Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Політика   Українська політика   Права людини в Україні

Слова і дії влади: чи збігаються вони!?


-1
Рейтинг
-1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
4

На сьогодні, у нашій державі відбуваються досить складні політичні процеси, коли нині діюча влада дбає лише про перерозподіл та перетягування владних повноважень між собою.

Слова і дії влади: чи збігаються вони!?
На сьогодні, у нашій державі відбуваються досить складні політичні процеси, коли нині діюча влада дбає лише про перерозподіл та перетягування владних повноважень між собою. У зв'язку із цим, в Україні склалася ситуація, коли влада не контролює дотримання порядку, особливо серед окремих посадових осіб, та не дбає про добробут власного народу. Натомість, Український народ і надалі продовжує потерпати від бездієвої влади, а також від відсутності будь-яких реальних механізмів захисту його прав та інтересів.

У статті 1 Конституції України говориться, що Україна є демократичною і правовою державою. Проте, зараз будь-якому українцю просто смішно говорити про Україну як про правову і демократичну державу. Адже, права та інтереси українських громадян грубо недотримуються та зневажаються.

Про такий негативний стан речей в Україні засвідчують навіть іноземні організації. Так, американська недержавна організація "Freedom House" у своєму звіті "Країни перехідного періоду – 2009" відносить Україну до країн у яких відбувається згортання демократичних процесів та погіршила її рейтинг. Зокрема, зазначається, що погіршення відбулось за такими напрямами як виборчий процес, якість демократичного управління та незалежність судової системи. Згадані позиції є досить актуальними для Українського суспільства та держави, тому у контексті подальшої роботи нашої конференції її проблематику доцільно розглядати саме з цих трьох позицій.

Стосовно виборчого процесу. Після президентських виборів-2009 року, в українському виборчому законодавстві відбулись значні зміни. Деякі із них дійсно допомогли мінімізувати можливість фальсифікацій. Але деякі були зроблені спеціально щоб перекрити доступ окремим громадянам до реалізації свого виборчого права. Чого варті положення про відмінну відкріпних талонів або заборону голосування на дому. У зв'язку із такими нововведеннями тисячі українських громадян позбавлені свого конституційного права на вільне виборче право. Отже, у даному випадку грубо порушуються статті 69 та 70 Основного Закону України.

Стосовно якості демократичного управління. У цей складний період економічної кризи, який наша держава переживає разом із рештою світу, сфера державного управління потребує ефективних менеджерів. Але нинішня влада взагалі не думає про це.

При підборі державних кадрів вона керується лише власними політичними амбіціями. Так, за деякими даними починаючи з 2005 року було звільнено близько 18 тис. державних чиновників. І слід зауважити, що ці звільнення відбувались виключно через політичні мотиви, бо нова влада звільняла переважно тих державних службовці які були призначені ще за попередньої влади. Але не слід забувати що саме серед зазначеної категорії людей найбільша кількість професіоналів і спеціалістів високої категорії, у підготовку яких були вкладені значні державні ресурси (гроші і час).

Навіть Міністр юстиції України Микола Оніщук який після свого призначення заявив про збереження основного кадрового потенціалу Міністерства юстиції України "особливо нарівні заступників", одразу почав звільняти неугодних йому заступників. Так, 5 березня 2009 року розпорядженням Кабінету Міністрів України N239-р було звільнено заступника Міністра юстиції України Толстенка Володимира Леонідовича. Слід зазначити, що Толстенко Володимир Леонідович є висококваліфікованим фахівцем у галузі юриспруденції та має доволі великий досвід роботи у цій сфері. Таким чином, слова теперішньої української влади розходяться із її діями. Варто зазначити, що тут присутній і факт дискримінації за політичними переконаннями, адже пан Толстенко на позачергових виборах до Верховної Ради України був у списку Партії регіонів України. Це свідчить про цинічне зведення політичних рахунків із своїми опонентами ніж про здоровий глузд та турботу про інтереси Української держави.

Подібна ситуація була і в інших міністерствах і відомствах. 19 серпня 2009 року розпорядженням Кабінету Міністрів України N907-р було звільнено Могильова Анатолія Володимировича з посади заступника Міністра внутрішніх справ України-начальника головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим. Все це свідчить про систематичне переслідування за політичні переконання.

Отже, в Україні абсолютно відсутній демократичній підхід при державному управлінні, а також порушуються норми Конституції України, Закону України "Про державну службу" та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Стосовно незалежності судової системи. У процесі забезпечення дотримання демократії та порядку у державі важливе місце посідає судова система. Про неефективність української судової системи знає кожний громадянин України.

Крім корумпованих суддів та їх помічників, наша система має ще й прогнилу систему виконавчої служби.

У період з 2003 по 2008 роки проти України було винесено близько 435 рішень Європейського суду з прав людини. Виходячи із положень статті 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод Україна зобов'язана виконувати будь-які остаточні рішення зазначеного Суду в будь-яких справах, у яких вона є стороною. Але нажаль зазначенні рішення в Україні абсолютно не виконуються. Це свідчить насамперед про ставлення української влади до українських громадян.

Не краще і з рішеннями внутрішньоукраїнських судів. Так, на початку вересня ц.р. комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг висловив занепокоєння з приводу невиконання судових рішень в України.

У даному випадку варто знову згадати про звільнення Толстенка Володимира Леонідовича з посади заступника Міністра юстиції України. Так, розпорядження Кабінету Міністрів України було оскаржено у Окружному адміністративному суді м. Севастополя. Звичайно, суд виніс справедливе рішення і поновив Толстенка Володимира Леонідовича на посаді заступника Міністра юстиції України. Але вельмишановний пан Микола Оніщук відмовляється виконувати рішення суду. Слід зазначити, що сам Міністр юстиції України на висловлювання пана Томаса Хаммарберга запевнив що найближчим часом до чиновників які не виконують рішень судів будуть застосовуватись санкції у вигляді адміністративного арешту. Проте сам пан Оніщук і не виконує рішення судів чим і подає негативний приклад для своїх колег. Таким чином постає питання: чому Міністр юстиції України ще досі до себе не застосував адміністративного арешту!?

Отже, підсумовуючі все вищесказане можна зробити висновок, що українська влада не тільки не виконує норми внутрішньоукраїнського, а й порушує норми міжнародного законодавства чим виставляє нашу країну у поганому світлі, а це в свою чергу впливає на інвестиційний іміджі України. Адже жодний серйозний інвестор не захоче мати справу із державою у якій не виконуються закони та порушуються елементарні права та інтереси людини і громадянина.

Вищезазначені проблеми можна вирішити наступним чином:

1. забезпечити дотримання нині діючого виборчого законодавства, а не його протизаконну зміну;

2. активізувати діяльність профспілкових органів у державних структурах та забезпечити їх повну незалежність від керівників таких органів. Звільнення будь-якого чиновника має відбуватися виключно за згоди відповідного профспілкового органу і тільки після детального розгляду його особової справи, а також підстав звільнення, і з урахуванням його професійних якостей;

3. Департамент державної виконавчої служби України має стати незалежним спеціальним органом судової влади та має бути виведений із підпорядкування Міністерства юстиції України.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua