Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4ba74f444fa2a/

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

vega | 22.03.2010 13:06

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
про недопущення кадрової помилки та порушень Законів України "Про державну службу", "Про Державну кримінально-виконавчу службу в Україні"


Президентові України

Януковичу В.Ф.

Прем'єр-міністрові України

Азарову М.Я.

Голові Адміністрації

Президента України

Льовочкіну С.В.

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

про недопущення кадрової помилки та порушень Законів України "Про державну службу", "Про Державну кримінально-виконавчу службу в Україні"

Усвідомлюючи важливість необхідності реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань, контролю за діяльністю Державної кримінально-виконавчої служби України (далі ДКВС) на високому рівні, який би відповідав очікуванням новообраного Президента та Прем'єр-міністра України від керівників державних органів, -

правозахисні громадські організації вважають своїм обов'язком звернутися до Вас з метою недопущення порушень Законів України "Про державну службу", "Про державну кримінально-виконавчу службу", спираючись на Передвиборну Програму Віктора Федоровича Януковича в частині протидії корупції на найвищих щаблях влади та виваженого підходу до кадрової політики держави.

Громадські організації неодноразово звертали увагу на численні порушення в діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України як у оприлюдненій інформації (включаючи й через засоби масової інформації), так і у відкритих листах на адресу керівників держави, з вимогами звільнити керівництво Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі Держдепартамент), зокрема тих осіб, які були відповідальні за неналежне медико-санітарне забезпечення засуджених, високу смертність в місцях позбавлення волі; незадовільну соціально-виховну роботу з засудженими; неадекватну роботу зі зверненнями громадян та громадських організацій; роботу кримінально-виконавчої інспекції; за взаємодію з навчальними закладами та установами, що здійснюють підготовку кадрів для ДКВС.

В результаті, 12 серпня 2009 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження N950-р "Про звільнення Кощинця В. В. з посади Голови Державного департаменту України з питань виконання покарань". Як зазначалося у засобах масової інформації, "...з самого початку звільнити Кощинця планували за статтею КЗОТ "у зв'язку з невідповідністю працівника займаній посаді". Стан справ у Держдепартаменті такий, що знайти формальний привід для відсторонення Голови від роботи у передвиборчий період було не важко. Головними причинами звільнення Василя Кощинця називали недокомплектація особового складу департаменту та численні випадки загибелі засуджених. Курувала цими напрямками, а також була відповідальна за медико-санітарне забезпеченням засуджених, соціально-виховну роботу з засудженими; роботу зі зверненнями громадян та громадських організацій; роботу кримінально-виконавчої інспекції; взаємодію з навчальними закладами та установами, що здійснюють підготовку кадрів для ДКВС, аж до закінчення виборів, до 9 березня 2010 року, колишній заступник Голови Держдепартаменту Калашник Наталія Григорівна.

Досить дивним з одного боку, та зовсім зрозумілим з іншого, як для громадських організацій так і для працівників ДКВС було те, що Голову Держдепартаменту було звільнено, а особу, яка відповідала за ті напрямки, за які його було звільнено, залишили на посаді саме напередодні виборів з формальним поясненням, - дати можливість людині спокійно піти на пенсію (пенсійний вік настав 8 березня 2010 року і 9 березня 2010 року Калашник Н.Г. було звільнено з посади). Отже з серпня 2009 року і до моменту звільнення Калашник Н.Г. майже весь цей період формально перебувала або ж у відпустці, або ж на лікарняному.

Україна знає дуже багато випадків, коли посадові особи високого рангу перебуваючи у відпустках або ж на лікарняних надактивно "сприяли" підготовці та проведенню виборів.

Наразі нам стало відомо, що активна пенсіонерка Наталя Григорівна, в такий же спосіб як і минулого літа намагається довести керівникам держави, що лише вона є найліпшим професіоналом в "тюремній справі". Більше того, як повідомило інтернет видання "ОРД", Наталя Григорівна ВЖЕ телефонує начальникам обласних управлінь ДКВС з повідомленням, що найближчим часом вона приступає до роботи, чи на посаді Голови Держдепартаменту, чи на посаді, як мінімум заступника Голови.

Викликає гостре занепокоєння навіть припущення, що очолити Держдепартамент може особа, яка протягом тривалого часу вже займала керівну посаду в цьому органі й довела неспроможність поліпшити стан справ в системі виконання покарань. Більше того, призначення Калашник Н.Г. на керівні посади Держдепартаменту буде прямим порушенням норм Законів "Про державну службу", "Про державну кримінально-виконавчу службу" не кажучи про норми доцільності, ефективності кадрової політики та моралі.

Задля унеможливлення такої глобальної кадрової помилки правозахисниками розпочату кампанію по збору підписів під відкритим зверненням до керівництва держави. Станом на сьогодні до звернення приєдналися члени трьох всеукраїнських організацій, багатьох місцевих організацій з різних регіонів України, а також значна кількість персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Ми всі сподіваємося на Ваші виважені рішення!

Члени

Всеукраїнського центру

правової допомоги

"Громадський захисник"


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua