Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Президент України   Гройсман   Домбровський. Вінниця. БТІ.

Узаконене кидалово.

Близнюк | 5.07.2009 19:31

7
Рейтинг
7


Голосов "за"
9

Голосов "против"
2

Повна відсутність контролю за дотриманням законодавства всіма гілками влади в Україні привела до того, що на всій території країни панує влада місцевих князьків, які перебуваючи при владі "управляють" територіями на власний розсуд.

Узаконене кидалово,

або вищий пілотаж мера Гройсмана.

Повна відсутність контролю за дотриманням законодавства всіма гілками влади в Україні привела до того, що на всій території країни панує влада місцевих князьків, які перебуваючи при владі "управляють" територіями на власний розсуд. В Україні стало нормою, що чиновники, які наділені владними повноваженнями поставили роботу так, що за будь-яку довідку, за будь-яке рішення, громадянин повинен заплатити чиновнику мзду. Про те, як чиновники у Вінниці, залазять в кишені співгромадян мною була написана стаття. В статті показувалась фактична діяльність так званого "заново відтвореного" міського БТІ, яке діє за висловами міського голови Вінниці Володимира Гройсмана за тими ж принципами, що і "прозорий офіс" у міській раді. Але дізнавшись, що Президент України Віктор Ющенко буде проводити у Вінниці нараду з питань реформування системи надання адміністративних послуг, не став її розміщувати, маючи надію, що та вакханалія, котра діється у Вінницькому міському БТІ відома Президенту і на нараді вінницькі чиновники таки отримають на горіхи.

Але не так сталося, як гадалося. Президент не тільки не пожурив вінницьких чиновників, але і висловив упевненість, що досвід Вінниці зі створення центрів надання адміністративних послуг за принципом "єдиного офісу" має бути втілений по всій Україні до кінця цього року.

Таке повідомлення на сайті Президента України привело мене в шоковий стан. Я отримав шок від того, що стало цілком зрозумілим те, що Президент моєї країни, не володіє реальною інформацією про діяльність органів державної влади і органів місцевого самоврядування в Україні. Шоковий стан від того, що у Секретаріаті Президента, Обласній Державній Адміністрації, мерії за наші гроші, працюють тисячі державних службовців, які повинні надавати першій особі в країні достовірну інформацію, тобто сумлінно виконувати покладені на них обов'язки. Що це? Зговір, відкритий саботаж? Чи вони вже сидять на валізах і їм уже байдуже, що виробляють місцеві чиновники?

Події, що сталися у Кіровоградській області, де до вбивства простого громадянина України Валерія Олійника причетні екс-народний депутат України, начальник райвідділу міліції і районний прокурор підтверджують, що в Україні такий стан справ став нормою. Вбивство на Кіровоградщині набуло резонансу і його не вдалося спустити на тормоза. Є велика надія, що вбивці отримають заслужену кару. Я не є занадто великим "кровопивцею" по відношенню до столичних і вінницьких чиновників, але маю надію, що ця стаття буде прочитана, будуть вивчені наведені факти і діяльність посадових осіб у Секретаріаті Президента, отримає належну оцінку. Якщо це відбудеться, то Президент повинен також зробити висновки щодо перебування на посаді губернатора Вінницької області Олександра Домбровського, без якого не обійшлося б лоббіювання проведення наради у Вінниці і який не володіє реальною інформацією про надання адміністративних послуг у місті і області. А Вінницькому молодому меру Володимиру Гройсману можна тільки "плескати", адже це він від обласної ради із мовчазної згоди її голови Григорія Заболотного, зумів відібрати чималий шмат пирога, в образі створення самостійного КП "Вінницьке міське БТІ". Мер Вінниці за допомогою Президента України не тільки узаконив "прозоре здирництво" через "занововідтворене" КП "Вінницьке міське БТІ", але його досвід в тому, як можна залізати в кишені співгромадян буде поширений по всій Україні. Говорять, що Володимир Борисович вже давно прицілюється до крісла віце-прем'єра. Можливо ця нарада і повинна була стати останнім штрихом для переїзду Володимира Борисовича до Києва, в будинок на Печерських пагорбах, щоб реалізувати своє ноу-хау у масштабах України. Але, що і як відбудеться прогнозувати важко, але не важко зрозуміти, що бити чиновників по руках потрібно вже давно.

І чим сильніше, тим краще для громадян.

Я є противником змінювати гімн України, але мені подобаються слова із британського гімну – "Ніколи, ніколи британці не будуть рабами!"

Для читачів "Народної правди" подаю свою неопубліковану статтю, про діяльність КП "Вінницьке міське БТІ", а також джерела інформації, які послужили мені при написанні.

http://www.president.gov.ua/news/14305.html

http://www.vmr.gov.ua/news.aspx?langID=1&pageID=2&newsID=6394

http://www.informjust.ua/content/search/

http://www.myvin.com.ua/ua/news_vin/archive/events/1230

http://20minut.ua/news/133315

http://www.33channel.vinnitsa.com/2008/08-44-03.php

БТІ...правда, але не вся!

Підводний айсберг, або як чиновники залізають в кишені співгромадян.

Вже ні в кого в Україні не є таємницею, що система влади в Україні дала серйозний збій. Боротьба за владні повноваження між Президентом, Кабінетом міністрів, Верховною Радою набрала таких обертів, що уже стає загрозою національній безпеці країни. І це тоді, коли у світі панує економічна криза, яка не оминула і Україну. Всю свою недолугість у економічній сфері центральна влада в Україні бажає компенсувати за рахунок співгромадян. Щоб наповнити пусту державну казну, через свою бездарність і бездіяльність, державні чиновники, а від них не відстають і чинуші органів місцевого самоврядування, йдуть на такі вигадки, що скоро напевно потрібно буде платити за те, що ти народився у цій країні і тобі чиновник має дати дозвіл дихати повітрям. Як не обурюватися тим, що влада в країні робить спроби обкладати податками тих наших співгромадян котрі в більшості в нелюдських умовах важко працюють за кордоном, щоб забезпечити свої родини. Влада не бере до уваги те, що кожен заробітчанин є інвестором країни. На зароблені гроші, заробітчани в основному в Україні, в тому числі і на Вінничині, будують житло, купують квартири і інші об'єкти нерухомості. Але і тут чиновники стоять на "сторожі" і стараються запустити руки в кишені співгромадян, через різні системи реєстрації прав власності. Створення єдиної державної системи реєстрації на нерухоме майно є дуже актуальним і нагальним в Україні. В багатьох країнах світу реєстрація має юридичну силу і не потрібно в одному місці підтверджувати повноваження власника, в іншому – реєструвати. А в Україні до цього часу не прийнято відповідного закону, яким би врегулювалися всі питання пов'язані з державною реєстрацією прав власності на нерухоме майно. Насамперед, хто є державним реєстратором і хто є держателем Реєстру та здійснює методологічне забезпечення діяльності з його ведення. Сьогодні в Україні на роль державного реєстратора претендують органи БТІ, Мін'юст та Держкомзем. Кожна з цих організацій має пряме відношення до прийняття рішення про державну реєстрацію прав власності. БТІ реєструють власників об'єктів нерухомості, Мін'юст володіє інформацією про всі обмеження та обтяження прав на нерухоме майно і підпорядковує собі нотаріусів, а Держкомзем має картографічно-топографічні відомості про землю та її власників. Особливою тягою до "привласнення" прав на реєстрацію і держання Реєстру вирізняється Мін'юст. Кабінет Міністрів дав доручення Мін'юсту вирішити питання, пов'язані зі створенням системи Державного реєстру прав власності, але не доручав виконувати роботи із впровадженням системи Реєстру і бути держателем Реєстру. Така процедура повинна регулюватися тільки Законом України, як це передбачено Конституцією України, а не наказом Мін'юсту "Про Тимчасове положення і створення реєстру прав власності на нерухоме майно" чи Листами того ж Мін'юсту.

На даний момент такий Закон відсутній, як і відсутній Закон про створення і зберігання електронних баз даних про фізичних осіб і їх майна. Тоді виникає риторичне питання, на якій підставі Мін'юст проводить збір інформації про власників майна, через державне підприємство "Інформаційний центр"? Підприємство створене при Мін'юсті і до бази якого за немалі кошти підключене "занововідтворене" КП "Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації". Згідно з Договором "про організацію доступу БТІ до користування автоматизованою електронною системою "Реєстр прав власності на нерухоме майно"" між ДП "Інформаційний центр" і БТІ, який розміщений на сайті ДП "Інформаційний центр", в розділі 3 "Оплата послуг" зазначається, що за організацію доступу до системи БТІ повинно заплатити 1300 гривень, з урахуванням ПДВ. Розмір оплати послуг Центру за технічне обслуговування системи встановлення програмного забезпечення на додатковий комп'ютер становить 39 гривень з ПДВ за одну годину. Розмір оплати послуг з навчання роботі з програмним забезпеченням становить 420 гривень з ПДВ за одну фізичну особу. Договором також передбачено, що при зміні тарифів на послуги, яке надає ДП "Інформаційний центр" БТІ буде сплачувати за новими тарифами. Також БТІ самостійно сплачує телекомунікаційні послуги, а також власними силами та за власний рахунок забезпечує встановлення та підтримку зв'язку з ДП "Інформаційний центр" при користуванні Реєстром. Як відомо, що КП "Вінницьке міське БТІ" розташоване на 2-му і 3-му поверхах у приміщенні Будинку Побуту по вул. Соборній 64, що у Вінниц. В міському БТІ працює 95 працівників. Реконструкція Будинку побуту під міське БТІ обійшлася міській казні у

2 млн. грн., але як зазначив міський голова Володимир Гройсман: – "Бюро технічної інвентаризації відповідно до чинного законодавства надає платні адміністративні послуги і ті кошти, що були інвестовані в це приміщення, - повернуться у міський бюджет". КП "Вінницьке міське БТІ" займається інвентаризацією об'єктів нерухомого майна, яке розташоване на території Вінниці; реєстрацією майна; внесенням до державного електронного реєстру; наданням витягів з реєстру прав власності (колишні довідки-характеристики); оформленням права власності на об'єкти нерухомого майна; переплануванням житлових квартир; оформленням документів, пов'язаних з приватизацію державного житлового фонду; надає інформаційні довідки фізичним та юридичним особам, які стосуються права власності.

Всі архівні матеріали, що стосуються міста, обласне БТІ передало "заново відтвореному" КП "Вінницьке бюро технічної інвентаризації". На відкритті роботи міського БТІ у новому приміщенні мер наголосив, що робота міського БТІ буде проводитись за тим же принципом, що і Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс", який знаходиться у приміщенні Вінницької міської ради. На перший погляд все це виглядає дуже привабливим: запроваджуються комп'ютерні технології в управлінні містом, проходить реконструкція будинків розташованих на центральній частині міста, але якщо трошки глибше зануритися у вивчення цього питання, в його реальний стан справ, то зразу можна побачити підводну частину цього айсберга. Виявляється, що для того, щоб провести будь-яку операцію із своїм нерухомим майном потрібно знову пройти всю процедуру державної реєстрації, але вже у "занововідтвореному" КП "Вінницьке міське БТІ" і заново заплатити за надані послуги. Те що вони вже були проведені при оформленні всіх документів в обласному БТІ нікого не хвилюють. В міському БТІ можуть і відмовити у реєстрації, а такі випадки вже є, хоч є всі відповідні документи про право власності, оформлені тим же обласним БТІ. Тепер для того, щоб доказати право на свою ж, уже давно оформлену власність, потрібно звертатись до суду, а це час, нерви і ті ж самі кошти.

Отже вся та історія із рейдерською атакою на Будинок Побуту було тільки формальним приводом для того, щоб міські чиновники, із згоди обласної влади, знову залізли в кишені вінничан. Залізли і не один раз. Перший раз, коли за гроші платників податків, а міський бюджет формується з коштів платників податків, тобто з вінничан, провели реконструкцію Будинку Побуту. Другий раз, коли уклали Договір за гроші тих же вінничан із структурним підрозділом Мін'юсту ДП "Інформаційні технології"

"Про організацію доступу БТІ до користування автоматизованою електронною системою "Реєстр прав власності на нерухоме майно"".

З підприємством, яке не має законного права бути держателем такого Реєстру і збирати інформацію про власників нерухомого майна. Третій раз, коли не визнають всіх документів на право власності, виданих обласним БТІ і примушують знову вінничан, власників нерухомого майна, сплачувати за видачу документів. Ось чому мер Вінниці Володимир Гройсман був дуже впевнений, що гроші потрачені на міське БТІ, знову повернуться в міську казну. При такому підході, вони повернуться, але сума буде не 2 млн.грн., а в десятки і сотні раз більшою, якщо виявиться, що всі раніше оформлені документи на право власності видані обласним БТІ виявляться нічим не іншим, як "фількіною грамотою".

Такій вакханалії у реєстрації прав на нерухоме майно, як і іншим "вигадкам" чиновників як центрального, так і місцевого рівнів потрібно покласти край.

Як говорять самі найвищі посадові особи в Україні, що "потрібно руки відбивати таким чиновникам" котрі залазять в кишені співгромадян, то дуже хочеться вірити і ще більше побачити як чиновники з Мін'юсту і Вінниці отримають по руках. А факт про те, що вони залізли в кишені співгромадян є незаперечним.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua