Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Простих українців змусять платити більше податків


1
Рейтинг
1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
2

Влада визнала, що податкова реформа в країні провалилася. Пропонують почати нову – для покращення життя великого капіталу.

Простих українців змусять платити більше податків
почати нову – для покращення життя великого капіталу.

Не минуло й двох років з моменту схвалення в Україні Податкового кодексу, який повинен був стати найбільш реформаторським, як податкову систему країни вирішили знову видозмінити. Тепер Податкова і Мінфін підготували нову версію фіскального зводу законів, яка, на їхню думку, повинна вивести економіку з тіні і наповнити бюджет мільярдами гривень.

У четвер Мінфін і Податкова представили нову концепцію збору податків, яка має значно спростити життя платникам податків. За офіційною версією, покращення життя підприємств повинно відбутися за двома напрямками: зменшення розміру ПДВ (з нинішніх 20% до 12%) і подвійне зниження ставки податку на фонд оплати праці.

Варто відзначити, що ПДВ – це податок на покупця. Але от поліпшення і зниження вартості товарів, що купуються, українці навряд чи побачать за цією реформою.

"У нас зараз 55% надходжень до бюджету становить ПДВ. Як будуть компенсовані втрати – поки невідомо. Та й ціни на товари не знизяться. Адже головне в нашій країні не ставки податку, а сама фіскальна система, те, як "працюють" з підприємствами податкова, "силовики" і чиновники". Іноземний бізнес згортає роботу в Україні, а місцевий йде в тінь. Тому, бажання Податкової через зниження ставок податків вивести економіку з тіні приречені на провал, поки не зруйнована сама система стягування податків в Україні", – розповів економіст Андрій Новак.

Друга радикальна реформа податкової системи, згідно з розробленим ДПС планом змін фіскальної політики, полягає в зниженні майже вдвічі навантаження на фонд оплати праці. Зараз підприємства платять 32,6 – 49,7% податку на ФОП. Розробники нової реформи пропонують зменшити податок на єдиний соцвнесок до 15%. Правда, економісти сумніваються, що бізнес може використовувати це "зменшення" з користю для себе і найманих працівників.

Продовження статті читайте тут.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua