Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Незважаючи на харківські угоди дорожчає газ

Ігор Бурдяк | 11.01.2011 11:41

4
Рейтинг
4


Голосов "за"
5

Голосов "против"
1

Ціна імпортного газу для України в першому кварталі 2011 року складе $264 за 1 тисячу кубометрів.

Про це заявив керівник департаменту нафти та газу Міненерго Костянтин Бородін, повідомляє газета "Сегодня".

У четвертому кварталі 2010 році ціна за 1 тисячу кубометрів газу була $253.

За словами Бородіна, це підвищення викликане зростанням світових цін на нафту. "Так, на жаль, буде до 2019 року, поки не закінчиться кабальний договір між "Нафтогазом і Газпромом ", який укладений у 2008 році з подачі Юлії Тимошенко", – сказав він. "Була обрана прийнята в Європі, але невигідна для України формула розрахунку вартості газу – з прив'язкою до ціни мазуту і дизпалива, яке у нас практично не використовується. Якщо б домовилися інакше, наприклад, відштовхуючись від ціни вугілля, було б набагато дешевше", – вважає Бородін.

Не хочу виправдовувати Тимошенко, тут вона очевидно допустила помилку, але я задав би питання новій владі: чому під час підготовки харківських угод Україна не домоглася переглянути контракти, відштовхуючись від ціни вугілля? А продовжили оренду аж до 2042 року! І для Росії це було дуже важливо... Чому не використали цей аргумент?

Хоча, як на мене, навіть це не виправдовувало б кабальні харківські угоди.

До речі, сьогодні Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) планує розглянути позов юриста з Криму Костянтина КУЛАКА, який вимагає визнати незаконною процедуру ратифікації Верховною Радою угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Криму до 2042 року.

Спираючись на доступ до документальних даних на офіційному сайті Верховної Ради України, позивач довів, що результати того голосування народних депутатів України мають бути визнані протиправними, оскільки вони є недостовірними та прийняті за наявного порушення процедури голосування. У випадку задоволення позову за такими підставами закони, прийняті 27 квітня 2010 року, мають бути Верховною Радою України як відповідачем визнані такими, що втратили чинність.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua