Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Депутати пропонують притягувати до відповідальності за демонстрацію сцен насильства

press_secretary | 23.05.2012 15:44

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
1

Голосов "против"
1

Відповідний проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за відтворення сцен насильства та жорстокості, расової, національної чи релігійної нетерпимості та дискримінації" вже внесено на розгляд Верховної Ради.

Депутати пропонують притягувати до відповідальності за демонстрацію сцен насильства
У вівторок, 22 травня 2012 року народний депутат України Оксана Білозір, спільно з народними депутатами України Прокопчуком Ю.В., Плотніковим О.В., Барановим В.О. та Каплієнко В.В., зареєструвала проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за відтворення сцен насильства та жорстокості, расової, національної чи релігійної нетерпимості та дискримінації" (реєстр. N10518).

Законопроект підготовлено Всеукраїнською громадською організацією "Асоціація українських правників" за участю членів Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Згідно пояснювальної записки до законопроекту, ввезення в Україну творів що відтворюють сцени насильства та жорстокості, расової, національної чи релігійної нетерпимості або дискримінації, їх виготовлення, зберігання, придбання, перевезення чи інше переміщення, збут чи розповсюдження, а також залучення або примушування інших осіб до участі в їх створенні, збуті чи розповсюдженні посягають на громадський порядок, власність, права і свободи громадян.

Оскільки в Україні прояви насильства, жорстокості, расової, національної чи релігійної нетерпимості або дискримінації законодавством заборонені, відповідно повинна бути передбачена відповідальність за створення та розповсюдження інформаційної продукції, яка відтворює сцени їх прояву.

Відтак, законопроектом пропонується введення адміністративної відповідальності за вчинення зазначених дій у розмірі штрафу від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких творів, зображень чи іншої продукції і обладнання для їх виготовлення. Ті самі дії, вчинені групою осіб або повторне протягом року вчинення зазначеного порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких творів, зображень чи іншої продукції і обладнання для їх виготовлення.

На сьогодні найпоширенішими проявами подібних діянь є фіксація на мобільні телефони (найчастіше підлітками) проявів насилля, жорстокості та інших посягань на права людини, а також знущань над тваринами.

Як зазначає один із авторів законопроекту Оксана Білозір: "Сьогодні потрібно формувати та розповсюджувати інформацію, спрямовану на забезпечення поваги до честі і гідності особи як складової загальнолюдських цінностей. Завданням нашого законопроекту є саме утвердження гуманності, добра та гідності людини як найвищих суспільних цінностей ".

Прес-служба Оксани Білозір


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua