Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Що потрібно "Свободі" аби завоювати прихильність Центральної України

florian | 30.09.2009 12:50

6
Рейтинг
6


Голосов "за"
11

Голосов "против"
5

За багатьма підрахунками і методиками проведення соціологічних опитувань жителі Центру країни складають 30% загальної кількості виборців. Це люди, які дуже прихильні до української державності і сприймають націоналізм, як прояв любові до свого народу, але не ворожого ставлення до інших народів.

Проводячи соціологічні опитування для однієї із соціологічних компаній, я переконався в тому, що люди в Ценрі України надзвичайно високо оцінюють любов до свого народу та патріотизм. В анкеті спочатку було поставлено питання "Як ви ставитесь до націоналізму?", і значна кількість людей визначали своє ставлення як "частково негативно". Після цього опитуваним пропонувалося визначити, а що ж власне означає поняття "націоналізм"? На це питання з двох альтернатив: ненависть до інших народів та любов до власного – вони обирали другу. Після цього я повторював попереднє питання: ви негативно ставитеся до націоналізму при тому,що вважаєте його любов'ю до власного народу? Опитувані починали думати, а й дійсно чому ж негативно? У мене є своє пояснення цього, на перший погляд, парадоксу.

Як відомо, пересічна людина мислить простими штампами, які їй нав'язує суспільство, а щодо такого поняття як "націоналізм", то такі штампи продиктовані передусім ЗМІ, які перебувають у всім відомо чиїх руках.

Що ми чуємо про націоналізм по телевізору?... фашисти, бандерівці і так далі. Ці поняття є негативними у сприйнятті пересічного жителя Центру країни, який у великій мірі залишається під впливом комуністичної пропаганди. Міфи викорінити надзвичайно важко, іноді це робиться протяком кількох поколінь. Та й справді, а що жителю Центальної України "від того Бандери"?

Постановка цього питання і є поясненням невеликої популярності тут ВО "Свобода", адже організація акцентує увагу лише на визвольних змаганнях на Західній Україні. На відміну від Заходу, в Центрі немає потужних сил, які би консолідували громаду, таких як УГКЦ, немає свого духовного центру, як Львів (адже Київ – це своєрідний Вавилон). Але є історія визвольних змагань, не менш багата, ніж на Заході. Це і війна за незалежність періоду УНР, Холодний Яр, спротив колективізації та геноциду. І акцент саме на цих питаннях може консолідувати інтелігенцію, розсіяну містечками і селами. Саме цю роль має виконати "Свобода" в Центрі. І від виконання цього складного завдання залежить чи стане вона загальноукраїнською правою силою, чи залишиться регіональною (галицькою).

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua