Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Парламент спробує загоїти "кастровані" повноваження

Hach | 5.10.2010 00:36

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
2

Голосов "против"
0

В будь-якій інші країни, якби сталося щось подібне, то суспільство не реагувало б так спокійно. Об нас витерли ноги, а ми як барани йдемо і визнаємо рішення, яке нав'язане ззовні

Парламент спробує загоїти ''кастровані'' повноваження
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про забезпечення виконання рішення Конституційного суду про відміну політреформи 2004 року.

Відповідний проект зареєстрований лідерами трьох парламентських фракцій Олександром Єфремовим (Партія регіонів), Петром Симоненком (КПУ) та Ігорем Шаровим (Блок Литвина).

Проектом постанови передбачається доручити комітетам Верховної Ради проаналізувати прийняті парламентом з 2006 року закони та інші нормативно правові акти-на предмет їх відповідності положенням Конституції в редакції, яка існувала до внесення в неї змін у 2004 році.

Крім того, передбачено створення тимчасової спеціальної парламентської комісії (11 народних депутатів, голова – перший заступник спікера Адам Мартинюк) з правами профільного комітету для підготовки пропозицій щодо змін у законодавстві, що випливають з рішення КС про скасування політреформи.

Парламент має відреагувати на рішення Конституційного суду, який фактично "кастрував" Верховну Раду, – про це під час засідання Погоджувальної Ради заявив Голова комітету з питань правової політики Сергій Міщенко.

Прес-служба депутата наводить його слова: "Конституційний суд кастрував парламент не запитавши нашої думки, якщо у вівторок першим пунктом постанови ми визнаємо це рішення, то цим само погодимося з цим ганебним фактом"

"В будь-якій інші країни, якби сталося щось подібне, то суспільство не реагувало б так спокійно. Об нас витерли ноги, а ми як барани йдемо і визнаємо рішення, яке нав'язане ззовні", – заявив Сергій Міщенко критикуючи перший пункт постанови яким пропонується визнати рішення КСУ.

Народний депутат заявив, що у вівторок фракція БЮТ, перед тим як голосувати створення ТСК, вимагатиме обговорити питання щодо "конституційного нігілізму" та "правового хаосу", який виник в країні.

"Це питання N1 і його розгляд не потрібно відкладати на середу, не потрібно заривати "холодні голови" в пісок", – заявив голова правового комітету парламенту.

Під вечір БЮТівці ініціювали спеціальне засідання парламенту щодо політичної кризи в державі, яка виникла у зв'язку з рішенням Конституційного суду щодо скасування політреформи 2004 року.

Відповідні проекти постанов зареєстрували у Верховній Раді депутати від БЮТ Сергій Міщенко і Віктор Швець.

Зареєструвати відповідний проект постанови під час погоджувальної Ради запропонував опозиціонерам Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Водночас, спікер непрямим чином підтримав пропозицію меншості.

"Певний резон є, що нам треба було б якось з'ясувати обставини, як далі ми будемо співпрацювати по лінії президент – уряд – Верховна Рада. Можливо, треба провести спільне засідання Кабінету міністрів, керівників фракцій і голів комітетів, за участю президента України – і в конструктивному річищі проговорити, що ми далі будемо робити", – сказав він.

На думку лідера фракції регіоналів Олександра Єфремова, після рішення КС на спеціальному засіданні "немає предмету обговорення".

На його думку, усі пропозиції щодо введення в дію Конституції та адаптування законодавства до неї може опрацювати тимчасова спеціальна комісія, створити яку спікер Володимир Литвин запропонував у вівторок.

"А якщо комусь хочеться просто поговорити, то давайте, може, зробимо парламентські слухання чи ще щось з цього питання, тому що питання щодо спеціального засідання сьогодні недоречне", – зазначив Єфремов, пише Українська правда.

Пропозицію регіоналів підтримали також лідер фракції Компартії Петро Симоненко та лідер фракції Блоку Литвина Ігор Шаров.

Окремою постановою БЮТівці звернулися до Ради з пропозицією висловити недовіру суддям КС.

"Приймаючи рішення про скасування політреформи 2004 року, Конституційний суд вийшов за межі своїх повноважень", – йдеться в постанові.

Згідно з проектом постанови, президенту України, Верховній Раді, з'їзду суддів України пропонується внести пропозиції щодо кандидатур на посади суддів КС.

Перед цим віце-спікер Микола Томенко заявив "якщо раніше Конституційний суд, який дозволив Кучмі балотуватися на третій термін, лише трішки вляпався в історію, то тепер він серйозно вляпався в історію і тому має бути звільнений всім складом".

Джерело: блог на Корреспондент.net


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua