Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Журнал "Афіша" оштрафують та закриють через рекламу інтим-послуг

UKRFILES | 23.11.2009 14:45

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
1

Голосов "против"
1

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі на засіданні 19 листопада ухвалила рішення, що журнал "Афіша" (N42-43, 2009) порушує законодавство про захист суспільної моралі, оскільки відноситься до сексуально-еротичної продукції, не маючи на те відповідної ліцензії.

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі на засіданні 19 листопада ухвалила рішення, що журнал "Афіша" (N42-43, 2009) порушує законодавство про захист суспільної моралі, оскільки відноситься до сексуально-еротичної продукції, не маючи на те відповідної ліцензії.

До НЕК надійшло звернення голови Верховної Ради Володимира Литвина, котрий передав депутатський запит Миколи Томенка і Юрія Кармазіна. Як уже повідомляла ТК, народні депутати просили проаналізувати "Афішу" "у зв'язку із систематичною публікацією оголошень про надання інтимних послуг та інших порнографічних матеріалів".

Розглянувши примірник журналу з відвертими оголошеннями, моральні комісари дійшли висновку, що є порушення ст. 8 закону "Про захист суспільної моралі" (розповсюдження продукції сексуального чи еротичного характеру без відповідного дозволу), ст. 11 (журнал, що містить еротичний контент, перебуває у вільному продажу без належної упаковки і є доступним неповнолітнім) і ст. 14 (обмеження щодо реклами сексуальної продукції). Як наголосив голова комісії Василь Костицький, реклама сексуальних послуг у журналі друкується не лише українською, а й англійською мовою.

НЕК проінформує про своє рішення авторів запиту, а також редакцію журналу, яка має час на приведення своєї діяльності у відповідність до законодавства – тобто на ліцензування видання як сексуально-еротичного.

Нагадаємо, що Верховна Рада України розпочала боротьбу з рекламою послуг повій в українських засобах масової інформації. Саме такого роду оголошення складають левову частку прибутку журналу "Афіша". Експерти рекламного ринку України відзначають, що якщо органи влади заборонять "Афіші" рекламувати послуги повій, то журнал позбудеться основної статті доходу і буде змушений закритися до кінця цього року. Адже Комісія з моралі планує виставити журналу штрафи, сума яких обчислюється не одним мільйоном.

Крім того, громадська організація "Правовий захист" вже звернулася до Генерального прокурора України і голови Служби безпеки України з проханням негайно перевірити факти багаторічного розміщення в журналі "Афіша" реклами послуг повій і у випадку підтвердження цієї інформації закрити дане видання. Як повідомив заступник голови громадської організації "Правовий захист" Володимир Онищук, сьогодні від імені організації були направлені відповідні запити в СБУ, МВС, Генеральну прокуратуру, Комісію з питань журналістської етики та Комісію з питань захисту суспільної моралі.

"Ми, як об'єднання громадян, що захищає права жителів України, вимагаємо заборонити рекламу інтимних послуг в "Афіші" і закрити журнал, а також подібні видання, що популяризують проституцію", – заявив Володимир Онищук. "Наші дії спрямовані на викорінення проституції і покарання правоохоронними органами всіх учасників ринку сексуальних послуг", – додав пан Онищук.

За останніх півроку "KP Media" вже продав декілька видань: у липні газета "Kyiv Post" була продана "ISTIL Group", у квітні журнал "Pink" – "Вавілону". "KP Media" також закрив видання "Новинар", "Пані", "Вона" і "15 хвилин".

На сьогоднішній день так і не проданий журнал вплутався в нещадну боротьбу з народними депутатами, моральною комісією і Держспоживстандартом за останнього свого рекламодавця – столичних повій, адже пристойні розподільники рекламних бюджетів давно пішли на фронт інших київських сіті-гайдів. Чи зможуть залишки скороченої редакції "Афіші" відстояти право популяризувати "полуничні" послуги – питання часу. А часу в редакції мало – якраз до ухвалення рішення про закриття журналу.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua