Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4c298dcc83098/

Все-таки, чому не хотіли пускати Ніко Ланґе в Україну?

Ігор Бурдяк | 29.06.2010 09:08

Досі немає офіційних пояснень причин затримання керівника київського бюро Фонду Конрада Аденауера в аеропорту "Бориспіль". У Берліні неприємно здивовані інцидентом і вимагають розслідування.

Ми ще не знаємо, чому не хотіли пускати Ніко Ланґе в Україну.

Кореспондент Deutsche Welle Євген Тейзе повідомляє:

Офіційний Берлін спантеличений тим, що представника Фонду Аденауера Ніко Ланґе, який вже три роки працює у Києві, за вказівкою СБУ не впускали на територію України. Скасування заборони в'їзду вдалося домогтися лише після втручання федерального уряду, повідомив на прес-конференції у Берліні речник Крістоф Штеґманс. За його словами, уряд у майбутньому пильно слідкуватиме за діями українських властей у цій справі. "Сподіваємося, що Україна не чинитиме перепон роботі німецьких фондів і діятиме у відповідності до європейських стандартів", – наголосив речник.

Анґела Меркель – член правління фонду Аденауера. На фото: робочий кабінет Меркель прикрашає портрет першого канцлера ФРНBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Анґела Меркель – член правління фонду Аденауера. На фото: робочий кабінет Меркель прикрашає портрет першого канцлера ФРН У головному офісі фонду Аденауера у Берліні події в аеропорту "Бориспіль", де Ніко Ланґе протримали десять годин в ізоляторі для "нелегалів", назвали "неординарною ситуацією". У фонді наполягають на повноцінному розслідуванні інциденту. Газета Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на власні джерела повідомляє, що для врегулювання ситуації німецькій стороні довелося контактувати особисто з главою СБУ Валерієм Хорошковським. У справу довелося втрутитися, зокрема, президенту Європарламенту Єжи Бузеку, пише FAZ.

Сам Ланґе не виключає, що його затримання може бути пов'язане з роботою фонду. Серед основних партнерів німецької організації, яка спеціалізується на політичній освіті та експертизі, партія "Батьківщина" на чолі з Юлією Тимошенко. Ніко Ланґе в інтерв'ю Deutsche Welle нещодавно гостро розкритикував українське керівництво за авторитарні тенденції.

Київ не коментує

Офіційний Київ поки утримується від коментарів щодо затримання Ланґе. Депутати від Партії регіонів теж уникають цієї теми. Перший заступник голови Комітету із закордонних справ, депутат від Партії регіонів Володимир Вечерко заявив, що "на даний момент він не володіє жодною інформацією" щодо пригоди, яка трапилася з Ланґе.

Інформацію про діяльність фонду в Україні див. тут:

http://narodna.pravda.com.ua/politics/4c278ca173623/

Сьогодні повинно відбутися пленарне засідання Верховної Ради України.

Надіюся, що інцидент з Ланґе буде предметом обговорення на ньому.

Його можна поставити в один ряд з скандалом довкола лісопаркової зони в Харкові, вбивством студента Індила, інцидентом з отцем доктором Гудзяком, переслідуваннями журналістів і громадських організацій, які розгорнулися після зміни влади.

Ба більше. Бо йдеться про авторитетну міжнародну організацію, яка з доброї волі хоче допомогти Україні влитися в європейську сім"ю.

Чи хочуть цього наші владоможці? Ця подія свідчить, що ні. І нам повинно бути стидно. Можливо, влада бажає міжнародної ізоляції, як це було за часів СРСР?

Але ми цього не бажаємо!

Надіюся, що ВРУ, партії, громадські організації скажуть з цього приводу своє вагоме слово.!


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua