Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Завтра ГРИЩЕНКО спробує перегорнути сторінку

Ігор Бурдяк | 4.07.2010 10:03

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
5

Голосов "против"
4

Завтра міністр закордонних справ України Костянтин ГРИЩЕНКО обговорить зі своїм німецьким колегою Гідо ВЕСТЕРВЕЛЛЕ "прикрий інцидент" з керівником українського представництва фонду Конрада Аденауера Ніко ЛАНҐЕ.

"У понеділок я буду в Німеччині, я буду зустрічатись зі своїм колегою – міністром закордонних справ. Те, що я говорю тут, я скажу там. Я вислухаю, звичайно, аргументи і тієї сторони. Ми будемо зустрічатись і з депутатами Бундестагу. Це потрібно обговорювати. Ми не та країна, яка лише вислуховує думки з-за кордону", – наголосив К.ГРИЩЕНКО. За його словами, Україна веде діалог з тими, хто хоче зрозуміти, які процеси відбуваються у нашій країні. "Вони не є простими, але будуються на одному – ми будуємо не демократію за підказками ззовні, ми вислуховуємо рецепти, пропозиції, які надходять, ми вивчаємо досвід країн", – зауважив міністр в програмі Велика політика Є. Кисельова.

Говорячи безпосередньо про ситуацію, що виникла з німецьким експертом в аеропорту "Бориспіль", К.ГРИЩЕНКО назвав це прикрим інцидентом.

"Дійсно, сидіти в аеропорту, як тисячам наших громадян доводиться у німецьких аеропортах сидіти, поки там з'ясовують, які до них мають претензії, завжди неприємно", – зауважив міністр.

Водночас, підкреслив К.ГРИЩЕНКО, пересічні українські громадяни не можуть розраховувати на такий резонанс. "Але їх тисячі, і вони інколи не знають, яким чином їм звернутися за допомогою. Ми намагаємося, але не завжди у нас виходить діалог з владою як цієї (Німеччини), так і інших держав", – наголосив він.

За словами К.ГРИЩЕНКА, "цю сторінку ми перегорнули" і Україна має продовжувати співпрацю з неурядовими організаціями, вести з ними діалог, побудований на принципах демократії та взаємної поваги.

Міністр підкреслив, що Україна цінує допомогу, яку надають їй іноземні неурядові організації по встановленню демократії, розповсюдженню об'єктивної інформації про процеси, які відбуваються у країні та за її межами.

"Ми також цінуємо, що в багатьох випадках люди це роблять жертовно. Вони їдуть у країну, яку вони, тільки прибуваючи у Київ, починають пізнавати, тільки тут вони усвідомлюють, що, мабуть, і кухня інша, і багато чого відрізняється у ментальності людей, з якими вони спілкуються. Ми цінуємо ці зусилля", – наголосив міністр.

Також, за словами К.ГРИЩЕНКА, Україна цінує і фінансування різноманітних, у тому числі політичних проектів в Україні. "Ці кошти здебільшого йдуть на благородні цілі, але я думаю, що кожна держава має уважно слідкувати за тим, щоб ця допомога не перетворювалась у менторство і намагання нав'язати свою власну думку там, де цю думку мають формувати", – наголосив міністр, зауваживши, що це дуже "тонка річ".

Народний депутат від партії регіонів Л. КОЖАРА виступив з більш категоричнішою заявою. Він хотів запитати в п. Ніко ЛАНҐЕ, чому той критикує дії нової влади тут, тоді як Ангела Меркель схвалює їх. Але Савік Шустер не дав можливості голові української філії фонду відповісти на це запитання і зауважив, що Ангела Меркель хоча і є головою правлячої партії, вона все ж не володіє, як в минулому генеральні секретарі ЦК КПРС монополією на істину.

Як на мене, ситуація прояснилася. Рішення про недопуск Ніко ЛАНҐЕ в Україну було прийнято на найвищому рівні в зв"зку з тим, що Фонд критикує діяльність влади. Але незрозуміло, чому про це не було сказано з самого початку.?

Нагадаю, що Голова німецького фонду був затриманий в Бориспільському аеропорту 26.06.2010, без пояснення причин, після втручання посольства ФРН і Ради Європи йому було дозволено в"їзд в Україну. Влада стала пояснювати, що вийшло непорозуміння, претнзій до діяльності Фонду немає і навіть спробувала перекласти відповідальність на якихось недоброзичливців, очевидно, маючи на увазі опозицію:

"По інциденту з Ланґе йде перевірка. Судячи з усього, напроти його прізвища в базі даних у прикордонників з'явився спеціальний "прапорець" від СБУ, який позначає заборону на в'їзд в Україну. Можливо, це якийсь збій системи. Але не виключено, що "прапорець" могли внести несанкціоновано, з метою провокації, щоб підставити владу", – сказав соратник голови СБУ. тут.

Наявною і очевидною є непрофесійність діяльності влади, а особливо невпевненність в своїх діях і недолугі оправдання.

Якщо можна чітко і аргументовано довести, що Фонд порушує правила діяльності іноземних організацій на території України, то чого боятися.? Чому зразу про це не сказати і не довести задумане до кінця? Навіщо нас і весь світ дурити?

Коли наводять як аргумент той беззаперечний факт, що часто наших громадян безпідставно затримують в європейських аеропортах, то це смішно. Бо виходить так, що ми ось взяли і помстилися європейцям, познущалися трохи з ЛАНҐЕ, і нам стало легше. Адже якщо б це був рядовий німець-турист, то ніхто з нас про цей інцидент і не знав би. Інцидент цікавив нашу і світову громадськість лише з однієї сторони: чому?

Чи успішно здає Україна екзамен на демократію?

Німеччина обурена. Вона може не підтримати пропозицію про асоційоване членство України в ЄС.

Україна в скрутній ситуації. З однієї сторони, вона не може повністю донести справжню причину скандалу до відома німців, бо це кидає тінь на неї як на країну, що лише на словах сповідує принципи свободи і плюралізму. З іншої сторони, Україні важко знайти правдоподібні аргументи, які могли б довести, що конфлікт не має політичного підгрунтя.

Будемо надіятися на кваліфікацію і професіоналізм дипломата Костянтина ГРИЩЕНКА,

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua