Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Злодюжка з міністерською "кришею"

| 23.07.2012 16:46

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
1

Голосов "против"
1

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко покриває своїх підлеглих, які вже три роки не поспішають розслідувати крадіжку. Про це свідчить звернення захисту потерпілого до народного депутата Андрія Павловського.

Злодюжка з міністерською ''кришею''
Головний юрист адвокатського об'єднання "Фідес Груп" Любов Шайда стверджує, що міністр надав неправдиву відповідь на депутатське звернення щодо бездіяльності співробітників Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві, які з 2009 року саботують притягнення до кримінальної відповідальності колишнього співробітника ТОВ "Лідер-ТМ" О. О. Дідовця, який, скориставшись своїм службовим становищем, викрав майно товариства на суму 140 000 грн., у тому числі автомобіль, сервер і 170 мобільних телефонів.

Раніше до нардепа звернувся керівник ТОВ "Лідер-ТМ" Микола Погорілий і повідомив, що фігуранту кримінальної справи Дідовцю вдалося "відкупитися" від кримінальної справи N06-10366, порушеної 10.04.2009 р. Андрій Павловський офіційно звернувся до міністра МВС з проханням провести відповідну перевірку. На депутатське звернення прийшла відповідь за підписом Віталія Захарченка:

"10.04.2009 Печерським РУ ГУМВС України в місті Києві стосовно Дідовця О.О. за фактами викрадення належного ТОВ "Лідер-ТМ" сервера та заволодіння належним Погорілій Д.В. автомобілем "Фіат Скудо" порушено кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 185 (Крадіжка), ч. 2 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України. Того ж дня зазначені кримінальні справи об'єднано в одне провадження.

09.09.2009 р. постановою Печерського районного суду міста Києва, яку ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 07.10.2009 залишено без змін, постанови про порушення кримінальних справ стосовно Дідовця О.О. за ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК України скасовано.

04.11.2009 Печерським райуправлінням винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за фактами викрадення належного ТОВ "Лідер-ТМ" сервера та заволодіння належним Погорілій Д.В. автомобілем "Фіат Скудо" на підставі п. 2 (за відсутністю в діянні складу злочину) ст. 6 (обставини, що виключають провадження в кримінальній справі) КПК України. Органами прокуратури цю постанову не скасовано.

У разі незгоди Погорілого М.В. з указаною постановою він може її оскаржити в порядку, передбаченому ст. 99-1 (Оскарження рішень про відмову в порушенні кримінальної справи), ст. 236-1 (Оскарження до суду постанови про відмову в порушенні справи) КПК України.

13.08.2010 р. прокуратурою Печерського району міста Києва з одночасним скасуванням постанови Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві від 09.08.2010 р. про відмову в порушенні кримінальної справи порушено кримінальну справу за фактом викрадення належних ТОВ "Лідер-ТМ" мобільних телефонів за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

За неналежне розслідування зазначеної справи винну службову особу Печерського РУ притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Головне слідче управління МВС зобов'язало керівництво слідчого управління ГУМВС України в місті Києві активізувати розслідування цієї кримінальної справи; забезпечити всебічне, повне й об'єктивне дослідження всіх обставин злочину та належний відомчий контроль за її розслідуванням.

Хід досудового слідства в указаній кримінальній справі взято на контроль ГСУ МВС".

Відповідь міністра Захарченка, на перший погляд, справляє позитивне враження: перевірка проведена, винні покарані, слідство взяте під контроль. Але потерпілі чомусь не бачать жодних слідчих дій. Більше того, уважно прочитавши відповідь, вони схопилися за голову. І на адресу народного депутата Андрія Павловського був направлений лист Головного юриста адвокатського об'єднання "Фідес Груп" Любові Шайди:

"У відповідь на Ваш запит на захист інтересів приватного підприємця Погорілого М.В. було надіслано лист за особистим підписом міністра внутрішніх справ Захарченка В.Ю. Вказані у відповіді факти є недостовірними та не відповідають дійсності.

Так, на першому аркуші листа зазначено, що "04.11.2009 р. Печерським райуправлінням винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення належного ТОВ "Лідер-ТМ" сервера та заволодіння належним Погорілій Д.В. автомобілем "Фіат Скудо" на підставі п.2 (за відсутністю в діянні складу злочину), ст.6 (обставини, що виключають провадження в кримінальній справі) КПК України. Органами прокуратури цю постанову не скасовано. У разі незгоди Погорілого М.В. з указаною постановою він може її оскаржити в порядку, передбаченому ст. 99-1 (оскарження рішень при відмові в порушенні справи) КПК України".

Дійсно, 04.11.2009р. Печерським райуправлінням винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за вказаними вище фактами. Але внаслідок скарги потерпілого названа постанова скасована, а по справі винесено постанову про порушення кримінальної справи відносно підозрюваної особи. Дана постанова була оскаржена підозрюваним в суді, але, пройшовши всі інстанції, в Печерському суді м. Києва винесено рішення про відхилення скарги підозрюваного на постанову про порушення кримінальної скарги відносно нього, за рішенням суду справу направлено на розслідування. Станом на 24 червня 2012 р. кримінальна справа перебуває у провадженні слідчого Розінкевича В. В.

У зв'язку з вищенаведеним, керуючись чинним законодавством, прошу звернути увагу на факт фальсифікації інформації, наданої Вам у листі Міністра МВС України Захарченка В. Ю., з'ясувати причини надання невірної інформації та взяти справу під особистий контроль".

Зараз ситуація вивчається помічниками депутата Павловського. Ми продовжимо слідкувати за розвитком подій у цій справі.

Передруковано з газети "Правдошукач" N6 (44).


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua