Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Програмні баєчки


1
Рейтинг
1


Голосов "за"
2

Голосов "против"
1

Економічна частина щорічного послання президента Верховній Раді викликає суперечливі почуття. Їй притаманні всі класичні переваги і недоліки попередніх документів такого штибу.

Програмні баєчки
Економічна частина щорічного послання президента Верховній Раді викликає суперечливі почуття. Їй притаманні всі класичні переваги і недоліки попередніх документів такого штибу. З одного боку, безліч цікавих фактів і пропозицій, часом досить чесний і самокритичний аналіз помилок і досягнень. З іншого – впадає в око еклектичність і відсутність єдиної ідеології. І, звісно ж, декларативність – як без цього! – ключових пропозицій, які вочевидь суперечать реальній картині. А деякі моменти взагалі наводять на думку про "невидиму руку" лобістів.

Однак результат, як завжди, і, особливо за нинішньої влади, визначатиметься тим, які суто конкретні вказівки одержить від безпосереднього начальника дрібний чиновник і як вони співвідноситимуться з його власним інтересом. Адже в боротьбі лебедя, рака і щуки в реальному житті перемагає... щур, який, поки суд та діло, успішно під'їдає вантаж, а заодно і сам віз. Якщо, звичайно, пасажири, замість того, щоб самим впрягатися і тягти його в потрібний їм бік, пасивно сидять і чекають, куди їх привезуть... Утім, серед наших "пасажирів" вистачає і лебедів, і раків, і щук. Не бракує також і щурів. А у більшості співгромадян і навіть у частини експертів згадані персонажі примудряються вживатися в одній голові. Не дивно, що й послання стало відображенням такого стану речей.

Пироги пече швець?

Економіку можна уявити собі як два "цехи". У першому підприємці організовують процес "випікання пирога". Там створюється суспільний продукт. У другому чиновники і політики ділять цей пиріг на всіх, не забуваючи, втім, себе улюблених. Звичайно, забрати і поділити можна тільки те, що виробили. Або, у крайньому разі, позичили. Таким чином, збираючи податки і виплачуючи всіляку допомогу з бюджету (нехай навіть і на корисні справи!), держава не створює ніякої нової вартості, а здебільшого заважає підприємцям її додавати і примножувати. Тому з трьох речей: а) підвищення виплат на різні благі цілі; б) скорочення дефіциту бюджету й інфляції та в) зниження податкового тиску на бізнес – за даного обсягу суспільного продукту одночасно можна робити не більше двох.

Продовження статті читайте тут.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua