Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Скандальний ліс селище Коцюбинське вирішило захищати на референдумі

lilit | 2.03.2010 11:13

5
Рейтинг
5


Голосов "за"
6

Голосов "против"
1

Паперова війна селища й журналістів з правоохоронцями й в судах триває понад півроку. Громада вирішила не чекати, доки правоохоронці скасують незаконне розпаювання й привласнення прадавнього лісу.

Скандальний ліс селище Коцюбинське вирішило захищати на референдумі
Нагадаємо, що Коцюбинська селищна рада визнала близько ста гектарів лісу деревинною рослинністю, розділила його і роздала частину ділянок депутатам селищної ради та близьким до них людям. Більше того, за даними МВС, ліс під Києвом також отримали корінні жителі Дніпропетровська.

Близько двохсот мешканців селища на зборах постановили ініціювати місцевий референдум і скасувати рішення селищної ради. Для ініціації референдуму в селищі достатньо підписів п'ятдесяти мешканців.

Громадянська спільнота визнала подальшу переписку з правоохоронними органами втратою часу. Першу ділянку лісу вже вирубали попри звернення до прокуратури, міліції, президента. І вирубав її новий власник Андрій Старовойт – головний ідеолог партії "Пряма дія", члени якої входять до Коцюбинської селищної ради.

Учасники зборів одностайно дійшли висновку, що ліс селищна рада незаконно приєднала до меж селища, оскільки це територія Святошинського лісо-паркового господарства Києва.

Винищення прадавнього лісу та зміну його цільового призначення громада визнала неправомірним й таким, що загрожує екологічній безпеці селища та столиці. Звернення представників селищної ради на рішення зборів не вплинули.

"Я вас дуже прошу, не голосуйте за те, що ліс не входить до меж села. Я ж представляю ваші інтереси в суді. У мене є рішення суду. Потім Київ забудує цей ліс." – звернувся до зборів юрист селищної ради, який не представився.

Від імені місцевої влади на зборах до громади звернувся селищний депутат Вадим Кузьмич:

"Якщо ви підтримаєте те, що ліс не входить у межі селища, то ви проти розвитку Коцюбинського," – заявив він.

Зауважимо, що саме представники київського лісництва разом з активістами селища складають акти стосовно неправомірної вирубки дерев, та звертаються до правоохоронних органів, щоб врятувати ліс.

Завтра ініціативна група йде здавати протокол зборів до селищної ради на підпис селищному голові. Він зобов'язаний видати посвідчення уповноваженим представникам громади, які впродовж місяця мають назбирати 900 підписів мешканців, котрі б висловилися за проведення референдуму.

Після того, як десята частина мешканців засвідчить підписом свою згоду на проведення референдуму, триває місяць агітації "за" і "проти". Таким чином за два місяці в Коцюбинському може пройти референдум.

"Місцеві чиновники, як правило, негативно ставляться до ідей громади, які ідуть врозріз з їхніми бажаннями. І не дивно, адже рішення прийняті на місцевому референдумі мають вищу силу, ніж рішення місцевої ради" – аналізує ситуацію Андрій Нечипоренко, адвокат компанії "Наталія Субота і партнери".

"За законом, реєстрація ініціативної групи з проведення місцевого референдуму здійснюється головою відповідної ради, який видає свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи та посвідчення ініціативної групи.

За великого бажання знайти недоліки у підготовлених документах і відмовити у видачі посвідчень – справа юридичної техніки. А поки ініціатори референдуму оскаржуватимуть дії, рішення або бездіяльність голови, проведення референдуму, як свідчить практика, на доволі тривалий час може бути загальмована."- додає адвокат.

До такого спротиву активісти селища готові. Вони заявляють, якщо селищний голова буде чинити перепони, то громада оголосить йому і депутатам селищної ради відвід.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua