Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4ad5a0ac3e57a/

Коновалюк бреше. Українці не брали участь у Грузинській війні

Turbo222 | 14.10.2009 12:58

судовий позов співробітників Балаклійського ремонтного заводу проти В.Коновалюка

Українські спеціалісти, що допомагали Грузії у 2008 році під час серпневого конфлікту на Кавказі, були працівниками Балаклійського ремонтного заводу. Про це йшлося в у Звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин поставки до Грузії військової техніки. Відповідний список громадян подав голова комісії Валерій Коновалюк.

Кульмінаційною подією минулого року був виступ з трибуни у Верховній Раді самого В.Коновалюка. Але, попри усі заяви та висловлювання, жодних доказів та аргументів ним надано не було. Під час виступу біля доповідача як головний аргумент стояв макет зенітно-ракетного комплексу "Бук-М1", якому насправді більше двадцяти років та який вже добре відомий військовим по всьому світу. Згаданий комплекс, зі слів Коновалюка, був проданий у Грузію за 20 мільйонів доларів. Й на думку депутата, грузини самі не могли керувати апаратурою, а запросили українських фахівців.

Без будь-якого обґрунтування Народний депутат України Коновалюк перед світовою спільнотою звинуватив своїх співвітчизників, українських громадян, фахівців Балаклійського ремонтного заводу у тому, що вони керували "Буком" та причетні до збиття російських винищувачів. Ознайомитися з текстом Звіту комісії Коновалюка можна на веб-сайті Верховної Ради України, в ньому йдеться про участь у воєнних діях під час конфлікту між Грузією та південною Осетією Вербицького Юрія, Пономаренка Євгена, Гопці Володимира, Кабанця Валерія, Паніматки Олександра, Вербицького Віктора, Тихонова Романа та Коптєва Миколи.

Як відомо, Рада Коновалюка не підтримала. Парламент відмовив комісії продовжити розслідування.

Апеляційний суд Києва в серпні цього року визнав недостовірною інформацію, розповсюджену у Звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин поставки до Грузії військової техніки з метою встановлення фактів порушення законодавства України та норм міжнародного права.

Керуючись статтями Цивільно-правового кодексу України (303, 307, 309, 313, 314, 316, 317) Суд встановив, що розповсюджена у відношенні вищезазначених громадян України інформація не відповідає дійсності. Навіть на письмову вимогу судової колегії не було надано жодного доказу про те, що згадані люди дійсно брали участь у воєнних діях.

Більше того, це порушує конституційні права позивачів та є безпідставним звинуваченням у злочині, якого вони не скоїли.

За рішенням суду, яке увійшло в законну силу 6 жовтня 2009 року, Верховна Рада України має спростувати недостовірні відомості шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті ВРУ та принести свої вибачення.

Тому будемо чекати нової прес-конференції Коновалюка з цього приводу, його вибачень та, маю таку надію, пояснень щодо "утки нардепа" від Партії Регіонів.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua