Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

СБУ на варті виборчого процесу


-1
Рейтинг
-1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
4

Вибори, тим більше президентські, є визначальною подією в житті демократичного суспільства.

СБУ на варті виборчого процесу
Надто важливо, щоб під час їхньої підготовки й проведення була забезпечена реалізація конституційних прав громадян нашої держави та прозорість виборчого процесу.

Однак, як показав перший тур, механізм фальсифікації народного волевиявлення все-таки був запущений. До виявлення конкретних фактів порушень активно підключилася Служба безпеки України. Як завірив її глава Валентин Наливайченко, у спецслужби досить сил і засобів для припинення будь-яких технологій фальсифікації результатів президентських виборів.

На одній з виборчих дільниць працівниками СБУ було виявлено спробу впровадження так званої схеми під назвою "Ріка". Суть у наступному: виборець приносить із собою на ділянку бюлетень уже позначений хрестиком напроти прізвища одного із претендентів на пост президента. Кинувши його в урну, він виносить чистий бюлетень і віддає його представникові зацікавленого кандидата, за що одержує винагороду готівкою.

У ряді областей, зокрема в Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій, Донецькій, Луганській й Харківській, співробітники Служби безпеки виявили невідповідності в державному реєстрі виборців. Попросту говорячи, були виявлені "двійники", тобто люди, яких недавно зняли з реєстрації у зв'язку з переїздом або смертю, а також "мертві душі", зареєстровані в зруйнованих будинках, будинках зі зміненими назвами вулиць.

В усіх регіональних органах СБУ був організований цілодобовий телефон довіри, по якому громадяни могли та можуть повідомляти про всі порушення виборчого процесу. За інформацією правоохоронців, багато хто з пересічних громадян активно відгукнулися на дану ініціативу. Наприклад з'ясувалося, що в області були зафіксовані й задокументовані спроби підкупу членів дільничних виборчих комісій з боку представників одного з кандидатів у президенти. Ще один волаючий випадок порушення закону був відзначений на виборчій дільниці N110 м. Лисичанська. Колишній голова виборчкому заявив про підробку його підпису на протоколах засідань комісії, складених під час його перебування на посаді глави виборчкому. По переданим матеріалам Лисичанська прокуратура порушила кримінальну справу по ч. 1 ст. 366 КК України (службова підробка). Усього ж 17 січня на Луганщині було зафіксовано 70 фактів протизаконних дій. До речі, результати моніторингу процесу волевиявлення тепер розміщаються на офіційному сайті СБУ.

СБУ й надалі стоятиме на заваді порушникам виборчого процесу впровадити в життя механізм фальсифікації народного волевиявлення під час другого туру голосування. Адже кожний громадянин повинен бути впевнений, що саме його голос, який він віддав за того чи іншого кандидата, досягне свого кінцевого результату, а спроби маніпуляції з ним будуть жорстко припинятись.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua