Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Вінниця   Антон Бойдаченко   вибори мера Вінниці   Гройсман   ВО Свобода

"Страх – покута слабких. Вірю у силу та велич українського народу"

Sergiy Hodniy | 29.08.2010 10:17

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
4

Голосов "против"
1

Відомий вінницький підприємець та член Вінницького міського комітету ВО "Свобода" Антон Бойдаченко розповідає, чому він планує балотуватися на міського голову Вінниці.Антон Павлович Бойдаченко. Українець. Народився у Вінниці 11 лютого 1973 року. Має дві вищі освіти – економіст і менеджер. Член партії ВО "Свобода". Одружений, батько трьох дітей.

- Навіщо людині, яка збудувала успішний бізнес йти в мери?

- Чому я йду в мери Вінниці?... Відповідь проста – вважаю, що кожен вінничанин вартує того аби жити у найкращому місті України. Наша Вінниця потребує поваги до себе, наші вінничани достойні того аби бути справжніми господарями свого міста. Так, саме господарями, а не наймитами, котрі приречені лише споглядати на барські примхи свого вінценосного мера. Наша Вінниця – Богом дане місто саме нам, простим українцям, людям, котрі за останні два десятка років так і не стали його повноправними господарями. Я хочу повернути місцеву владу обличчям до вінничан.

- Що Ви зможете запропонувати вінничанам чого вони не мають від теперішньої влади?

По-перше, нинішня вінницька влада підмінила поняття "місцеве самоврядування" на "місцеве самоуправство". У нашому місті повністю знівельовано роль депутата місцевої ради. Люди, котрі гордо носять значки місцевих народних обранців, вважають себе регіональною політичною елітою, але лише одиниці з них мають зв'язок зі своїми виборцями. Кажуть, що це обумовлено минулими виборами за партійними списками? Я вважаю, що справа у моральних якостях депутатів. Нерідко у них відсутня елементарна людяність. Майже всі вони дбають лише про власні кишені, сімейні статки, земельні наділи, посади... Вони нічим не різняться від середньовічних васалів? Хіба що їх патрон не спадковий герцог чи барон, а всього лиш мер обласного центру – людина, за котру на минулих виборах проголосувала не більшість вінничан, а лише... близько 60 тисяч виборців! Люди повинні мати відповідний інструментарій впливу на своїх представників, котрі після виборів на роки переходять у стан "недосяжних". А інакше яке ж це місцеве самоврядування?... Коли мер востаннє звітував "про здобутки" перед вінничанами на громадських слуханнях? Але ж цей обов'язок закріплено чинним законодавством! Замість права задати йому особисте запитання ми маємо турнікети у міськраді, численних заступників, прямі ефіри на телеканалах, котрі фінансуються з бюджетних, тобто наших з вами коштів, а зовні "прозорий офіс"...

- Якщо я не помиляюсь, Ви говорите про створення та прийняття місцевої Конституції – Статуту територіальної громади Вінниці?

- Саме так. Наша "прозора" влада роками піариться на цьому питанні, а "віз і нині там". Я запропоную вінничанам фаховий підхід. Сьогодні моя команда майже завершила роботу над проектом цього документу. Повірте, після його відповідного громадського схвалення вінничани матимуть значні важелі впливу на владу. Будуть закріплені механізми відкликання "недосяжного" депутата, висловлення недовіри меру, процедури проведення та врахування рішень прийнятих на громадських слуханнях... Права територіальної громади, котрі не розписані у відповідних законах, а якщо й існують, але не працюють, стануть "домокловим мечем" для влади, котрий висітиме не на кінській волосині (прим. авт. – див. давногрецький міф), а на людському терпінні. Я впевнений, що тоді у нас стане значно менше бажаючих накручувати тарифний маховик, зухвало торгувати міською землею та майном, нахабно лізти зі своїми офісами та торговими центрами у наші двори!

- Тобто Вас, успішного вінницького бізнесмена, хвилює підвищення комунальних тарифів?

- Хвилює?!. Я маю багато запитань до сумнівного двохставкового тарифу. Я живу у Вінниці, а значить і сплачую... У нашому місті живе моя мати. Я бачу несправедливість у цій сфері. Невже ви не розумієте, що від нас намагаються приховати подвійне здорожчання обігріву наших осель, вигадують протизаконні "граничні тарифи" на утримання будинків та прибудинкових територій, роблять із вивозу сміття "сімейний бізнес"?... У нашому місті влада продовжує політику своїх попередників спрямовану на повну руйнацію промислових гігантів. При цьому, фактично, створено чи не єдине надприбуткове підприємство – КП "Вінницяміськтеплоенерго", котре зовні ніби належить місцевій громаді, але фактично виконує роль "дійної корови" для жменьки місцевих можновладців. Я за справедливу якість послуг влади. Роками нам обіцяють з міськвиконкому, що незабаром вінничани матимуть якісні комунальні послуги, хоча плату з людей беруть справно. П'ять років керівництва Володимира Гройсмана довели, що або в нього немає бажання щось змінити у цій сфері або досвіду бракує. Вінничани вже втомилися від виправдань, що у нас усе погано, бо Київ усі гроші забирає. Далеко не всі, і не тільки Київ...

"Якщо можновладці забули про людей під час кризи, як українець ти розумієш, що мусиш працювати з подвійною енергією."

- В Україні відчувається економічний спад, а як почуває себе вінницький бізнес?

- Якщо можновладці забули про людей під час кризи, як українець я мушу працювати з подвійною енергією. За мною люди, котрі мають сім'ї. Їм потрібно заробляти гроші, годувати своїх дітей. Однак вкладати гроші у Вінниці дуже і дуже важко. Теперішній мер відгородився у міськвиконкомі турнікетами, яких не було навіть при Совєтському Союзі. Про людей там думають в останню чергу. Ну ось про що можна говорити, коли чотири роки проектна документація на спорткомплекс "Авангард" лежить у Гройсмана "на столі". Ми хочемо відремонтувати і збудувати спорткомплекс розширяючи його від трьох до восьми тисяч квадратних метрів. Проект коштуватиме шість мільйонів євро і я хочу вкладати гроші у розвиток спорту, здоров'я нації. Невже місту потрібен лише черговий торговий центр? У виконкомі не поспішають фінансувати спортсменам поїздки на чемпіонати світу та Європи, не створюють належних умов для тренування. А коли спортсмени здобувають призові місця очільники міста поспішають з ними до телекамер та фотоапаратів, мовляв, "це наші!".

- Як "свободівці" знайшли Вас?

- Я знайшов їх. Поїхав до них, познайомився... Наше спілкування тривало півроку, перш ніж я вирішив стати "свободівцем". На той час я розмовляв виключно російською мовою. Як і багато вінничан я закінчив російську школу. Саме тому я найняв репетитора і три місяці вивчав рідну українську мову. Може вона у мене ще не настільки досконала, але результат мене радує.

- Чому ВО "Свобода", а не приміром, БЮТ?

- З досвіду я зрозумів, що БЮТ всього лиш політичний проект – партія навколо однієї людини. Сьогодні є Юлія Тимошенко – є партія, її не стане – зникне партія. Переконаний, що БЮТ розділить долю "Нашої України" – "згорить" політик і "згорить" політична сила. А ВО "Свобода" – це майже 20 років послідовної діяльності. Вона йде вперед поступово і, повірте, має великі перспективи. Після досвіду з БЮТ я вирішив йти в політику лише за ідеологічними переконаннями. Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок наголошує: "Не робіть з мене кумира: сьогодні – я, а завтра можливо прийде хтось кращий". До того ж мені подобаються гасла та програма ВО "Свобода".

- Партія вкладатиме у Вас кошти?

- ВО "Свобода" суттєво відрізняється від усіх інших партій, бо не фінансується олігархами. Скільки ми з хлопцями самі вкладемо стільки й буде. Такий підхід мені подобається, бо прийшовши до влади ми зможемо виконувати для людей свою програму, а не відпрацьовувати кошти спонсорам.

- Тобто всі ви ризикуєте бізнесом?

- У житті багато ризиків. Страх – покута слабких. Вірю у силу та велич українського народу! Однозначно, що з певних причин місцеві керівники не прихильні до української національної ідеї. Чомусь гасло "Україна – для українців" їх ображає. Я запитую: "Якщо Україна не для українців, то для кого?". Вінничани повинні мати можливість на місцевих виборах проголосувати за українського кандидата.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua