Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Боротьба з корупцією: досвід міжнародний та місцевий


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Письменник Максим Кідрук, кандидат у народні депутати України від партії "УДАР Віталія Кличка" по 99 округу, окрім своїх творів, став відомим в Україні і як борець з корупцією в країнах Східної Африки.

Письменник Максим Кідрук, кандидат у народні депутати України від партії "УДАР Віталія Кличка" по 99 округу, окрім своїх творів, став відомим в Україні і як борець з корупцією в країнах Східної Африки. Перебуваючи в Єгипті під час революційних заворушень, вилетіти напряму до України він не мав змоги. Вдалося добратися до столиці сусідньої Сирії. Але там літака до Києва довелося чекати три дні. Місцеві поліцейські відмовилися випускати письменника з транзитної зони та навіть видати йому його багаж. Три дні бути в транзитній зоні було б не так важко для такого досвідченого та загартованого мандрівника, як Кідрук. Але коли твій багаж не з тобою, до нього можуть підкинути щось заборонене, а потім посадити за грати – такі випадки у тій тоталітарній країні не поодинокі.

Більшість людей, особливо з України, у такій ситуації таки дають хабар, та й сума не така вже й велика. Але Кідрук не став цього робити. Він додзвонився до посольства України в Сирії, з допомогою друзів в Києві повідомив Міністерство закордонних справ, вимагав зустрічі з керівництвом аеропорту, митниці, поліції. Активна позиція спрацювала – до аеропорту прибув консул України і питання було вирішено без того, щоб ганьбити себе хабарництвом.

Як може, бореться з чиновницьким свавіллям Кідрук і у Кіровограді, де зараз мешкає. Він єдиний серед п'ятнадцяти кандидатів у депутати від свого округу не побоявся боротися з корупційним адмінресурсом, що працює на провладного кандидата Олександра Шаталова. Вже кілька тижнів усе місто Кіровоград вщент заклеєно портретами цього нібито видатного діяча сучасності. Його очі дивляться на кіровоградців не тільки з білбордів, але й зі стін державних установ, лікарень та аптек, магазинів та навіть пивних барів! Це при тому, що пан Шаталов вихваляється у численних інтерв'ю, що усі його проекти, вся агітація ведеться без витрачання жодної копійки бюджетних коштів. Звісно – навіщо витрачатися, коли усі по команді, щоб не мати зайвих проблем, і так розміщають його "фейси"! Нехай вже з бюджетними установами, вони все ж люди залежні. Але з якого дива цю агітацію безкоштовно розміщують у себе приватні магазини, аптеки та інші?

Усім зрозуміло, що це також форма прихованої корупції. Підприємець розвішує у себе в магазині портрет "бальшога чєловєка", а навзаєм отримує звільнення від перевірок податковою інспекцією, пожежними, санепідемстанцією... Інакше довелося би платити усім цим "добрим людям"абсолютно реальні суми грошей.

Максим Кідрук подав позов до суду на кандидата від Партії Регіонів Шаталова за цю незаконну агітацію. Суд він не виграв. Але наслідки його позову вже є. З кіровоградських магазинів дніпропетровської мережі "АТБ" портрети найкращого з усіх найкращих кандидатів таки зникли. Мабуть, впливовим власникам цих магазинів у Дніпропетровську не такий вже й страшний цей кіровоградський провладний кандидат, їм краще не мати загальних юридичних проблем. Але підприємці з кіровоградською реєстрацією не поспішають позбавлятися сотень цих незаконних портретів. Ну що ж, все попереду.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua