Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Що потрібно українській владі?

Ігор Бурдяк | 21.07.2011 10:01

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
4

Голосов "против"
2

Роздуми над результатами засідання суду.

"Заяви посадовців Freedom House і Атлантичної Ради не потребують відповіді", – про це заявила радник президента Ганна Герман в ефірі 5 каналу, коментуючи відкритий лист президента Freedom House Девіда Кремера і його американських колег до президента ВІктора Януковича.

Має рацію, пані Герман, краще не коментувати. А відбутися загальними фразами про тенденційність грантодавців і грантоїдів, не заглиблюючись в дослідження причин такої "тенденційності".

Бо якщо досліджувати, то виявиться, що ніякої тенденційності немає. Є явна розбіжність між офіційно проголошеним владою напрямком руху і реальними її діями. Інколи вони розбігаються в протилежні напрямки.

Ось один із свіжих прикладів. Вчора Печерський районний суд Києва слухав свідків у справі колишнього заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, якого звинувачують у впливі на тендерні процедури "Нафтогазу", зокрема в тому, що право представляти компанію в суді отримала фірма "Меджістерз", начебто пов'язана із Корнійчуком. Цитую присутнього на процесі Євгена Солонину:

"Суддя Оксана Царевич запросила до слова керівника відділу "Нафтогазу" Наталю Канюк, яка входить до тендерного комітету підприємства. Вона пригадала, що під час конкурсу на право надавати "Нафтогазу" юридичну допомогу не було жодних порушень чи тиску з боку представників Мін'юсту.

"Я брала участь в організації тендерних закупівель. Оскільки справа проти "Нафтогазу" розглядалася в Страсбурзькому суді, обрати юридичну фірму було потрібно терміново. "Меджістерз" уже займалася нашою справою, до того ж, висновки Мін'юсту і Мінекономіки підтвердили, що за цих умов ми можемо проводити конкурс з одним учасником. Всі вимоги закону були дотримані".

Суддя звернула увагу, що під час допиту у прокуратурі представниця "Нафтогазу" свідчила, що знає про зв'язок фірми "Меджістерз" і Євгена Корнійчука. Виявилося, що цю та іншу інформацію, яку вона буцім повідомила слідству, Наталя Канюк вперше почула під час допиту у прокуратурі. "Мені про цей факт прокурор на допиті сказав".

Суддя Оксана Царевич перепитала: "Тобто, у Ваші свідчення записали те, що ви самі щойно почули у прокуратурі?"

Представниця "Нафтогазу" це підтвердила. У залі суду вибухнув регіт."


Згідно з усіма нормами права і просто здорового глузду суддя повинна би направити матеріали судового слідства, мабуть в СБУ, (бо ж не може прокуратура розслідувати злочини прокурорів) для відповідного реагування. Але чи направить? А якщо направить, то як СБУ зреагує? Адже зрозуміло, що ні прокурор, який допитував свідка, ні сам свідок не мали особистих мотивів для лжесвідчення.

Кому все це було потрібно, пояснює політолог:

"Найімовірніше, що екс-посадовця буде виправдано, оскільки у влади зникли причини його переслідувати, зазначив у коментарі Радіо Свобода політолог Тарас Березовець.

"Відомо, що Корнійчука судили, щоб мати вплив на його тестя, Голову Верховного суду Василя Онопенка. Зараз це непотрібно, оскільки розбіжностей між Президентом і Верховним судом уже немає. Про це сказав сам Василь Онопенко після своєї зустрічі з Віктором Януковичем"."


Саме тому пані Герман не хоче уточнювати, в чому полягає тенденційність "різних Хаусів", як любить виражатися один із авторів НБ.

Але найбільше дивує, що не хочуть заглиблюватися в проблему не лише Герман, а й учасники судового процесу, свідки цього судового розслідування і навіть політолог Тарас Березовець. Вони лише прогнозують, що залишиться в "сухому залишку". Невже справді все так безнадійно, і ми приречені жити "по понятиям"?

Користь від таких прецедентів для самої влади набагато менша, ніж шкода, невже вона цього не розуміє?

Є в мене особисто таке приватне грішне бажання – це щоб Тимошенко засудили, бажано умовно. Тоді ми мали б можливість реального вибору в 2015 році. Але навряд чи подібні дії влади допоможуть йому реалізуватися.

Джерела:

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24271780.html

http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/20/6406873/

http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/19/6402586/

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua