Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Політика   ВГО Сила Країни   Місцеві вибори -2010

Влада закликає виконувати незаконні рішення суду


1
Рейтинг
1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
0

Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни" повідомляла про ситуацію, яка склалася з виборами Лукашівського сільського голови Первомайського району Миколаївської області.

Влада закликає виконувати незаконні рішення суду
Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни" повідомляла про ситуацію, яка склалася з виборами Лукашівського сільського голови Первомайського району Миколаївської області.

Так, наша Організація зверталася до усіх центральних органів виконавчої влади і Президента України з проханням зупинити беззаконня та виконати рішення судів. Проте, влада закликає виконувати рішення незаконні рішення, коли відмовляється виконувати законні.

До Організації надійшла відповідь від члена Центральної виборчої комісії України Т. Астахової. У відповіді, зокрема закликається виконати постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2010 р. у справі N2-а-1985/10/1421. Але, нічого не згадується про попередні чотири рішення, які так і не було виконано.

Надалі наводиться текст відповіді від ЦВК.

УКРАЇНА

ЧЛЕН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

На звернення Всеукраїнської громадської організації "Сила Країни" від 2 грудня 2010 року N30/10, керуючись частиною сьомою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", повідомляю.

Відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія зобов'язана діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 20 та частиною першою статті 25 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі – Закон) встановлено, що територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, який на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбаченому законами України.

Частиною третьою статті 19 Закону визначено, що виборчі комісії зобов'язані діяти відповідно до Конституції та законів України.

Згідно з частиною четвертою статті 25, статтею 75, частиною третьою статті 76 Закону встановлення підсумків голосування та результатів виборів сільського голови, а також здійснення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях у відповідному виборчому окрузі із, цих виборів належить до повноважень сільської виборчої комісії.

Рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, ЇЇ члена може бути оскаржено до суду (частина шоста статті 85 Закону).

Згідно з частиною першою статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського голови починаються з моменту оголошення сільською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання і закінчуються в день відкриття першої сесії сільської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

Спори щодо набуття повноважень сільського голови та про дострокове припинення його повноважень вирішуються судом.

За наявною в Центральній виборчій комісії інформацією, 24 листопада 2010 року Лукашівською сільською виборчою комісією Первомайського району Миколаївської області прийнято протокольне рішення про визнання виборів Лукашівського сільського голови дійсними. Цього ж дня зазначеною комісією було скликано та проведено першу сесію Лукашівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, рішенням якої від 24 листопада 2010 року N2 визнано "повноваження сільського голови Грижук Наталії Василівни, обраної в результаті виборів сільських голів З1 жовтня 2010 року".

Постановою Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 30 листопада 2010 року за позовом Кравченко Т.С. рішення Лукашівської сільської виборчої комісії про визнання виборів Лукашівського сільського голови дійсними скасовано.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 4 грудня 2010 року у справі N2-а-1985/10/1421 постанову Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 30 листопада 2010 року скасовано. У задоволенні позову кандидата на посаду Лукашівського сільського голови Кравченко Т.С. до Лукашівської сільської виборчої комісії Первомайського району Миколаївської області про визнання дій протиправними, скасування рішення і зобов'язання прийняти рішення відмовлено в повному обсязі.

Відповідно до частини п'ятої статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Про результати розгляду звернення Всеукраїнської громадської організації "Сила Країни" від 2 грудня 2010 року N30/10 Кравченко Т.С. повідомлено.

Т. АСТАХОВА


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua