Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4d98707dd766e/

Юлій Хвещук: Пам'ятаймо, "регіональна" влада сувора, але справедлива!

jurko | 3.04.2011 16:05

2 квітня спокій вихідного дня мешканців Львівщини потурбувала незвичайна новина – міліція затримала голову Турківської райдержадміністрації (і голову відповідної районної організації Партії Регіонів) Василя Чернянського. Хіба ж таке буває?!

Юлій Хвещук: Пам'ятаймо, ''регіональна'' влада сувора, але справедлива!
2 квітня спокій вихідного дня мешканців Львівщини потурбувала незвичайна новина – міліція затримала голову Турківської райдержадміністрації (і голову відповідної районної організації Партії Регіонів) Василя Чернянського. Хіба ж таке буває?! Але про це повідомив начальник відділу зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України у Львівській області Денис Харчук.

Посадовець разом зі спільницею (керівником місцевого відділу "Центру державного земельного кадастру"), за попередньою змовою із посередником вимагали від приватного підприємця з м. Львова хабар у сумі 120 тис. доларів США (960 тис. грн.) за сприяння у підписанні та погодженні документації щодо надання у власність земельної ділянки площею 2 га рекреаційної зони Карпатського регіону Львівської області, що розташована поблизу спортивної бази "Тисовець" параолімпійської збірної України для будівництва готельно-відпочинкового комплексу.

Міліцією було задокументовано отримання першої частини хабара в сумі 33 тис. доларів США, з яких голова Турківської РДА 15 тис. доларів залишив собі, а решта коштів були розподілені між іншими учасниками злочинної групи. 31 березня 2011 р. прокуратурою Львівської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 368 КК України.

У процесі обшуку приватного помешкання В. Чернянського було виявлено та вилучено 15 тис. доларів США, оброблені спеціальним хімічним препаратом, попередньо отриманих від приватного підприємця, а також ще грошові кошти в сумі 270 тис. грн. та 6 тис. доларів США. На робочому місці начальника Турківського районного відділу ДП "Центр державного земельного кадастру" виявлено та вилучено 17 тис. доларів, теж оброблені спецхімпрепаратом. Проводяться оперативно-слідчі заходи зі встановлення інших фактів вимагання та отримання членами злочинної групи хабарів за сприяння з аналогічних питань.

Василь Іванович Чернянський народився 31 жовтня 1960 року на Львівщині, в селищі міського типу Стара Сіль Старосамбірського району. У 1984 році закінчив Львівський сільськогосподарський інститут за спеціальністю сільськогосподарське будівництво. Працював головним інженером Старосамбірського міжгосподарського комбінату комунального господарства, головним інженером Турківського міжколгоспбуду, виконробом Турківського "Райагробуду". З 1992 по 2010 рік – директор МПП "Скорпіон" та ПП Будівельно-торгової фірми "Чертур".

З 1998 р. обирався депутатом Турківської районної ради. З 2010 року – голова Турківської райдержадміністрації. Головною своєю турботою називав залучення інвестицій у гірський депресивний район. Особливу (!) увагу приділяв подальшому будівництві зимової тренувальної бази спортсменів-паралімпійців поблизу с. Верхнє. Із введенням бази в експлуатацію сподівався відкриття митного переходу в с. Боберка (найближчий шлях для спортсменів в Європу), а відповідно – великих державних інвестицій для будівництва доріг та всієї інфраструктури митного переходу.

Успішно "вирішив" для Партії регіонів питання місцевих виборів. Турківський район тоді показав найвищі у Львівський області відсотки голосів, віддані за "регіоналів". В окремих населених пунктах за ПР проголосувало до 50% виборців, а середній показник по району становив понад 14%. Десятеро "регіоналів" стали депутатами районної ради (до 2010 року не було жодного), двоє – депутатами міської ради Турки, ще п'ятьох обрано сільськими головами. І 22 лютого 2011 р. районна організація ПР на своїй конференції обрала його головою. Своїм основним завданням В. Чернянський тоді поставив підвищення авторитету партії та подальше зростання довіри до Президента та уряду завдяки реальній роботі, спрямованій на покращення життя населення. Підвищив.

Ще 31 березня Василь Чернянський плідно працював. Провів засідання Колегії райдержадміністрації, взяв участь у нараді директорів шкіл, засіданні оргкомітету з підготовки та відзначення в районі 20-ої річниці Незалежності України. І провів засідання комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням проектів із землеустрою (!). Востаннє, мабуть.

Звичайно, політрада районної організації ПР оперативно розповсюдила заяву з приводу затримання Василя Чернянського. Припустили, що його "замовили" політичні опоненти та заздрісники, які не змогли пробачити "успішні виборчі кампанії на користь Президента Віктора Януковича та Партії регіонів". Розчулені бойки довідалися, що "Турківщина почала динамічно розвиватися, вдалося вирішити низку проблем, які роками не вирішувались, налагодити співпрацю із інвесторами, які почали вкладати кошти в район". Затримання є провокацією корумпованих структур, щоб "посунути" з посади неугодного місцевим "олігархам" керівника. Підставою відкриття справи стала його непоступливість корумпованим структурам. Це намагання опонентів очолити перспективний район, який є одним з базових, де влада планує будувати об'єкти спортивної та туристичної інфраструктури при підготовці до Зимової Олімпіади 2022 року. І так далі...

У пресі вже раніше блукали чутки, що новий голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк має намір поміняти голів райдержадміністрацій, у тому числі й Турківської. На це запитання газеті "Бойківщина" (26 лютого 2011 р.) В. Чернянський відповів: "Про це я не маю часу думати. Ми прийшли, щоб працювати, а не для того, щоб розводити інтриги". А 11 березня в інтерв'ю газеті "Львівська Пошта" сам Цимбалюк сказав: "Відвідав уже більшість районів. На своєму місці керівники у Сколівському, Турківському, Старосамбірському та Городоцькому районах". Здавалося, можна спати спокійно. Але чи то екс-міліціонер так помилився в підлеглому, чи то пильність "приспали"... Але грім прогримів.

Здається, Чернянський віддано працював на благо ПР. Одні виборчі показники чого варті... Не ділився? Навряд чи. Просто тихенько замінили б "конструктивнішим". А тут потрібний був саме гучний "скандал". Громадськість повинна переконатися: вертикаль влади Януковича є суворою, але справедливою. І ловитимуть міліціонери не тільки неспокійних студентів чи "нелояльних" підприємців, радикальних націоналістів чи стурбованих екологів. Інколи спіймають і "лиходіїв", навіть якщо у них "регіональний" партквиток. Громадськість аплодує, закон торжествує. Країна може далі дрімати.

Юлій Хвещук


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua