Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/5088af3ae60d8/

БОРИС МАКСИМЧУК: "Історія з ПФК "НИВА" відкрила реальне обличчя влади та доморощених меценатів!"

Sergiy Hodniy | 25.10.2012 06:17

На теренах держави та Вінниці зокрема добігає свого кінця передвиборча кампанія. Вже 28 жовтня 2012 року кожен громадянин зможе сказати своє вагоме слово віддавши голос за того чи іншого кандидата. Вінничани даватимуть оцінку діяльності нинішньої влади та особам наближеним до неї. Люди обиратимуть між минулим та майбутнім нашої держави.

БОРИС МАКСИМЧУК: ''Історія з ПФК ''НИВА'' відкрила реальне обличчя влади та доморощених меценатів!''
Так у 12-му одномандатному виборчому окрузі, що включає територію вінницького Лівобережжя та прилеглих населених пунктів, за місце в українському Парламенті змагається Борис Максимчук. Напередодні виборів ми вирішили скористатися можливістю поспілкуватись з ним та поставити кілька простих але й інколи не зовсім зручних запитань, адже, з-поміж усіх кандидатів цього округу, Борис Анатолійович має пряме відношення до спорту. Сподіваємось що і вам буде цікава його точка зору на проблемні питання розвитку як любительського, так і професійного спорту у нашому місті та області.

- Борисе Анатолійовичу, багато хто вас знає як людину, котра, перш за все, вкладає сили і кошти у розвиток спорту у Вінниці, пропагує та сповідує здоровий спосіб життя, допомагає молоді та всіляко захищає інтереси простих вінничан. Подібне позиціонування – це передвиборчий піар?

Ви вправі робити будь-які висновки, але мій життєвий досвід показав, що не варто довіряти своє життя комусь і сподіватись, що цей "хтось" для тебе все зробить. Потрібно діяти самому. Тоді кожен з нас буде на своєму місці робити реальні речі для власної сім'ї, для міста, для країни. Такою є моя позиція.

Моя діяльність пов'язана з педагогікою та із спортом – викладаю у вищих навчальних закладах та спортивній школі, заснував спортивний клуб та спортивний магазин. Зараз треную у клубі "Максимус" та спортивній школі "Спартак" самбістів, дзюдоїстів, універсальних бійців. Допомагаю нашим спортсменам – запрошую їх безкоштовно займатися до себе в клуб. Щоб спонукати людей до здорового способу життя створив безкоштовну спортивну довідку. Звернувшись за телефоном 57-82-83 люди можуть дізнатися про найближчі до їхньої домівки спортивні секції нашого міста, про спортивні послуги та товари.- Більшість вінничан також не буде заперечувати факт, що ви завжди у перших рядах, коли йде мова за відродження спортивних майданчиків, стадіонів, спорткомплексів міста. Маєте якісь здобутки?


Я займаюсь спортом з 7-річного віку. Щодня знаходжу час для фізкультури і загартування. Вважаю що як у спорті, так і у житті основне – не чекати на натхнення, а працювати, шукати шляхи до нових звершень. Громадська робота для мене – це об'єднання навколо себе активних людей для вирішення спільних завдань. Я – людина командна, і завжди намагаюся підтримувати людей, які працюють зі мною та сповідують такі ж життєві цінності. Наша робота по збереженню спортивних залів при вінницьких ЖЕКах – прояв громадянської позиції. Якщо не ми зупинимо "дерибан" комунальної власності, то хто? І нас не цікавлять вислови окремих місцевих чиновників про те, що ми використовуємо нашу роботу для власного піару! Хто вони такі у порівнянні з сотнями молодих людей, які сьогодні мають можливість займатись у збережених за участі нашої команди декількох "жеківських" залах?

- Прокоментуйте ситуацію, котра склалася навколо ПФК "Нива".


Історія з ПФК "Нива" – біль у серці тисяч палких прихильників футболу! Я його розділяю з усіма вінничанами, котрі є шанувальниками цієї наймасовішої та вже культової для українців спортивної гри. Однак, давайте подивимось на іншу сторону медалі. Ми отримали можливість побачити реальне ставлення нашої місцевої влади до спорту. Також вболівальникам відкрилось справжнє обличчя кількох меценатів, знаних у місті та далеко за його межами. У мене склалось враження, що ПФК "Нива" та тисячі її уболівальників мимоволі стали заручниками чиїхось амбіцій. Ми всі чудово знаємо імена цих осіб, але називати їх ще не прийшов час. Усі твердження про брак коштів – пуста демагогія. Подивіться лише на вартість тих "іміджових" проектів, котрі реалізуються сьогодні у нашому місті. Бюджет вінницької команди майстрів з футболу – дрібниці у порівнянні з ними. Тому впевнений, що питання збереження команди перебувало не у фінансовій площині, а скоріше у електоральній. Саме там. Наша влада звикла, що з людьми можна не рахуватись. Її цікавлять лише рейтинги та прагматичний розрахунок. На результати виборів до Верховної ради України, на думку їх аналітиків, історія з ПФК "Нива" суттєвого впливу не матиме, а до місцевих виборів ще є час. Впевнений, що саме тоді їм й може знадобитись "Нива". І не сумнівайтесь, що її відродження буде видаватись пересічним вболівальникам як неймовірна заслуга нинішньої влади. Насправді у всьому цивілізованому світі професійний футбол – це доволі прибутковий бізнес, звичайно за умови належного менеджменту. Приклади вже є й на теренах України.- Ви теж розглядаєте спорт з бізнесової сторони?


Не можу так сказати. Хоч фінансова складова й надзвичайно важлива для спорту великих досягнень, але на перше місце я все ж поставив би соціальну складову. Ні для кого не секрет, що сьогодні ми маємо реальні проблеми з підлітковим алкоголізмом та злочинністю. І це не лише проблема Вінниці, а скоріше всієї держави. Тому доступність занять спортом має стати альтернативою для нашої молоді. Я бачу українців як спортивну націю і в силу своїх можливостей роблю все, щоб моя мрія стала реальністю. Як науковець та педагог я досліджував проблему фізичного виховання у школах та вважаю, що на загальнодержавному рівні потрібні реальні зміни. Зокрема, нам було б доречно запровадити досвід наших сусідів – росіян. Там втілено якісно інший підхід до спортивного виховання. У деяких суб'єктах федерації школи об'єднано у округи та створено на базі кожної з них по 2-3 секції з різних видів спорту. Фізичне виховання виведено в позанавчальний час і діти мають можливість безкоштовно займатись конкретним видом у залежності від фізичних даних. Вважаю такий підхід виправданим, адже кожна дитина має індивідуальну схильність до футболу чи баскетболу, боротьби чи боксу, плавання чи легкої атлетики. Росіяни вже мають конкретні результати від такої програми.

- Ви вважаєте, що такий підхід реально втілити в Україні?


А чому б ні? У якості експерименту це й потрібно робити. Взяти, хоча б, Вінницю: варто об'єднати у єдиний спортивний округ школи, котрі знаходяться по вулицях Київській та Червоноармійській – і ми неодмінно отримаємо позитивний результат. Жодних трудностей тут я не бачу. Потрібна лише воля влади.

- Ну що ж, дякуємо вам за змістовні відповіді та бажаємо успіху на виборах!

Дякую вам теж та бажаю лише гарних новин про здобутки наших спортсменів. Зі свого боку обіцяю що у разі мого обрання до Верховної ради України докладу максимум зусиль та зроблю все від мене залежне для відновлення у нашому місті команди майстрів з футболу! Вінничани на це заслуговують!

Спілкувався Сергій Годний


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua