучасні проблеми України та висловив позицію Ватикану.

Папський посланник був позитивно вражений зустріччю та проведеним обміном думками з представниками релігійних організацій та підтримав їхню стурбованість тими політичними реаліями, які мають місце в Україні, особливо на Сході держави.

Також він позитивно оцінив діяльність ВРЦіРО як унікального представницького міжконфесійного консультативно-дорадчого органу, який не має аналогів в інших країнах.

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш взяв участь в обміні думок. Він визначив пріоритетні напрями діяльності відомства, які пов'язані, зокрема, з гарантуванням з боку держави права громадян на вільне сповідування будь-якої релігії.Після засідання кардинал Кристоф Шенборн та Святійший Патріарх Філарет, представники Всеукраїнської ради Церков поспілкувались з журналістами ⇰ Джерело

Характерно, що Папського легата зовсім не шокував той факт, що головував на засіданні Ради Церков "неканонічний" Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. У католицькій Церкві канонічність – визнання канонів Вселенської Церкви тією чи іншою помісною церквою. Тут, як відомо, проблем з УПЦ КП немає. Є проблеми з визнанням її автокефального статусу. УПЦ КП надіється, що проблема визнання помісної української Православної Церкви буде вирішена на Всеправославному Соборі – 2016

До речі, місяць тому Папа Франциск та Вселенський Патріарх Варфоломій І у Стамбулі підписали Декларацію про спільні наміри.

Вони знову підтвердили сприяння повній єдності між усіма християнами, а передовсім, між католиками і православними, і згадали нас:

"Особливо, молимося за мир в Україні, країні з давніми християнськими традиціями, та звертаємося із закликом до всіх сторін, втягнутих у конфлікт, шукати шлях діалогу й пошани міжнародного права, щоб покласти край конфліктові, даючи змогу всім українцям жити у згоді."

Кардинал Крістоф Шенборн походить із аристократичної німецької династії X ст., князів баварської землі, яка нараховує кілька високопоставлених осіб римо-католицького духовенства, далі див. тут.

Крістоф Шенборн народився у 1945 році в замку Скалка, околиці Літомержіце, Чехія. Але його рід має відношення до місцевості, яка нині належить Україні.

"...величезні володіння з центром у Мукачеві (в тому числі і Нове Село) в 1728 році були подаровані Лотару-Францу Шенборну, єпископу бамберзкому і архієпископу майнцскому. Преподобний Франц невдовзі помер і всі землі дісталися його племіннику Фрідріху-Карлу Шенборну, віце-канслеру. На спустілі ділянки вони переселили німецькомовні сім'ї із своїх володінь в Австрії. Дослідник краю і автор книги "Шляхи переселення Карпатських німців" Леонард Ковач стверджує, що вже у 1730 році у Нове Село приїхали перші п'ять франкських сімей із Вюрцбурга і Бамберга. У 1732 році тут жило вже 30 сімей колоністів. З тих пір поселення стало майже повністю німецькомовним і назвали його Унтер дер ширмгершафт Шенборн (Unter der schirmherrschaft Schönborn, тобто українською – Під патронатом Шенборна), або коротко Унтер-Шенборн (Unterschönborn, угорською – Alsóschönborn). Ця офіційна назва зберігалася до 1944 року наряду з українською (а також і чеською) назвою Нове Село. Серед людей воно називалося просто Шенборн1. З часом німецьких сімей прибувало дедалі більше. Фрідріх-Карл віддав перевагу селянам, що розбиралися у тваринництві та виноградарстві. Він створював для переселенців вельми вигідні умови.

Кожен, хто погодився на переїзд, отримував безкоштовно будинок, хлів, пасовище для худоби і чимало землі. У першу зиму після переселення новосели отримували безкоштовно зерно і дрова. А всі дорожні витрати власник брав на себе4. Угіддя села були поділені на дві частини і двопілля стало формою обробітку орної землі. Також колоністи виконували роботи по ремонту доріг і мостів, а у селі організували промисел з випікання цегли. Сприятливе розташування та хороший ґрунт привели з часом мешканців цього села до благополуччя і вже невдовзі кожна сім'я мала власний виноградник. Пізніше в центрі села збудували школу та – у 1770 році – римсько-католицьку церкву. Це була проста споруда з дерева, з валькованими стінами й двосхилим дахом. У 40-х роках XX століття стара церква занепала. Залишки храму розібрали в 70-х роках
звідси, правопис збережено.

Нині село Шенборн у складі Мукачівського району Закарпатської області (населення всього 377 чоловік).

У цьому ж Мукачівському районі в селі Карпати знаходиться палац графів Шенборнів.З 1946 року – санаторій "Карпати".


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua