Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Перший рік президента

Ігор Бурдяк | 24.02.2011 09:09

4
Рейтинг
4


Голосов "за"
6

Голосов "против"
2

Чи збуваються пророцтва Валерії Новодворської?

Завтра минає перша річниця з дня інавгурації президента Януковича. Ось як це було.

А так оцінила рік тому російський політик, публіцист, журналіст, дисидент, правозахисниця, засновник і голова партії "Демократичний Союз" Валерія Іллівна Новодворська цю подію:

Мені взагалі соромно дивитися в сторону Дніпра. Я чогось не розумію. Якщо українська громадськість хотіла відновлення історичної правди, хотіла мати президента прямого, непохитного, хотіла, щоб "антисов'єтизм" нарешті переміг в колишній радянській країні і під його прапором вона попливла б до європейських берегів, то треба було обирати Ющенка (старий кінь борозни не зіпсує). Так, в нього жахливі рейтингові показники, і мені це зовсім незрозуміло.

А ось хто голосував за Януковича, і як могло статися так, що люди при здоровому глузді і твердій пам'яті проголосували за це радянське барахло, витягнене з камери зберігання і переоцінене? Невже лаври Білорусі комусь здаються такими, що їм треба завидувати? Адже цього президента треба зразу в нафталін і нікому не показувати, бо незручно. І як жити, якщо прізвище твого президента "літературознавець" Янукович, який вважає Чехова знаменитим українським поетом, а Ахматову Ахметовою, я не кажу уже про решту... Мені незрозуміло, що сталося з людьми.

Якщо є факти, що на сході і півдні були фальсифікації, якщо тих кілька процентів підроблені, то треба брати руки в ноги і бігти на Майдан, навіть не чекаючи Тимошенко, її випереджуючи і вже там ставити намети...

Не хотілося б думати, що український народ чимось подібний на наш власний. Але очевидно, слов'янське братство для більшості не стільки агресивної, швидше послушної, занудженої і відсталої, воно дійсно існує: "Ось будуть три братські народи, прикрашені такими "корифеями" як Медвєдєв, Янукович і Лукашенко і будуть якось жити. Але в найкращому випадку розвиток України буде припинений під час цього президентського строку. В гіршому випадку буде відкат. Тому що я можу собі уявити, що буде робити Янукович в області лінгвістичних питань, можливо, буде прийнятий закон про другу державну мову. Це було б дуже погано, бо Україна має проблему з національною ідентичністю. Головно тому, що вона має надто нахабну і агресивну сусідку. Політика русифікації почалася ще з часів Катерини ІІ і сьогодні приблизно 50 % населення не лише не знають українську мову, а й не хочуть її знати, це серйозна проблема. Це нелогічно. Якщо країна не зв'язана мовою і історією, однаковим відношенням до історії, то це дуже хиткий "барак", це будинок, побудований на піску, це дуже погано.

Із-за цього "посипалася" білоруська державність, бо одні дивилися в сторону Великого Князівства Литовського, Речі Посполитої, боротьби за свободу, а інші (як виявилося, більшість) дивилися в СРСР.

Росія – ворожа держава, українці не повинні це забувати. Росія навіть сама собі ворог, вже не кажучи про колишні нещасні колонії.

А мораль така: великий закон, про який ми завжди нагадуємо політикам тут – єдиний кандидат від демократичних сил. Цей закон діє і в Україні, але там про це не потурбувалися.

Поки цю ялинкову іграшку влада одна в однієї виривала, до влади прийшов Янукович.

Україна недостатньо далеко відповзла від провалля.

При перемозі Тимошенко такої загрози не було б. Вона пердбачувана. Завжди хотіла бути президентом. Таке "невинне бажання". Але вона знає, з ким заводити компанію. І в неї цілком європейський смак. І від її білої шуби, білого тигра, брильянтів і іншого антуражу Україні не було б жодної шкоди. Вона знає, що європейський шлях розвитку набагато кращий, ніж стара радянська розбита халабуда. Це вона дуже добре розуміє. Так, вона може хитрувати, вона йде на компроміси...

Але якщо це не подобається, то чому не проголосували за Ющенка? Він на компроміси не йшов!

А якщо хотілось чогось новішого – то будь-ласка, є Яценюк і Тигипко. Молоді європейські довгоногі політично грамотні.

Вибір Януковича алогічний, неможливий, просто неправдоподібний. Я не можу уявити собі цю біомасу, яка проголосувала за Януковича. Так само я не можу уявити собі біомасу, яка голосує за Путіна-Медведєва. Ось цю протоплазму я собі уявити не можу.

Кажуть – але це і є демократія. Більшість не являє собою кращих людей.

Мені це нагадує висловлювання одного чеського політика: "Свобода – це ніж. Від незвички можна і зарізатися". Мабуть, Україна вирішила трохи проекспериментувати цим ножем. Дай Бог, щоб це була лише тимчасова зупинка розвитку. Дай Бог.

Росія захоплює все, що погано лежить "если не мытьем, так катанием", а інколи і з допомогою танків. Зовсім недавно ми були свідками російсько-грузинської війни. Якщо Україна дозволить, вона стане протекторатом. Росія спить і бачить, як би зібрати знову свої колишні колонії. Навіщо їм це потрібно, – треба спитати пана Медведєва. Зрештою, він уже відповів на це питання коли поставив на порядок денний цю саму "утечку мозгов". Я думаю, що все пов'язане з витіканням мізків. Мізки затекли так далеко, що догнати їх уже неможливо. Тому вся зовнішня політика Росії свідчить "о полном маниакале"


Не знаю, наскільки об'єктивною була минулого року Новодворська. Треба сказати, що демократична Росія дуже розлютилася на нас за те, що ми програли. Вона дуже надіялася на наш успіх, який мав би допомогти їм подолати путінський режим. Навіть партію "Пора" утворили в Росії. Захід теж мав сподівання, що українська помаранчева революція лібералізує Росію. Наші помаранчеві лідери розчарували не лише нас. Вони розчарували весь світ.

Валерія Новодворська є совістю російської нації. Разом з правозахисниками Сергієм Ковальовим, Оленою Бонер. Але вона на відміну від своїх колег є не правозахисником, а політиком. Але доволі специфічним. Політиком, для якого основним завданням є не прихід до влади, а підйом моральної планки російської політики. Такою собі "білою вороною", політиком "не від світу сього".

Таку кар'єру вона почала більш ніж 40 років тому. 5 грудня 1969 року, будучи студенткою 2-го курсу інституту іноземних мов, 19-річна Новодворська розкидала власноруч написані листівки з балкону Кремлівського Палацу З'їздів, будучи впевненною, що їй загрожує як мінімум в'язниця, а цілком імовірно – смерть. Вона вважала, що може таким чином, ціною свого життя, "посіяти насіння протесту ".

8 травня 1988 року Новодворська заснувала першу некомуністичну партію в "перестроечной" радянській Росії. Але своє лідерство заперечує: Ошибаетесь. Лидеров не держим. Я член Московского координационного совета Демократического Союза. Партия построена по конфедеративному принципу без централизма, без подчинения, без обязательности".

Хто така Валерія Новодворська може допомогти зрозуміти ще й така її фраза: "Никогда, за исключением августа 1991-го и октября 1993-го, я не видела повода гордиться своей страной. Только краснела и стыдилась за неё".

Чи маємо ми можливість сьогодні оцінити пророчий талант В. Новодворської.? Думаю, не зовсім. Бо минулий рік поки-що не дає відповіді на питання, наскільки далеко здатний зайти Янукович в своїй співпраці з Росією, яку В. Новодворська небезпідставно вважає головним ворогом України.

І так є тому, що Росія чомусь не відповіла взаємністю на беззастережну готовність Януковича до співпраці з "братським народом". Можливо, така прохолодність остудить його запал?

Комментарии
Автор зацитував плач Новодворської після перемоги Януковича.
А ось які пророцтва робила совість російської нації ще до виборів?
ЖЖ Новодворської був зламаний і знищений, але я свого часу дослівно копіював це пророцтво,
ось воно:

Янукович, на самом деле – это очень хитрый тип, за ним тоже стоит бизнес, ни к какой России он присоединяться не собирается, он просто хочет извлечь свой гешефт: вытянуть из России деньги, использовать симпатии востока, симпатии совков, которые так и не стали украинцами...

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua