Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Тому що послідовні

ЗаХар | 27.11.2010 23:18

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
4

Голосов "против"
1

Податковий Кодекс та депутати – регіонали

Тому що послідовні
А хто вам сказав, що депутати – регіонали згодні з Кодексом Азарова-Тигіпко?

Наприклад, В.Хара, який очолює ФПУ, підписав таку заяву"Федерація профспілок України, яка відстоює інтереси працівників, не може залишитися осторонь ситуації, яка склалася у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу. Підтримуючи основні вимоги учасників мітингу щодо права громадян на працю, збереження робочих місць, ФПУ закликає Президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколу Азарова та голову Верховної Ради Володимира Литвина прислухатися до українських громадян і знайти механізми соціального діалогу між владою і цивільним суспільством "


З представниками робітників згодні і працедавці. Наприклад, президент УСПП А.Кінах.

Промисловці, підприємці та роботодавці наполягають на паритетності прав платників податків та податкових органів, встановленні прозорих, ринкових відносин між податківцями та бізнесменами. Вони не погоджуються із нормою, відповідно до якої рішення про проведення документальної виїзної позапланової перевірки приймається органом податкової служби на свій розсуд, без рішення суду. Вкрай одіозною нормою є можливість арешту майна без рішення суду. Це є пряме посилення адміністративного тиску на суб'єкти господарювання та суттєве погіршення інвестиційного клімату країні. На думку представників Економічної ради, потребує вдосконалення й система бухгалтерського та податкового обліку, питання електронної звітності. Крім того, УСПП наполягає на розширені видів діяльності для "спрощенців", поетапному введені касових апаратів тощо. Необхідно змінити норму, коли підприємствам – юридичним особам – забороняється включення до складу витрат вартість товарів, робіт, послуг, придбаних у фізичної особи – підприємця, що сплачує єдиний податок. Таке рішення автоматично робить невигідною таку співпрацю, нанесе завуальований удар по малому бізнесу. За результатами засідання Економічної ради сформовано пакет пропозицій щодо вдосконалення Податкового кодексу та направлено в Адміністрацію Президента для врахування під час його розгляду. "Ми й надалі наполягатимемо на тому, щоб податкові норми були оптимальними, готові ініціювати нові закони, які передбачатимуть зміни і доповнення до Податкового кодексу, для того, щоб дати можливість бізнесу нормально розвиватися. Баланс фіскальної складової задля наповнення бюджету та стимулів для ділової активності має бути в основі головного податкового документу країни", – наголошує президент УСПП Анатолій Кінах.

Дещо пізніше

В УППП погоджуються з експертами ОБСЄ, які звертають увагу на недосконалі норми Податкового кодексу в частині оподаткування громадських організацій, наголошують на неврахуванні міжнародного досвіду в у даній сфері діяльності. Промислово-підприємницька спільнота вважає за доцільне прибрати із Податкового кодексу норму, де йдеться про кошти та майно, використані неприбутковими організаціями не за цільовим призначенням. Неоднозначність трактування питання цільового використання коштів, можливість податківцями робити це на свій розсуд можуть призвести до проблем громадських організацій, перешкод в їх діяльності. "Громадське суспільство знаходиться в нашій країні в стадії становлення і потребує дуже уважного ставлення до себе та всебічної підтримки з боку держави. Право фіскальних органів визначати "цільове" чи "нецільове" призначення коштів може обернутися свавіллям, невиправданими перепонами в роботі громадських організацій, в тому числі – за політичними мотивами. Цього не можна допустити, адже це протирічить міжнародній світові практиці і йде в розріз з євроінтеграційними прагненнями України",

А голова Федерації роботодавців Д. Олійник

наголосив, що допустимо обговорювати до опрацювання або ветування окремі положення Податкового кодексу і, зокрема, питання стосовно становлення касових апаратів залежно від розміру обігу. На його думку, держава може сьогодні собі дозволити збільшити розмір обігу, необхідний для встановлення касового апарату. "Федерація роботодавців України брала участь у розробці кодексу і загалом надала більше 700 рекомендацій... Вважаю, для підприємця-спрощенця має бути не настільки принципово можливе збільшення податків з 200 до 300. Вважаю, для людей має бути важливішим, чи може захистити їх влада від корупціонерів. Адже вони (корупціонери) можуть вимагати хабарі в значно більших розмірах, ніж сума сплати податків", – додав він.

Голова комітету Верховної ради з питань податкової і митної політики В. Хомутиннік:

Прийнята 18 листопада редакція Податкового кодексу містить низку суперечливих питань, які потребують вирішення

Ще рішучіше висловився член Комітету Верховної Ради з питань економічної політики О. Плотников, котрий в ефірі 5 каналу заявив, що

Владні структури допустили помилки під час складання нового Податкового кодексу, тому що квапилися, аби він набув чинності з початку 2011 р., для того, щоб формувати державний бюджет на новій податковій базі.

"Можливо, це деякий брак в роботі, можливо, це позиції, що кодекс приймався дещо поспішно, тому що новий рік, тому що введення з 1 січня, тому що бюджет. Ну, це недопрацювали – я це визнаю"


Навіть представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко згоден, що

проект Податкового кодексу не є ідеальним документом.

Звісно, завжди з народом і Богословська, яка

сподівається, що податковий кодекс врешті-решт стане більш прогресивним 27.10.2010 Про це народний депутат України Інна Богословська заявила в ефірі "Радіо ЕРА" FM. "Усі, кого лякає, що кодекс буде прийнятий в сьогоднішньому вигляді, повинні знати, що сьогодні розглядається більше ніж дві тисячі поправок, і розглядаються вони в дуже ліберальному сенсі. Тому якщо перший кодекс був досить фіскальним, був відкликаний Кабміном, другий кодекс був симбіозом фіскальної і ліберальної політики, і сьогодні є велика надія, що кодекс врешті-решт стане більш прогресивним."

Недолугість КАТ визнає і В. Лук'янов, котрий

запевнив, що пропозиції глави держави, якщо вони надійдуть, нардепи приймуть у найкоротші терміни. "Можуть бути зауваження Президента, які можуть бути досить швидко підтримані парламентом. Якщо Президент скаже народним депутатам і уряду, є можливість досить швидко прийняти ці зміни до Податкового кодексу "

А один з авторів тексту (!) Я. Сухий, переконаний

Президент України Віктор Янукович поверне проект Податкового кодексу зі своїми зауваженнями і пропозиціями на доопрацювання За його словами, Верховній Раді ще належить додатково засідати з цього питання.

Як бачите, повне розуміння проблеми. От тільки, чому всі розуміючі дружно натискали на кнопки? Скажіть мені, тутешні прихильники регіоналів, чому ваші депутати вважають руку Чечетова за більший аргумент, ніж власне розуміння?

До речі, щодо останнього:

Перший заступник голови депутатської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов вважає, що Президент Віктор Янукович може ветувати Податковий кодекс і відправити його до Верховної Ради на повторне друге читання зі своїми зауваженнями.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua