Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Сьогодні – День української писемності та мови

Ігор Бурдяк | 9.11.2014 15:14

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав відповідний Указ.

Сьогодні – День української писемності та мови
Указ N1241/97 "Про День української писемності та мови". В Указі зазначено: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця".

Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства та народу Наша Державність ("Ідеалом нашого національного життя") 1941 рік, грудень:

"На чому ж опреться єдність хати? На національній єдності. Український нарід є одним народом, дехто схоче навіть сказати – одним організмом, тому й належиться йому стати і суцільним національним твором. Але йде про те, щоб заналізувати поодинокі елементи, з яких національність складається, і сили, які її розбивають.Що ж робить якесь число людей одним народом? Передовсім мова. Всі, що по-українськи говорять, або що вважають українську мову за рідну,, будуть становити український нарід"

Документальний фільм "Як будувати рідну хату":

https://www.youtube.com/watch?v=fmU9ahiQnpg


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua