Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Депутат Київради Денис Костржевський застосовує нову для Києва рейдерську схему

Minto | 25.05.2010 15:43

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
2

Голосов "против"
1

Депутат Київради Денис Костржевський застосовує нову для Києва рейдерську схему, яка передбачає захоплення багатоквартирних будинків разом з мешканцями. Для її реалізації використовуються спеціально створені для цього ОСББ.

Обкатку схема проходить на другому будинку житлового комплексу "Голосієво", що був побудований будівельною компанією "Міськжитлобуд".

Схема працює в такий спосіб:

1. Забудовник на етапі завершення будівництва спочатку оформлює права власності на квартири, що належать йому та працівникам його компаній. Таким чином, складається ситуація, в якій ті декілька фізичних та/чи юридичних осіб на певну дату налічують 100% власників квартир з відповідними свідоцтвами на руках. У випадку з другим будинком житлового комплексу "Голосієво", який нараховує понад 530 квартир, таких було 8. Серед них прізвища "Костржевська", "Мозоль" (директор "Міськжитлобуду"), "Кужель" (директор приватного ЖЕКу, заснованого "Міськжитлобудом"), "Бліндюк" (керівник центру продажів "Міськжитлобуду") та інші.

2. Ця малочисельна і підконтрольна забудовнику група створює ОСББ, яке приймає рішення про передачу будинку на обслуговування приватному ЖЕКу, заснованому самім забудовником. Вимога законодавства про присутність на установчих зборах об'єднання понад 50% власників, начебто, виконується. Установчі збори проходять в цілковитій таємності і про існування ОСББ в своєму будинку мешканці можуть не знати роками. Зокрема, у випадку з другим будинком житлового комплексу "Голосієво", про існування ОСББ "Квітень", що було утворено 8 власниками, інші мешканці будинку дізналися майже через рік в результаті випадкової перевірки відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Таким чином, забудовник отримує ОСББ, що повністю підконтрольне йому, оскільки 8 осіб мають повноваження приймати рішення про зміну тарифів на обслуговування, укладання угод з підрядниками, передавати допоміжні приміщення у користування третім сторонам та ухвалювати всі інші необхідні для них рішення.

3. Лише після створення кишенькового ОСББ і прийняття ним потрібних забудовнику рішень, "Міськжитлобуд" оформлює право власності іншим інвесторам житла.

4. Для того щоб обмежити вступ інших власників квартир, які з легкістю могли б більшістю голосів поміняти керівництво об'єднання, кишенькове ОСББ встановлює вступний внесок у розмірі 10 000 грн. Зрозуміло, що розпрощатися з такою сумою коштів бажаючих не знаходиться і забудовник закріплює за собою на довгі роки будинок разом з його мешканцями, які забезпечують йому безперебійні фінансові надходження.

5. Апеляція до місцевої влади, прокуратури та інших не спрацьовує. Всі вони посилаються на те, що не мають жодних повноважень для розв'язання проблеми.

Оскільки експеримент по створенню кишенькового ОСББ виявився на даному етапі успішним, то представником "Міськжитлобуду" на зустрічі з інвесторами 3-го будинку житлового комплексу "Голосієво" тепер вже абсолютно публічно було оголошено, що цю ж схему застосують й по відношенню до їх будинку.

Очевидно, через те, що схема Костржевського була розроблена відносно недавно, на першому будинку житлового комплексу її не застосували. Там мешканцям вдалося створити незалежне ОСББ, з яким Костржевський тепер намагається розправитися через суди, а в його активістів забрати квартири.

Раніше повідомлялося, що компанії Костржевського впродовж більш ніж півтора роки стягували з мешканців 1-го будинку житлового комплексу "Голосієво" оплату за обслуговування будинку та прибудинкової території по незаконно завищеному в понад 4 рази тарифу. Порушення було зупинено спільною перевіркою Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві та Прокуратури.

Пізніше троє мешканців житлового комплексу "Голосієво", які активно відстоюють право власників квартир на управління своїм будинком, повідомили про спробу компанії ТОВ "Міськжитлобуд" через суд відібрати в них квартири.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua