Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
-6
Рейтинг
-6


Голосов "за"
2

Голосов "против"
8

Комментарии
  | 11.11.2012 16:04
Керівництво ГКЦ ще до війни завжди засуджувало методи боротьби українських націоналістів радикального спрямування. Андрей Шептицький, шукаючи причини такого явища, вважав, що Польща сама підштовхує молодих людей до націоналізму, але українські націоналісти "в жертві йдуть часом так далеко, що готові покласти на її олтар не лише себе, але й чуже добро і загальнонаціональні цінності"3. Відомі численні приклади офіційної негативної оцінки діяльності ОУН та заклики до молоді з пересторогами проти "непослуху владі": пасторські послання "Слово до української молоді" (1932), "До духовенства про обов'язок перестерігати народ перед намовами провокаторів і агітаторів" (вересень, 1939)
  | 11.11.2012 16:06
10 липня 1941 р. у пастирському листі "Про організацію парохії і громади" митрополит Андрей Шептицький звернувся до духовенства з закликом взяти в свої руки ініціативу в організації місцевих органів влади: призначати війтів та керівників поліції, організовувати школи тощо. Основною причиною цього рішення, як випливає зі змісту листа, є спроба подолати протистояння українських політичних сил і уникнути "отаманщини, котра вже так дуже много причинилася до руїни і упадку усіх наших надій... Хто приносить нам домашню війну, той шкодить народній справі"11. Провід ОУН (б) був різко незадоволений такою постановкою питання.
  | 11.11.2012 16:09
Упродовж усього часу перебування на митрополичому престолі Андрей Шептицький доклав максимум зусиль для виховання такого духовенства. Їхня діяльність, на думку глави ГКЦ, повинна сприяти консолідації народу на шляху до власного національного ідеалу "мудро і по-християнськи". А різні методи досягнення національної мети та нетерпимість до інших політичних поглядів не лише роз'єднують українців, а й вносить напруження у міжнаціональні стосунки в краї. На глибоке переконання митрополита, для досягнення порозуміння кожна сторона має бути готовою здійснити "совісні уступки", відкинути ті моменти політичних програм, які шкодять загальному добру, понижують моральність суспільства.
  | 11.11.2012 16:16
А чого свідками ми є зараз? Ось представники Президента, ПР, їх депутати у ВР власне закликають в дусі Митрополита Андрея кожна сторона проявила готовність і здійснила "совісні уступки" і що чуємо у відповідь _ істеричні верески і заклинання, що вони не підуть, не будуть. не...не...не... Тупість несусвітня і головне – абсолютно деструктивна і державоруйнівна! Жаль, що і сучасні провідники церков, замість дослухатися до думки Величної Постаті нашої історії втягуються у ці ганебні інтриги брудних політиків!
  | 11.11.2012 17:15
Повністю можете прочитати дослідження по темі на http://www.traducionalist.info/blog/mitropolit_andrej_sheptickij_ta_ukrajinskij_nacionalnij_rukh_1941_1944/2012-09-29-2764
  | 12.11.2012 17:18
Заціпило моїх "мінусувальників" і книжників! Бояться правди!
Самые комментируемые
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua