Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чи буде в Донбасі українська школа?

Ігор Бурдяк | 23.02.2011 12:41

8
Рейтинг
8


Голосов "за"
9

Голосов "против"
1

Президент України Віктор Янукович вимагає від прем'єр-міністра Миколи Азарова та міністра освіти Дмитра Табачника офіційної відповіді щодо ситуації, яка склалася із закриттям україномовних шкіл.

Як повідомила прес-служба Януковича, голова держави зазначив, що закриття шкіл є для нього "дуже болючим" питанням.

"У деяких випадках ця тема занадто політизується – робиться наголос, що закриваються школи здебільшого з українською мовою навчання. Так це чи ні – я хотів би на це питання отримати відповідь від міністра освіти та прем'єр-міністра України. Офіційну дайте мені відповідь", – наголосив Янукович.

Для відповіді на своє запитання він дав кілька днів: "Це питання, безумовно, повинно бути деполізитоване і відповідати національним інтересам".

Янукович зазначив, що намагався особисто розібратися у ситуації, що склалася із закриттям шкіл, зокрема провів низку розмов з цього приводу з головами ОДА та деякими мерами.

"Мене переконували, що ніякої політики тут нема, але я хочу все-таки дійти до істини", – сказав президент.

Це було вчора. Але проблема не вчорашня. Вже більше місяця тягнеться ця епопея. Вона неоднократно піднімалася на політичних шоу, під час яких до хрипоти сперечалися між собою прихильники і противники української мови. Була у Савіка Шустера і знаменита Марія Олійник, з якою колись "воював" тодішній "губернатор" Донецької області Віктор Янукович. Деталі можна почути, прослухавши плівки Мельниченка. Там Янукович довірливо розповідає Леоніду Даниловичу, як прикро допікає йому Марія Олійник. Можливо, ставши президентом він змінився.

Але чому така запізніла реакцію на цю резонансну подію? Чи треба було для того, щоб президент почув про неї батькам оголосити голодування? І як буде визначатися паритетнісь закриття шкіл? Закрили єдину україномовну школу в Красному Лучі, значить для рівноваги закриємо одну із багатьох російськомовних, і справедливість восторжествує?

Нагадаємо пану президенту, що його рідна Донецька область чи не найбільш зрусифікована.

Згідно Всеукраїнського перепису населення 2001 року в Донецькій області проживає 56,9 % українців. А в школах з українською мовою навчання вчиться в кілька разів менше учнів, ніж в школах з російською мовою навчання. Чи нормально це? І чи не слід було б в такій ситуації Указом президента взагалі заборонити закриття українських шкіл, а не шукати якихось балансів?

Неправильно переконують Вас, пане президент, є тут політика. Антиукраїнська політика.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua