Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Спроба відповіді п. Кр-ку

Ігор Бурдяк | 28.08.2010 13:51

6
Рейтинг
6


Голосов "за"
6

Голосов "против"
0

Чи потрібне нам "відновлення керованості на всіх рівнях і напрямках"?

Описуючи воєнні події скредньовічного і нового (до ХХ століття) часу російською мовою, письменники і історики щодо супротивників вживають, як правило, слово "неприятель". Слово "враг" вживалося рідше. Очевидно, це пов"язано з тим, що дипломатичні і воєнні війни провадилися з дотриманням певних загальноприйнятих етичних норм. Тому, наприклад, Наполеона Бонапарта навіть після його повторної спроби захоплення влади не гільйотинували, а вислали, правда, на цей раз не на французький острів і не в якості його правителя.

Звичайно, і в той час війни були підступні і жорстокі. Але такі речі, як пастки, засідки, приховування справжніх стратегічних і тактичних намірів, дезінформація "неприятеля", шпіонаж і т. д. були в межах цих загальноприйнятих норм. Війни без усього цього не буває. До речі, не лише війни, а й мирного, добросусідського співіснування держав.

Як би слово "неприятель" виразити українською мовою, не знаю. В усякому разі, коли Янукович на ХІІ з"їзді партії регіонів заявив: "Так называемые свидомые" наши противники, то судячи з інтонації свідомий табір для нього не "неприятель", а "враг".

Несвідомі воюють навіть не за правилами ХХ століття. Вони по "понятиям".

А пану Кр-ку подобається, що "в країні відновлюється керованість на всіх рівнях і напрямках". Тобто те, що Янукович фактично підпорядкував собі суди, прокуратуру, правоохоронні органи є за Кр-ком добре. Найбільше б"є по демократії і іміджу України, як на мене, закріпачення суддів.

Виявляється, Кр-к хотів би відновити те, що було в СРСР. І схвалює, зокрема, ініціативи Табачника,який запропонував поновити проведення медоглядів всіх дітей в школах. Пан Никита теж неоднократно захоплювався радянською системою організації дозвілля дітей і юнацтва, організацією спортивних секцій, таборів і т. д.

Я можу додати, що в СРСР проводили періодичні медогляди не лише дітей, а всього працездатного дорослого населення. Всі ми стояли на обліку в поліклініках, наші облікові картки теж були там. Фінансувалися і функціонували так звані добровільні товариства сприяння армії, авіації і флоту. Чому так звані? Та тому, що ніякими добровільними вони не були. Кожному директору, начальнику цеху, дільниці доводили цифри, скільки з його колективу повинно бути ДТСААФівців, дружинників і т. д. Тобто, СРСР був типовою тоталітарною воєнізованою державою, якою була в свій час Німеччина, Італія, а нині є півн. Корея чи Куба і, я думаю, ностальгіювати за тими часами не треба. Бо не про інтереси людей тут йшлося, а про якісне гарматне м"ясо. До речі, значна частка фінансування воєнізованих спортивних товариств відбувалася на добровільній (де-факто примусовій) основі. Після розпаду СРСР життя поламало всі ці фальшиві схеми. І треба не відновлювати те, що було в СРСР, а запозичувати європейський і світовий досвід. Мене дивує, чому в Молдавії, яка є біднішою від нас уже запроваджена страхова медицина, а в Україні до сих пір ні.

А тепер щодо цього питання, відповіді на яке домагається п. Кр-к:

"Ось зараз слухаю в передачі Романа Чайки на 5-му, шановних панів Портнікова і Кулікова, які коментують те, чого не читали. Вони не читали цього Шуллєра, бо знову говорять про ті "контакти", яких не хоче з їх слів виявляти пан Шулер. А от у своєму інтервю цей пан виразно говорить, що СБУ дуже добре знає ті його "контакти". Читаємо: "Вплоть до апреля текущего года, когда мои контакты начало опрашивать СБУ..." Це ж дурному зрозуміло, що раз "опрашують" значить їх добре знають! Тоді що тут за дивна "конспірація"? Або тих контактів у нього нема, що мало імовірно, або, скоріш за все, він видає бажене за дійсне і їх ніхто не опитує! Тоді він просто дешевий баламут, аби привернути до себе увагу!"

Хто дивився цю передачу, той бачив і чув рекомендації Портникова: Створити ТСК ВРУ по голові СБУ Хорошковському. В конфіденційному режимі допитати німця Шулєра і в разі необхідності передати матеріали в прокуратуру. А далі – або наводити порядок в СБУ, або оголосити німця персоною нон грата.

А нині СБУ каже, що її Шулєр не цікавить. А власне, чому не цікавить, якщо він зводить на неї наклеп? Та обов"язково повинен цікавити!

До речі, не лише Шулєр, а й інший німець, Ланге. Адже СБУ звинуватила Ланге в тому, що він втручається у внутрішні справи України.. То теж треба довести справу до кінця і або видворити Ланге, або щось робити з Хорошковським. Згадаємо ще стеження за Княжицьким. А що робити? Мені, до речі, подобається пропозиція Тараса Чорновола. А Вам, п. Кр-к? Адже Ви зовсім недавно таки сказали, що треба тиснути на владу! Чи Ви таки за таке "відновлення керованості на всіх рівнях і напрямках"?

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua