Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чому ми маємо таку високу ціну на пальне?

Ігор Бурдяк | 13.03.2011 13:36

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
4

Голосов "против"
3

Хочу поділитися враженнями від розмови прем'єр-міністра Азарова з журналістами в "Великій політиці" Є. Кисельова. Власне лише з журналістами, тому що присутність експертів Микола Янович заборонив.
Власне спонукала мене до цього допису дискусія на сусідній вітці.


На завершення передачі Сергій Поярков як завжди задав каверзне питання, на цей раз щодо володіння чи намагання Азарова "осідлати" державну мову. Реакція прем'єра була більш ніж самокритична, вона була просто самовбивча. Він сказав, що допускає непростимі помилки. Боюсь, що значення терміну "непростимі" для Азарова не зовсім відоме. Бо якщо я визнаю щось таке, що немає прощення, то відповідно повинен би і діяти. В даному конкретному випадку цілком логічною була б заява про відставку. Але ми почули щось цілком протилежне. Микола Янович сказав, що на сьогодні важливішою проблемою є економіка, а тут уже він неперевершений спеціаліст, без нього Україні не обійтись, тому вона змушена терпіти його варіант мови. Правда при цьому він буде вдосконалюватися й в українській мові.

Далі Азаров сказав, що в другій половині нинішнього року буде краще, а в 2012 році цілком добре. Відверто кажучи, я не зрозумів, що буде краще: азарівська мова чи азарівське господарювання.

Думаю, більш вірогідним є перший варіант. Як я уже говорив, прем'єр-міністр відмовився спілкуватися з експертами. І було наглядно видно, що так було йому легше, бо журналісти "копають" не так глибоко, як експерти. А якщо навіть і задавали якісь суттєві каверзні питання, то Азаров "відбивав" їх тим, що журналіст людина некомпетентна, економіка наука складна, пізнати її тайни може навіть не всякий спеціаліст в цій галузі.

І всю вину за нинішні негаразди він поклав на минулий уряд, вірніше на екс-прем'єр-міністра. Більше того, Тимошенко була звинувачена навіть не в некомпетентності, а в зумисній здачі інтересів України. А саме в тому, що за борги ЄЕСу перед Росією вона розрахувалася нищівним для України газовим контрактом. Характерно, що коли ведучий зауважив, що тоді і Росія поступила непорядно, пішовши на те, щоб через несправедливий контракт підірвати економіку братньої України, Азаров став на захист Росії.

Тепер я хотів би звернутися до недавньої історії. Першим кроком нової влади, який вона вважає своїм великим позитивним здобутком були так звані харківські угоди. Тоді уже було всім добре відомо, що формула, за якою встановлюється ціна на газ в угодах, укладених попереднім урядом є вкрай невигідною для України, просто несправедливою. Чому ж тоді харківські угоди не передбачили її зміни? Я думаю, про це тоді просто забули. Головним для Януковича було намагання сподобатися Росії. А тому вирішили не задавати їй незручних для неї питань. А "возмутителя спокойствия" Тигипка, який тоді був віце-прем'єром з економіки (!) відправили в відрядження до США і він тоді звідтам подав голос протесту. Виявляється, цей профільний віце-прем'єр взагалі не був в курсі справ про те, що готується така важлива угода! Для нього це було як грім серед ясного неба!

Згадаймо, як це було. Президентський кортеж мчить в аеропорт. По дорозі вбиває водія таксі і травмує пасажирів. Далі теж з космічною швидкістю в Харкові буквально за кілька годин укладається цей ганебний договір. Через тиждень Верховна Рада із всесвітнім скандалом його ратифікує. А ще через тиждень Азаров, прийшовши до пам'яті заявляє, що уряд буде вести з Росією переговори про зміну формули обрахування ціни на газ.

"После боя руками не машут!", шановний пане прем'єр-міністр!

Нагадаю, що тоді, в квітні 2010 року президент України мав "обрізані" Верховною Радою в 2004 році повноваження, де-юре не керував урядом. Тому вся вина за цю ганебну угоду покладена на Вас, Микола Янович. Ви піддалися тиску президента і не підготувалися як слід.

Хоча в будь-якому випадку ця угода, яка навічно узаконює російську військову присутність на території України є неприпустимою. Але ця влада думає інакше. Для неї російська присутність в Україні є бажаною.

Ще маленький екскурс в минуле. Німеччина після нищівних поразок в 1943 році була позбавлена джерел нафти. Буквально на протязі кількох місяців значна частина військової техніки була переобладнана, замість бензину автомобілі спалювали звичайні дрова.

У нас десятиліттями ведуться розмови і агітація самих себе за запровадження альтернативних джерел енергії, купівлю скрапленого газу, тепер про розробку багатющих родовищ сланцевого газу... Лише розмови.

Звичайно, така млявість характерна не лише нинішній владі. Але доки вона буде шукати причину нинішніх невдач лише в діях попередників, поступу не буде.

Ну, і бажано було б, щоб ці докори попередній владі, а особливо особисто Тимошенко набули статусу доконаного факту.

Чому нинішня влада не співпрацює з Росією, США, іншими державами, де за її версією ВОНА заховала вкрадені в нас багатства, і не повертає їх нам?

Бо поки-що так: Азаров каже, що Тимошенко вкрала, а Тимошенко каже, що Азаров бреше, а сам краде. І не лише він. І це каже не лише Тимошенко.

Комментарии









© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua