Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4b9f34d12e208/

Хроніка "АнтиТабачного" спротиву.

jurko | 16.03.2010 09:35

15 березня, у Львові стартувала "АнтиТабачна кампанія". Вона розпочалася флеш-мобом із знищення пропагандистської радянської літератури, а також збором підписів за відставку Табачника з посади міністра освіти і науки України.

Хроніка ''АнтиТабачного'' спротиву.
Спочатку на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка відкрили символічний "Пункт прийому радянської літератури", куди всі охочі могли зносити радянську літературу, яку вважали непотрібною. Організаторам вдалося зібрати 13 книг, які підлягають знищенню. До них, зокрема, потрапили праці Леніна, Карла Маркса, Матеріали з'їздів КПРС, радянський підручник російської мови та "Історія Великої Вітчизняної війни".

Однак анонсованого спалення книг не відбулося. Голова Львівського осередку Молодіжного національного конгресу Андрій Бень пояснив це тим, що ініціатори акції не хочуть опускатися до методів фашистів і більшовиків, до яких Табачник часто прирівнює галичан. Тому, щоб від цих книг була хоч якась користь, їх здадуть на переробку.

Андрій Бень заявив, що зібрані сьогодні книжки містять московську імперську пропаганду, але Табачник переплюнув цю пропаганду. Його діяльність загрожує розвитку української освіти і несе небезпеку брехливого висвітлення української історії.

Андрій Бень продемонстрував збірник українофобських висловлювань Табачника і закликав українську молодь приєднатися до "АнтиТабачної кампанії". Організатори кампанії обіцяють продовжувати збір підписів і регулярно організовувати подібні акції.

15 березня, 37 сесія Івано-Франківської обласної ради

схвалила звернення до Президента України Віктора Януковича, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина і Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, у якому просить "звільнити Дмитра Табачника з посади міністра освіти і науки України".


Депутати Івано-Франківської обласної ради глибоко

занепокоєння призначенням на посаду міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, відомого своїми українофобськими поглядами, – йдеться у зверненні до керівників держави.

"Його заяви про черговий перегляд історії України, про зміну мовної концепції в освіті і врешті намагання ліквідувати зовнішнє незалежне оцінювання не можуть залишити нас байдужими. Втілення намірів міністра означає не просто відхід від принципів Болонського процесу, а повернення в освіту корупції та нав'язування комплексу меншовартості нашим дітям і молоді. А тому заявляємо рішучий протест проти перебування Дмитра Табачника на посаді та проти намірів знову повернути освіту до застарілого зразка, що веде до хабарництва, розкручування нового витка корупції, віддалення від сучасних освітніх світових програм. Це замах на душі та уми молодого покоління українців, якого не можемо допустити.

Облрада застерігає від впровадження антиукраїнських ідей у гуманітарну сферу та заявляє про готовність протистояти таким намірам.

15 березня Громадське об'єднання "Українська альтернатива" схвалило Заяву "

Геть Табачника з посади міністра освіти!


[B]"Затвердження Дмитра Табачника міністром освіти та науки України є

найбільш одіозним призначенням в уряді Януковича-Азарова. Одну з

найважливіших сфер гуманітарної політики віддано переконаному українофобу, який послідовно і систематично заперечує основи державності та національної ідентичності: єдину державну українську мову, національну історію та соборність, саме існування української нації.

З його приходом до керівництва освітою, ми ризикуємо

втратити один із найбільших суспільних набутків останніх років – зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), яке зруйнувало корупційні схеми при вступах у ВНЗ й для мільйонів дітей дало можливість лише завдяки власним знанням здобути вищу освіту.

Саме Табачник виступає за надання російській мові

державного статусу та впровадження чужої мови в освітніх закладах – від початкових шкіл до вузів.

Табачник постійно заперечує трактування Голодомору як

геноциду українського народу.

Табачник неодноразово зводив наклепи на ОУН-УПА та її

провідних діячів. Лише в останні роки з під його пера, спільно із комуністом Крючковим, вийшли кілька праць, які повністю суперечать історичній правді та спрямовані на розкол українського суспільства.

У своїх заявах як "міністр тіньового уряду" Табачник

наголошував на зміні шкільних програм з історії, що фактично зруйнує усі набутки у цій сфері останніх років.

Дмитро Табачник, вслід за російським шовіністом

Жириновським є одним із апологетів запровадження поділу українців на дві категорії: "рускіх" та "галичан". Більше ніхто з публічних політиків в Україні не дозволяв собі подібних думок та висловлювань.

Табачник, як ініціатор руху "За нейтральну, позаблокову

Україну!" популяризував російський напрямок зовнішньої політики та нівелював ідею євроінтеграції України.

Саме Табачник приклався до того, щоб сфальсифікувати

конкурс "Великі Українці" та не допустити Степана Бандеру стати першим за народним голосуванням.

Присутність Табачника у владі може зруйнувати ті невеликі

здобутки нашої держави, які ми отримали не лише в останні 5 років, але й впродовж усіх років незалежності.

Табачник повинен піти! Його прізвище не може бути серед

переліку осіб, які займають державні посади в Україні.

Хоч у нас обрана неукраїнська за суттю влада, але своєю

активною організованою громадянською позицією ми маємо змусити її враховувати національні інтереси України.

Закликаємо всіх громадян, громадські організації, представницькі органи місцевого самоврядування до активних дій, спрямованих на захист національних прав і свобод. Слава Україні!

Голова ЛОО Всеукраїнського товариства "Просвіта", Ярослав Пітко

Голова ЛОВ Центру національного відродження ім. С. Бандери Юрій Антоняк

Голова Львівського обласного Товариства політичних в'язнів та репресованих Петро Франко

Голова Львівської обласної Спілки політичних в'язнів України Володимир Горовий

Голова Львівського Крайового Братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олесь Гуменюк

Голова ЛОВ Всеукраїнського об'єднання ветеранів Ярослав Гірник

Провідник Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олег Гринюк

Голова Львівської обласної організації Всеукраїнської Ліги українських жінок Надія Кохалевич"


16 березня, одним із питань порядку денного засідання президії Тернопільської облради буде "Звернення Тернопільської обласної ради до Президента, Прем'єр-міністра та Верховної Ради України щодо звільнення з посади міністра освіти та науки Дмитра Володимировича Табачника".

Як уже повідомлялося, Львівська обласна рада 17 березня проведе позачергове засідання щодо звільнення з посади міністра освіти та науки Дмитра Табачника, як людини, яка у своїх виступах неодноразово робила заяви антиукраїнського спрямування.

У цей самий час під обласною радою відбудеться мітинг-пікет з

вимогою усунення з посади Дмитра Табачника
за участі громадських, зокрема молодіжних та студентських організацій Львова та області.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua