Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Відкритий лист щодо справи В.Олійника – акція "За правову Україну"

Никита | 28.06.2009 00:25

12
Рейтинг
12


Голосов "за"
17

Голосов "против"
5

Другий раз я дозволяю собі ПЕРЕДРУК. Перший був під час Грузинської війни – передрук з сайту "Грузія online", коли той сайт працював нестабільно через численні атаки. Той передрук ("Россия объявляет войну всему миру") зараз знаходиться в рубриці ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ.

Відкритий лист щодо справи В.Олійника – акція ''За правову Україну''
Президенту України В.Ющенку

Голові Верховної РадиУкраїни В.Литвину

Прем'єр-міністру України Ю.Тимошенко

Генеральному Прокурору України О.Медведьку

Ми, громадяни України, вимагаємо чесного, об'єктивного і прозорого слідства по справі загибелі громадянина В.Олійника в інциденті, що трапився 16 червня 2009 року за участю народного депутата України В.Лозінського та керівників правоохоронних органів Голованіського району Кіровоградської області.

Нас глибоко непокоять і обурюють спроби фігурантів цієї справи, зокрема В.Лозінського, а також – окремих високопосадовців і Міністра МВС України Ю.Луценка сформувати упереджену картину та обставини цієї справи до завершення слідства, а також неприкритий тиск високопосадовців на хід слідства.

Ми сподіваємось, що живемо у правовій державі Україна, як це проголошено в Конституції України, в якій згідно статтям 24-28, "громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом" та "кожна людина має право на життя." Нас обурюють цинічні спроби високопосадовців (зокрема нардепа від БЮТ В.Пилипенка) представити фігурантів цієї справи "героями", гідними нагород, а громадянина В.Олійника "злочинцем", гідним покарання, що суперечить статті 62 Конституції України щодо презумпції невинуватості особи.

Випадок з громадянином В.Олійником ми розглядаємо, на жаль, як типовий для сучасної України, де панує нехтування законом та Конституцією, зневага до прав і свобод громадян, вибіркове застосування закону для "своїх" і "чужих", а також повна безкарність високопосадовців, які живуть за своїми власними, зручними для них, "законами", поза Конституцією, правом та людською мораллю.

Ми вимагаємо також прискорення прийняття Верховною Радою України нової редакції виборчого законодавства, яке б передбачало відкриті виборчі списки депутатів та реальні механізми їх підзвітності виборцям, зокрема через механізм відозви депутатів його виборцями.

Просимо всіх небайдужих громадян України, громадські та правозахисні організації підтримати ці вимоги та приєднатись своїми підписами до цього відкритого листа. Ми, громадяни України, обіцяємо всім нашим владцям та політикам жорсткий громадський контроль цих вимог, а у разі чергових спроб "заминання" справи В.Олійника, жорсткі громадянські акції "ЗА ПРАВОВУ УКРАЇНУ!" із залученням всіх небайдужих вітчизняних громадських сил та міжнародних правозахисних організацій. У разі невиконання цих вимог ми, громадяни України, залишаємо за собою право на проведення актів громадянської непокори, а також інших доступних громадянських засобів та акцій на захист наших прав, гарантованих Конституцією України.

Віктор Степаненко

Андрій Гончарук

Олег Бренько

Прохання приєднуватись небайдужих!!!

Підписатись можна тут

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua