Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Володимир Даниленко: "Неможливо кожного року проводити вибори"

donn | 24.11.2010 13:52

-3
Рейтинг
-3


Голосов "за"
1

Голосов "против"
4

Нарешті розставлено усі крапки над темою виборів до місцевих рад. Результати відомі, емоції приборкано, з нервами все гаразд...ну, майже все. Тепер про цьогорічне волевиявлення народу можна говорити в минулому часі, його можна згадувати, а можна аналізувати.

Володимир Даниленко: ''Неможливо кожного року проводити вибори''
Нарешті розставлено усі крапки над темою виборів до місцевих рад. Результати відомі, емоції приборкано, з нервами все гаразд...ну, майже все. Тепер про цьогорічне волевиявлення народу можна говорити в минулому часі, його можна згадувати, а можна аналізувати. Зараз думки громади наполегливо працюють в іншому руслі – вони обмірковують новий Податковий кодекс. Справді, цей документ став темою номер один. Малий та середній бізнес боїться, а усі інші застигли в очікуванні "чогось".

Дає оцінку виборам, що минули, і розповідає про новий Податковий кодекс народний депутат України, перший секретар Сумського обласного комітету КПУ Володимир Даниленко.

Володимире Андрійовичу, закінчилися вибори до місцевих рад. Охарактеризуйте цьогорічну виборчу кампанію?

Для діючих партійних організацій – міських, районних комітетів партій вибори були складними. Законопроект Верховної Ради, що стосувався цьогорічних виборів, мав ряд недоліків. Багато матеріалів, що необхідно було готувати партійним осередкам, територіальним комісіям, на мою думку, не потрібні. Наприклад, декларація про майно і доходи кандидата у депутати сільської ради та на посаду сільського голови. Село знає своїх людей, їхні прибутки, біографії. Воно знає їх особисто. Тобто це зайва робота, зайвий час. Виборче законодавство створило надважку проблему територіальними комісіям – визначило неймовірно швидкий темп оформлення документів.

Треба зазначити, що цьогорічний законопроект про вибори цілком відповідає бажанню владної верхівки укріпити вплив, шляхом збільшення кількості своїх представників в органах місцевого самоупарвління. Якщо проаналізувати роботу 38 обласних партійних осередків, які висунули своїх кандидатів у місцеві органи влади, то ми можемо сказати, що постійно діючими є первинні організації КПУ, структурує свої підрозділи Партія регіонів, партія "Батьківщина". Усі інші, на мій погляд, не відповідають справжнім політичним силам.

До речі, зраз йдуть розмови про створення так званого Кодексу виборів. Він має бути стабільним і зрозумілим для людей, а також залишатися незмінним, незалежно від того, хто прийшов до влади. Думаю, скоро ми втілимо це в життя.

А якими були вибори для обласного комітету КПУ? Результати були очікуваними?

Якщо чесно, то ми сподівалися на кращі результати. Розраховували, що у підсумку в обласній раді в нас буде приблизно 10-12 депутатів. Думали, що по мажоритарним округам і за партійними списками оберуть приблизно по п'ять чоловік. Але на рейтинг КПУ в області вплинув результат голосування в Охтирському, Роменському, Сумському районах та в місті Суми.

Але є й позитиви. У деяких районах ми зовсім не мали представництв. А зараз у кожній міській чи районній раді комуністи сформували фракції.

Потрібно звернути увагу й на те, що для України й, зокрема, для Сумщини характерна низька явка виборців. В принципі, такий стан справ можна було передбачити, адже, погодьтеся, неможливо кожного року, а тепер уже двічі на рік, проводити вибори. Життя українців від цього не стає кращим. У цьому причина людських розчарувань, бо віддаючи голос за ту чи іншу політичну силу, вони сподіваються на виконання обіцянок.

Одним із заступників голови Сумської обласної ради став член КПУ, доцент СНАУ Іван Ребенко. Як ви вважаєте, він впорається зі своїми новими обов'язками?

По-перше, хочу привітати Івана Максимовича з новим призначенням. Я повинен сказати, що усі наші представники в облраді досить авторитетні. Це професори, кандидати наук, спеціалісти ЖКГ, фахівці з питань сільського господарства, соціальної та молодіжної політики. Як бачите, депутатський корпус достатньо підготовлений. І сьогодні ми можемо очолювати не одну комісію облради. Що стосується Івана Максимовича, то його досвід депутатської роботи, його вміння контактувати з людьми, бачити проблеми, вміння відгукуватися на них – говорять самі за себе. Це досвідчена і відповідальна людина. Я впевнений, що тепер наші фракції у селищних, сільських, міських і районних радах будуть мати реальну підтримку Сумської обласної ради.

Скажіть, чи отримали представники КПУ керівні посади у районних та міських радах Сумщини?

Так, заступником голови Недригайлівської районної ради обрано секретаря районного комітету КПУ Юрія Сердюка. У Роменському районі заступником голови районної ради стала Наталія Ващенко, а у Корлевці на посаду заступника міського голови призначено комуніста Василя Мачульського. Ми значно збільшили кількісний склад депутатів у сільських радах. В цілому, депутатський корпус представництва КПУ в сільських, селищних, і райрадах збільшився майже вдвічі.

Нещодавно Петро Симоненко вніс постанову Верховної Ради України Про врахування соціальних проблем осіб, що мають статус дітей війни..." Що саме вона передбачає?

Це питання ми неодноразово ставили на голосування. Останнього разу його підтримало 208 депутатів. Постанова передбачає виконання прийнятого закону про статус дітей війни. У ньому чітко визначено, що Кабінету міністрів у державному бюджеті на 2011 рік слід передбачити закладення коштів на виплати для дітей війни. Ціна цього питання – 44-45 мільярдів гривень. Також Верховна Рада буде добиватися належного виконання усіх прийнятих соціальних законів.

Найактуальнішими питанням наразі залишається прийняття нового Податкового кодексу. Розкажіть нашим читачам як це було і як голосувала за нього фракція КПУ

Ви знаєте, проект першого Податкового кодексу було відхилено. Ми також голосували проти, адже документ надавав занадто багато прав фіскальним органам. Вони мали право описувати, забирати й закривати підприємства коли хотіли та як бажали.

При повторному голосуванні фракція підтримала новий Податковий кодекс. Над ним працювали різні структури, і комітет підприємців у тому числі, проходили громадські слухання. Отже, ми вважаємо, що він пройшов достатню підготовку. Звичайно, не можна казати, що він ідеальний, але за його допомогою ми почнемо наводити лад у фінансовій сфері держави.

Комуністи вносили якісь пропозиції у новий проект цього документу?

В принципі, тези, запропоновані нашою фракцією, враховано. За нашою пропозицією введено податок на розкіш. І вже з першого січня він буде діяти. Підтримано нашу пропозицію на диференційовану ставку податку з прибутків фізичних осіб та пропозицію щодо збереження до 2017 року податку на додану вартість для розвитку сільгосптоваровиробників.

На жаль, не враховано нашу головну позицію, яка стосується монополії на виробництво тютюну й алкоголю, а це надприбутки. Ми за те, щоб ці надходження йшли у державу.

Малий та середній бізнес дуже болісно сприйняв новину про прийняття Податкового кодексу. Чи існує, на Вашу думку, ймовірність другого майдану?

Я Спілкувався з людьми, які брали участь в акції потесту під Верховною Радою. Жоден не зумів пояснити, яким чином прийняття кодексу позначиться на його бізнесі.

Думаю, що ситуація стабілізується, вони з ним ознайомляться, накладуть правила гри, які їм пропонує держава, на своє підприємництво і заспокояться. Крім того, будемо вносити поправки у занадто жорсткі моменти. Тому, другого майдану не буде.

Бачимо, що члени комуністичної партії України налаштовані на плідну працю. Що плануєте втілити у життя найближчим часом?

Найосновніше завдання, яке стоїть перед фракцією, це участь в розробці бюджету на наступний рік. У ньому необхідно максимально врахувати виконання законів, які гарантують соціальний захист ветеранів війни і праці, вчителів, лікарів, працівників культури. Потрібно створити сприятливі умови для розвитку вітчизняного товаровиробництва.

Спілкувалася Юлія В'юнник


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua