Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Для чого в Україні ми?

Вас-иль | 29.11.2010 15:15

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
4

Голосов "против"
3

Все у нас є. Народ, уряд, військо. А держава якась не така.

Все у нас є. Народ, уряд, військо. А держава якась не така.

Раз держава не така, то щось в ній не так. Народ – та такий, як і врешті країн. Не кращий, але і не гірший. Влада – такі ж як і у решті країн. Не мають зовнішньго лоску, манерами трохи не вийшли, але то справа наживна.

Але є одна особливість, яка нас відрізняє від решти світу. Повна відсутність прошарку, який називають по-різному: аристократія, еліта, інтелігенція. Тобто люди, що вміють самостійно мислити, для яких честь не порожнє слово. Натомість маємо кухарок- урядовців, слюсарів- науковців, операторів машинного доїння-поетів. Є звичайно люди честі, лицарі духу, але їх швидко оббріхують, принижують, обпльовують пролетарі розумової праці: політики, політологи, журналісти, артисти, письменники...

Постає питання, звідки у людей, які отримали вищу освіту, такий інтелектуальний інфантилізм, відсутність зеленого поняття про честь та відповідальність. Частково це пояснив Гоголь вустами Городнічого:

"Мы, говорит, и дворянам не уступим". Да дворянин... ах ты, рожа! – дворянин учится наукам: его хоть и секут в школе, да за дело, чтоб он знал полезное. А ты что? – начинаешь плутнями, тебя хозяин бьет за то, что не умеешь обманывать. Еще мальчишка, "Отче наша" не знаешь, а уж обмериваешь; а как разопрет тебе брюхо да набьешь себе карман, так и заважничал! Фу ты, какая невидаль! Оттого, что ты шестнадцать самоваров выдуешь в день, так оттого и важничаешь?

Яскравий приклад поголовного небажання самостійно думати маємо на прикладі обговорення інтелігентами питання про лікарню майбутнього.

-...як людина не потрафила дістати навіть "пляц" під лікарню. то як від нього було вимагати розбудовувати Україну? ось про що мова...

- Тут погоджуюся. Можна ще додати, що ця людина була найвищою посадовою особою держави.


Ну добре, мама не навчили, тато не пояснили, школа не зуміла, інститут не примусив людину навчитись самостійно мислити. Буває. Але ж Сидять люди в компаніях, слухають анекдоти – теж школа життя. А розуміння про суть державного управління менше ніж в Івана-дурника. Іван, нарешті одружившись на принцесі, на її зауваження, що досить корону приміряти, пора б уже і подружній обов"язок виконати, мудро зауважив: Не царська то справа в... колупатися.

Скрізь у світі, перша леді країни займається благодійністю, реалізує проекти, ПОТРІБНІ і КОРИСНІ для суспільства. Допомогти їй в цьому, морально та матеріально мають за ЧЕСТЬ всі громадяни країни, багаті і бідні, політики і митці. Всі. Крім чоловіка. Його участь у цих починаннях – прямий шлях до корупції та голого піару. Лікарня майбутнього потрібна Україні. Її побудова – справа честі всіх громадян цієї держави. Якщо знайшлися негідники, які з метою політичної доцільності, для опорочення Президента та його родини перешкодили реалізації цього проекту, то думаюча людина, замість підспівувати їм, як мінімум не повинна голосувати на них на виборах, не прославляти їх та їх діяння, і аж ніяк не допомагати їм в опороченні Президента.

Аристократ – насамперед людина, яка САМОСТІЙНО відповідає за свої вчинки, свою честь і своєї родини. А не киває на сусідів, владу і державу для власного оправдання

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua