Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Забезпечення демократичних виборів як зобов'язання перед волевиявленням нації


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
4

Голосов "против"
4

СБУ забезпечила демократичні вибори

Забезпечення демократичних виборів як зобов'язання перед волевиявленням нації
Під час нічного виборчого телеефіру на "Інтері" російський опозиціонер Борис Немцов, відповідаючи на пропозицію прокоментувати хід виборів Президента України, з неприкритими емоціями заявив, що він щиро заздрить українцям, для яких слово "вибори" не перетворилось на фарс, як в Росії, заздрить справжній демократії, свободі слова і тому, що чесність і прозорість нашого виборчого процесу неможливо недооцінити.

Справді ці, п'яті по рахунку вибори Президента України фактично відбулись як під лупою у всього українського народу, їх не можна порівняти з тотальною наругою над волевиявленням народу в 2004, як не можна навіть близько провести паралелі з "театральною виставою" переобрання Кучми на другий термін в 1999, про інші немає сенсу навіть згадувати. Хтось казав, що втомився від демократії і хоче сильної руки? Хоче, щоб за нього вирішували як, за словами того ж Нємцова, Путін з Медведєвим, не рахуючись з думкою нації? Напевно та людина, яка здатна проміняти свободу на хліб, дійсно не заслуговує цієї свободи. І Президент Віктор Ющенко, досягнення якого оцінять багато наступних поколінь українців, тисячу раз правий в тому, що ця людина в кінцевому рахунку втратить і продану незалежність і тимчасово подану їжу!

Щоправда, в умовах тотальної боротьби за найвищий державний пост між ключовими гравцями вітчизняного політикуму, виборчий процес автоматично перетворився у вразливу мішень, маючи всі шанси бути зухвало спотвореним. Тому сам факт прозорого проведення хай ще тільки першого туру виборів Президента свідчить про колосальні зусилля державних органів, прикладені для того, щоб міжнародна спільнота сприймала Україну як високорозвинену демократичну державу і рівноправного партнера.

В першу чергу треба віддати належне діючому Президенту Вікторові Ющенку для якого, на відміну від минулого керівника держави, демократичне проведення виборів і відповідно міжнародний імідж нашої держави стало справою честі. Президент, будучи при владі і знову балотуючись на другий термін, не надав і натяку на те, щоб якимось чином використати своє владне становище на власну користь. Президентська вертикаль влади не надала жодного приводу для звинувачень в застосування адміністративного ресурсу, оперативно реагуючи на негативні передумови, здатні зірвати виборчий процес.

Дій правоохоронних органів, по суті мали прямо протилежні вектори. Якщо генпрокуратура, в'яло реагуючи на порушення виборчого законодавства, до останнього часу намагалась підлаштуватись під тих чи інших політичних гравців, МВС брутально використовувався більше ніж заангажованим міністром в передвиборчій кампанії одного із кандидатів, до речі як і в 2004 році, то СБУ стала мабуть єдиним правоохоронним органом, який в щоденному режимі із сталим інформуванням громадськості вживав реальні дії для того, щоб вибори Президента відбулись як волевиявлення громадян, а не брудний "набір" з чорних технологій. Голова СБУ Валентин Наливайченко із сталою періодичністю інформував громадськість про виявлені і усуненні співробітниками СБУ порушення, не допускаючи жодного провокаційного натяку, здатного очорнити учасників виборчих перегонів. СБУ вдалось попередити численні факти підкупу виборців в різних регіонах держави, провівши колосальну попереджувальну роботу із суб'єктами виборчого процесу та надавши органам прокуратури для розслідування кримінальні справи, порушені це до початку виборів. Спецслужба вилучила з незаконного обігу готівки з шести нульовими цифрами, яка була призначена для підкупу виборців і членів виборчих комісій, було недопущено іноземне втручання у виборчий процес – як розповідали очевидці в Донецьку, тільки після втручання СБУшників вдалось попередити при впертій мовчанці міліції використання "грузинського десанту" в дестабілізаційних цілях. ЦВК вперше подякувала українській службі за допомогу в оперативному моніторингу і реагуванні на всі передумови, здатні створити передумови до визнання виборів нелегітимними.

Зрозуміло, що кінцеві результати виборів Президента України ще попереду, проте демократичні зміни, які забезпечив Віктор Ющенко і його команда однодумців вже зараз дають підстави стверджувати, що повернення назад не буде ні за яких умов. Суспільство п'ять років тому змінило владу, яка змінила українську націю, безповоротно повернувши її на шлях додому -в європейську спільноту, де демократія і свобода громадян переважать будь-які тоталітарні наміри!


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua