Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Кличко, якого ми не знаємо: кіровоградський погляд


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
2

Голосов "против"
2

Нещодавно на Кіровоградщині з дводенним робочим візитом перебував Віталій Кличко. Легендарний чемпіон світу, Герой України, вже знаний політик.

Нещодавно на Кіровоградщині з дводенним робочим візитом перебував Віталій Кличко. Легендарний чемпіон світу, Герой України, вже знаний політик. До речі, у Кіровограді він побував не вперше. Ще юнаком, за радянських часів, у столиці Степової Еллади він брав участь у змаганнях. Знали б тоді про майбутні його здобутки – вже б ходили на нього дивитись. Про публічну складову його перебування в області ми всі знаємо – дивилися по телебаченню, читали в газетах. Але багатьом дуже хотілося б знати інше – а якою велика людина виглядає за лаштунками? Чим дихає, про що говорить, та навіть просто – чай він п'є чи каву? Одразу скажемо – не на камери він також намагається говорити українською, для набуття практики. Перевагу віддає чаю. А який він в інших ситуаціях, нам розповів голова обласного осередку партії УДАР Віталя Кличка Анатолій Ревенко, який безпосередньо готував його візит.

- Скажіть, чи не боялися при першому знайомстві потиснути Віталію руку?

- Я вперше у житті візуально його спостерігав ще у січні цього року, коли приїжджав на зібрання голів обласних організацій. Вів його голова виконкому партії. Раптом посеред засідання заходить Віталій Кличко, такий красень, респектабельний, гарно одягнений, я захоплено дивився на нього. Він сказав присутнім кілька обнадійливих слів – мовляв, у партії гарна динаміка, але від нас, голів обласних осередків, найбільше залежить майбутнє партії. Побажав успіхів і пішов. А я, розуміючи, що треба використовувати момент, наздогнав його в коридорі, і кажу: я нова людина в УДАРі, мені для того, щоб ідентифікувати себе з лідером партії, хотілося б із Вами сфотографуватися. Він каже – нема питань. Обняв мене так невимушено, сфотографувалися.

- А саме потискання рук?

- Навдивовижу руки в нього не огрубілі, а можна сказати, музичні, інтелігентні, з довгими пальцями. Я зовсім не відчув, що мені жме руку один з найсильніших чоловіків світу. Дружній потиск руки, який я запам'ятав.

- З багатьма телевізійними, медійними персонами так буває – у житті вони зовсім інші, ніж на екрані. Чи Віталій Кличко, на перший погляд, схожий у побуті одразу на боксера, чемпіона, надлюдину якусь? Не відчували великої різниці між двома образами?

- Він зовсім інший, на противагу тому, що всі ми бачимо по телевізору і в газетах, чемпіон та політик. Мені пощастило бути з ним поруч два повноцінні дні – у машинах, на записах інтерв'ю, на нарадах, за одним столом за вечерею, в юрбі людей. Мав нагоду скласти своє уявлення про нього. Це складно – мати найхарактерніші риси чемпіона, і водночас симпатичного для електорату політика – бо ж не всі люди хочуть бачити в політиці спортсменів.

Найхарактерніша його риса, що кинулась у вічі – неймовірна вимогливість. У всьому – до оточення, кадрів, до роботи, до співпраці зі ЗМІ, до людей взагалі, до усього.

- У чому це виявляється? Може нагримати, коли серветка на обідньому столі недостатньо випрасувана або не так лежить? Чи колір офісних меблів не той?

- Справа у іншому. Для Кличка все має бути ідеально відпрацьовано.

Я був свідком такого випадку: телефонують йому, кажуть, що у нього буде зустріч з потенційними виборцями в одній з областей. Кличко каже: "Зачекайте, це ж Трійця припадає на цей день. Як так вийшло, що хтось на релігійне свято запланував захід? Хто винен? Треба скасувати цю зустріч, перенести. Це прокол у нашій роботі, прошу провести службове розслідування, з'ясувати, хто помилився. У такий день люди мають ходити до церкви, а не на зустрічі з політиками".

Це людина планетарного масштабу. Коли ми були поруч, він регулярно спілкувався з найвідомішими промоутерами боксу світового рівня, вільно переходячи з англійської на німецьку, російську...

- А дівчата кіровоградські йому сподобалися?

Я у Кіровограді намагався привернути його увагу, мовляв, у нас найгарніші дівчата в Україні. А Віталій Володимирович зауважив: "Це мені ні до чого, я маю прекрасну дружину!" І ще пожартував: "Дівчата мене цікавлять лише як прихильниці нашої політичної сили!"

Я бачив, як жінки до нього ставляться: він дуже красива людина, має таку ауру чи харизму – притягує до себе людей. Не можна було б досягти вершин у світовому спорті, вершин у політиці, не маючи цього. Не кожному це дано. Хоча Кличко не був у владі, не є спадкоємцем усіх негативних традицій, що притаманні українській політиці, він прийшов з іншого світу. Він каже -де б я не жив, я хочу назад в Україну, хочу, щоб тут жили мої діти.

- Які ще особисті якості привернули Вашу увагу у ньому?

У нас специфічне ставлення до спортсменів – нібито вони вміють тільки швидко бігати, високо стрибати, влучно забивати, і все. Віталій Володимирович зовсім інший. Високий інтелектуальний рівень плюс вміння приймати рішення. Для нашої політики, коли багато хто боїться брати на себе відповідальність, це дуже важливо. Кличко не боїться приймати рішення. І за нього ніхто не вирішує. В нього вистачає радників, я це бачив, дуже мудрі й фахові люди. Але він вислухає, сприйме інформацію, а рішення ухвалить власне.

Унікальна пам'ять – нічого не забуває, навіть дрібниць. Якщо хтось вважає, що можна невелике якесь його доручення спустити на гальмах – якось минеться, то це не той випадок.

- Кличко дуже високо піднявся над загалом. У спілкуванні з ним, просто зі спостережень – немає в нього зверхнього ставлення до людей? Бо багато українських можновладців та політиків цим грішать. Особливо, коли довкола них ціла купа підлабузників, які щохвилини вихваляють мудрість рішень...

Він з категорії тих людей, біля яких ця слизька маса не може знаходитися, не липне вона. І незначущих немає, тільки найкращі. Якщо тренер – то найкращий. Якщо це голова виконкому партії – то це найкращий голова виконкому. Якщо бухгалтер – тільки найкращий. І так далі. Але й розслаблятися не можна – треба кожного дня доводити, що ти найкращий.

Не може бути у стосунках з ним будь-якої фамільярності. Ось я не можу сказати, що є наближеним до Кличка, і мало хто може... Я працював з багатьма серйозними політиками. З більшістю з них був інший стиль спілкування і роботи, інші стосунки.

- Він у Кіровограді спортзал не шукав для тренувань?

Віталій Володимирович максимально розділяє свою спортивну кар'єру та політичну. Він розуміє, що не можна на одному боксі робити партію і політичну кар'єру. Тому в Кіровограді у нас був Кличко – політик. І спортзалів він не шукав. Хоча ми пропонували під час підготовки візиту. Але в нас був інший "спортивний" захід. По дорозі на Знам'янку ми зупинилися на повороті на село Веселівку. Нас там чекали дітки з місцевої спортивної школи. Як він спілкувався з цими дітками! Кожній дитині написав особисте побажання – "для Васі", "для Віті", сфотографувався, брав на руки, посміхався...

І є інший бік. Зустріч з партійним активом, вручення квитків. Кілька голів районних організацій кажуть: нам треба для агітації мати власне фото з Кличком. А Віталій Володимирович каже, що буде одне спільне фото і все.

Хоча, коли закінчилась робоча програма на Кіровоградщині, і ми вечеряли у Світловодську на березі Кременчуцького водосховища, то всі бажаючі підходили, він з усіма фотографувався. Тому що робота вже була зроблена, можна було собі це дозволити.

- Він, мабуть, по кілограму м'яса з'їдає за раз?

Зовсім ні. Він здорова людина, їсть, як здоровий мужчина. Ми їли страви української кухні – борщ, домашній салат з огірків та помідорів, картоплю по-селянськи. Як людина, що бувала в кращих ресторанах світу, він дуже невибагливий до їжі. Мабуть, тільки до їжі. Був навіть такий момент. Ми зустрічали команду на кордоні Черкаської та Кіровоградської областей. І Кличко із супроводом під'їхав на годину раніше, ніж планувалося. Ми теж були, слава Богу, раніше. Так ось Віталій пішов у просте придорожнє кафе, у якому ніхто не готувався до сніданку для Кличка, замовив млинців, поїв, сфотографувався з ошелешеними дівчатами, поспілкувався, і ми поїхали.

- Під час підготовки візитів політикам зазвичай готують довідки про регіон, до якого вони їдуть (ну не можуть вони все знати про всю Україну). Готували таку довідку Кличку? Він її читав? Про область вже більше знає?

Столичний апарат завчасно зробив запит на найдокладнішу інформацію по кожному населеному пункту, де мав бути Кличко. Найдокладнішу, всі довідки, пресу, проблеми і т...ін. І я бачив, це відчувалося, що Віталій все це читав. І, скажімо, коли його запитували про Олександрію, він обізнано говорив про буре вугілля тощо.

– За підсумками візиту похвали від Кличка так і не дочекалися?

Заслужити похвалу від Віталія Кличка майже неможливо. Я заробив таку в Кіровограді зовсім неочікувано. Я відповідав за транспортне забезпечення візиту і намагався в цьому також бути системним. Так ось, за нами увесь час їздив мікроавтобус, хоча, враховуючи кількість людей, він не був потрібний. Віталій мене запитав: а що це за мікроавтобус? Я відповідаю: "Там генератор електричного струму та аудіоколонки, розгортаються моментально. Якщо ми приїдемо у якийсь населений пункт для зустрічі з людьми, а там чомусь не буде електрики (а це в нас звичайна практика), то ми розгортаємо свою систему. Кличко каже: "Це професійно!"

У цьому він весь – максималіст, найвибагливіший до людей і до себе, найвище цінує професіоналізм.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua