Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чому ми бідні?...

Sergiy Hodniy | 6.02.2010 18:59

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
2

Перерахувати проблеми нашого народу, мабуть, неможливо. Але звідки росте їх коріння? Чому ми – прості українці, такі бідні та безталанні? Даруйте, за відвертість, але на думку приходить класична народна мудрість. Пам'ятаєте прислів'я: "Чому бідні – бо... дурні, а чому дурні – бо бідні!"

Живучи у тоталітарній, але ідейній та могутній Радянській імперії, ми наводили жах чи не на увесь західний світ. Наші батьки хоч і їли кукурудзу, але змогли першими відправити людину у космос, збудували БАМ, підняли цілину, певний час "застоювались", виконували інтернаціональний обов'язок та воювали чи не на всіх континентах, але у 85-му так захопились будівництвом, що все обвалилось. Скоріш за все був поганий прораб.

Чого ж ми досягли за роки Незалежності? Зруйнувавши стару, тавровану "тоталітарною", систему державного управління, нажаль, не спромоглись вибудувати нову – демократичну. Усі народні багатства дали можливість розтягти шахраям. Зруйнували армію та флот. Знищили медицину та добиваємо безглуздими реформами освіту. Суспільство котиться по низхідній! Причому, як у матеріальному, так і моральному сенсі цього слова. Згадайте, скільки разів лише у поточному році з високих трибун нам говорили, мовляв: "Все – держава досягла "дна кризи", далі піде поступовий підйом!" Однак, "гірше буває", а прірви, виявляється, можуть бути бездонними. Про це чудово знають наші державні мужі. Але продовжують запевняти, що "чують кожного", що "працюють", що лише вони "потрібні" Україні, що мають "стратегію порятунку"...

Вони розбудовують свої партії, збирають команди професіоналів, рятують нас від усіляких недуг, влаштовують збіговиська для людей з кардіохворобами, оголошують загальну мобілізацію. Словом, агоністично продовжують створювати ілюзію бурхливої діяльності. І це вже навіть не схоже на театр, це звичайнісінький провінційний цирк – балаган. От тільки наш народ аж ніяк не підпадає під категорію глядачів. Ми – обслуговуючий персонал: прибиральники, освітлювачі, чорнороби, водії. Вони так вирішили!

Хто сьогодні нами керує? Невелика жменька людей розцяцькованих дорогими фетишами GUCHY, PRADO, VERSACHY..., котрі привчили нас називати себе політичною елітою. Однак їхня елітарність полягає лише в тому, що вони можуть спокійно та безкарно дивитись у очі голодних безбатченків, відбирати останню крихту у знедоленого трударя, прирікати на голод селянина, зганяючи його із прадідівської землі, примушувати свого ближнього на постійні заробітчанські поневіряння.

Характеризуючи "обраних" меншого калібру – представників регіональних еліт, ми отримаємо не менш яскраву картину. Запитайте себе, хто у нас планомірно накручує тарифний маховик, зухвало торгує міською землею та майном, нахабно лізе зі своїми офісами та торговими центрами у НАШІ двори?

Щоденно у Вінниці відкривається один магазин дешевого одягу! Сьогодні лише "secondhandівське" лайно по кишені для зубожілого вінничанина. Скажете, у державі економічна криза? Але чому тоді вона така вибіркова. Коли ви в останнє бачили на подібних розпродажах місцевих князьків? А пригадуєте як дрібних підприємців Вінниці насильно зганяли до своїх торгових центрів з непосильною орендною платою. Бізнесмен собі не ворог. Сьогодні ми маємо ціну на товари з урахуванням орендних поборів. Причиною всьому криза людського сумління у розжирілих тілах місцевих обранців.

Ще однією феноменальною аферою може стати муніципальний ринок Вінниці. За бюджетні, наші з вами кошти влада облаштувала торговий майданчик, провела усі необхідні комунікації, забезпечила транспортне сполучення з колись регресивним районом міста. До речі, тролейбусні маршрути вже довели свою збитковість, що стало однією з причин підвищення цін на проїзд у міському електротранспорті. Звичайні кондуктори стверджують, що їх цим маршрутом "нагороджують за особливі заслуги". І що, ринок запрацював на повну потужність? Але ж хтось розраховував економічний ефект. Тому не дивуйтесь якщо через якийсь час на цьому місці зведуть "котеджне містечко для обраних", яким не під силу було за власний кошт розчистити старий сад та провести необхідні комунікації.

Окремою темою для вінничан став горезвісний "двоставковий" тариф на тепло! Ненажерливі міські хазяї намагаються приховати від нас подвійне здорожчання обігріву наших осель. Сьогодні містом керують люди, котрі й не збирались зупиняти повну руйнацію вінницьких промислових гігантів. Вони прийшли аби продовжити політику своїх попередників. Приміщення знищеного заводу коштує копійки. Так набагато вигідніше облаштувати гіпермаркет чи критий ринок! Нас мають за повних бовдурів. При чому все відбувається за мовчазної згоди як місцевих, так і поважних народних депутатів.Не тільки за мовчазної згоди але й за підтримки. Перших на стільки влаштовують дрібні подачки з мерського столу, що вони добровільно склали з себе повноваження по визначенню розмірів тарифу на користь виконкому. Другі, певно, мають значно солідніші апетити. У державі вирують президентські перегони, а тому для них головним пріоритетом є лояльність місцевої влади. Тай виборчі фонди потрібно у якийсь спосіб поповнювати. А ми обурюємось, збираємо підписи, шлемо листи у Київ, але... платимо. Саме цими останніми копійками з наших кишень у травні наступного року нас і будуть купувати на місцевих виборах. Будуть оплачувати "хвалебні оди" у своїх газетах та на телеканалах, даруватимуть можливість "споглядати на себе найкращого" на "Шустер Live" та "ІНТЕРІ", влаштовуватимуть безкоштовні концерти. Словом, працюватимуть з електоратом аби наступні п'ять років продовжувати його скубти як "останнього гусака".

Але ж ми з вами такі ж вінничани як і вони! Серед нас є люди, котрі хочуть бачити Вінницю потужним промисловим, військовим, науковим та культурним центром нашої держави – регіональним лідером центральної України. Можливо активним вінничанам досить бути мовчазним електоратом?

Адже, зрештою, ми НАРОД у котрого є власний ГОЛОС!

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua