Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4add80929e87d/

Нема правди, нема права у Годилові.

буковинець | 20.10.2009 12:19

Як і передбачала газета "Час" наприкінці березня цього року, так і сталося. У Годилові на куті Яблунівка Великокучурівської сільради приватний підприємець Вакарюк спільно з приватною підприємицею Вакарюк будують великий шестиповерховий будинок. Без дозволу на це.

Нема правди, нема права у Годилові.
Як і передбачала газета "Час" наприкінці березня цього року, так і сталося. У Годилові на куті Яблунівка Великокучурівської сільради приватний підприємець Вакарюк спільно з приватною підприємицею Вакарюк будують великий шестиповерховий будинок. Без дозволу на це. Найгірше, що коїться сьогодні у Годилові – це цілковите іґнорування закону і законності, прокурора і прокуратури, суддів і судів, живих і мертвих, депутатів і "маленьких" українців. Поведінка забудовників поставила їх на високий постамент, який цинічно і нахабно височіє над Законом, Людиною і Україною. Чому цього не хоче бачити влада? Чи, може, вона боїться цих забудовників!? Чи, може, влада взагалі ними куплена, притлумлена і розтоптана?!

Бо як інакше може бути, коли 23-річний приватний підприємець Вакарюк бере собі у партнери іншу приватну підприємицю Вакарюк і будують багатоквартирний 6-поверховий будинок там, де влада дала дозвіл на індивідуальне будівництво згідно з ґенпланом.

Так що напівправда і напівзакон у напівдержаві та напіввладі поки що існують. Хочеться сподіватися, що не надовго.

30 вересня 2008 року Сторожинецький районний суд ухвалив однозначне рішення: "Заборонити Вакарюку Андрію Васильовичу, 05.07.1983 р.н., жителю м. Чернівці, вул. Ентузіастів 65/208, подальше будівництво житлового будинку за адресою: кут Яблунівка в с. Годилів Сторожинецького району Чернівецької області".

Все. Закон відновлено?... Коби би то так було. Судовиконавці повинні би вже приступити до виконання ухвали: розібрати розпочату будову багатоквартирного будинку і слідкувати, аби будувався тільки індивідуальний житловий будинок. Так повинно бути у цивілізованій европейській державі, у місті, де панує закон, порядок і де є влада на своєму місці. У Чернівцях цього нема. Бо Вакарюк увесь цей час продовжував будівництво і таки його тепер завершує. На ділянці вже виріс 6-поверховий красень з 44 квартирами, балкони яких виходять на подвір'я інших забудовників, стіни багатоповерхівки заслонили сонце іншим людям.

Окрім неповаги до закону (самочинне будівництво, іґнорування ухвали суду про заборону подальшого будівництва), Вакарюк і Цимко порушили всі норми зведення житла. Бо за нормами будь-який балкон не повинен заважати сусідам. І не витримані розриви між будинками.

Хто порушує закон один раз і не несе відповідальності за це, порушить ще не раз. Допоки тягнуться суди, самовільне будівництво триває. І воно не одне, а два: на сусідній ділянці, де також дозволено індивідуальне (а не багатоквартирне) будівництво одного будинку, розпочато спорудження ще однієї багатоповерхівки. Це вже є не простим порушенням, це стало викликом усій судовій, законодавчій владі України. Це стало викликом прокуратурі та міліції. Мовляв, ви хотіли заборонити одну будову, а я буду зводити дві. І нічого мені ніхто не зробить.

Напевне, саме так можна розцінювати початок будівництва іншого будинку. Чи є там порушення?

Прокурор В. Поцілуйко однозначно висловився 12 червня цього року, що Вакарюк зводить будинок самочинно. Тобто, з порушенням закону. А разом з ним і Цемко Я. А., всупереч ст.29 Закону України "Про планування і забудову територій", здійснює самочинне будівництво багато-квартирного житлового будинку на ділянці, розміщеній впритул до ділянки Вакарюка. Зараз йому заборонено здійснювати роботи. А хто зважає на ці заборони?... І чому прокуратура мовчить і терпить наругу над законом?

Більше того, прокуратура виявила й перший кримінал. Були підроблені документи у сільраді (чи за її межами). Рішенням Великокучурівської сільради Вакарюку було дозволено спорудити "індивідуальний житловий будинок". Згодом у документі були виявлені зміни. Кілька літер змінено – і ціла тобі катавасія. Замість "індивідуального" з'явилося у дозволі "індивідуальні житлові будинки". Новий зміст – і новий кримінал. Щоправда, прокуратура його зафіксувала. У листі в. о. прокурора області пана Поцілуйка зазначено: "Прокурором Сторожинецького району порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, за фактом підроблення офіційного документа – рішення Великокучу-рівської сільської ради від 09. 02. 2005 N09". Справу скеровано до слідства у міліцію. Спливло три місяці, слідство ведеться...

А поки тривають суди і слідство, будинки зводяться. Більше того, знаходяться окремі державні структури, котрі намагаються цим будівництвам надати вигляду законності. Зокрема, облСЕС раніше не погоджувала проекти будівництва, а 12 травня вже зробила висновки погодити звіт про технічний стан будинку. І управління МНС в Чер-нівецькій області робить експерт-ний висновок, що все там нібито нормально і порушень вимог пожежної безпеки не виявлено. Хоча там неможливо буде проїхати пожежній автомашині у випадку пожежі. Це ж видно і зрозуміло навіть не спеціалістам, не те що пожежникам.

Якщо так усе добре, то що ж тоді діяти з незаконним будівництвом? З рішенням судів? З прокурорським реаґуванням? З кримінальними справами?

Агов, владо! Ти ще є в Україні!? Чи уже нема?!

Петро Кобевко

P.S.
Уже майже рік у районному суді вирішується (чи затягується) справа за позовом прокурора про знесення самовільних споруджень багатоквартирних будинків. Замість позитивного вирішення серйозної проблеми за цей час сталося навпаки: самовільна забудова завершується. Закон мовчить. Допоки?


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua