Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Законопроект Москаля загрожує свободі віросповідання в Україні

Верієць | 15.11.2009 21:35

-9
Рейтинг
-9


Голосов "за"
3

Голосов "против"
12

На Заході засудження, або точніше повне несприйняття слов'янами гомосексуалізму розцінюється як прояв релігійного фундаменталізму. В разі підтримки парламентом законопроекту Москаля за таку позицію на Україні (!) передбачена кримінальна відповідальність.

До Верховної Ради України подано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії екстремізму". Документ пропонує запровадження адміністративної та кримінальної відповідальності за пропаганду екстремізму і фундаменталізму.

Примітно, що законопроект також передбачає обмеження права на свободу совісті у випадках проявів тероризму, екстремізму та фундаменталізму, проте не надає визначення чи характеристик такої діяльності.

Законопроект N5276, автором якого виступив народний депутат України, заступник Міністра внутрішніх справ України – начальник ГУМВС України в АР Крим Геннадій Москаль, пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодекс України положеннями про відповідальність за виготовлення, зберігання з метою збуту або розповсюдження інформації та матеріалів, що містять ідеї екстремізму та фундаменталізму, а також за керівництво та участь у екстремістських, фундаменталістських та інших заборонених організаціях, так само як і за матеріальне, організаційне чи інше сприяння діяльності таких організацій.

Проект передбачає зміни до Закону України "Про об'єднання громадян" та Закону України "Про політичні партії в Україні", які забороняють політичним партіям отримувати майно, послуги чи грошову допомогу від будь-яких релігійних організацій, іноземних держав та їх громадян, підприємств, установ, організацій, міжнародних організацій, осіб без громадянства чи підприємств з іноземними інвестиціями.

Що стосується Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", то автор пропонує внести зміни до статті 3 Закону, запроваджуючи можливість законодавчої заборони окремих релігій, а також обмеження права на свободу совісті у випадках проявів тероризму, екстремізму та фундаменталізму. Однак проект не надає визначення чи характеристик такої діяльності.

Раніше Геннадій Москаль вніс до Парламенту проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо запобігання діяльності релігійних культів деструктивного типу та тоталітарних сект. Проте такі новації не знайшли підтримки у релігійному та експертному середовищі, де законопроект був сприйнятий як зазіхання на свободу віросповідання в Україні.

Такої думки і члени профільного Комітету з питань культури і духовності, які за наслідками розгляду законопроекту N2419 рекомендували Верховній Раді його відхилити. Парламентарі зазначили, що чинний Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації" значно демократичніший, ніж запропоновані до нього зміни.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua