Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Прва людини в Україні   Соціальна політика та працевлаштування   Медичне забезпечення   Київ   Місцеве самоврядування

Права людини в Україні: чи дійсно вони захищенні!?


2
Рейтинг
2


Голосов "за"
3

Голосов "против"
1

Виходячи із положень Конституції України кожний український громадянин має право на рівний доступ до медичного забезпечення та на гарантоване право на працю і соціальний захист. При чому, Конституція України гарантує всім безкоштовне медичне забезпечення. Але, чи насправді це так?

Права людини в Україні: чи дійсно вони захищенні!?
Виходячи із положень Конституції України кожний український громадянин має право на рівний доступ до медичного забезпечення та на гарантоване право на працю і соціальний захист. При чому, Конституція України гарантує всім безкоштовне медичне забезпечення. Але, чи насправді це так?

Останні події у житті Української держави свідчать про те, що не всі українські люди мають рівні права у зазначених сферах.

Стосовно права на працю. Світова фінансова криза сильно вдарила по українській економіці. У зв'язку із цим, відбуваються масові звільнення по всій Україні. Звичайно фактор кризи потрібно враховувати. Проте, цікавим є той факт яким чином це відбувається. Так, до багатьох працівників застосовуються методи тиску з боку роботодавців, спрямовані на звільнення працівника за власним бажанням. Звичайно, кожний працівник боячись за свою трудову книжку змушений йти на таку "умову" роботодавця. Отже, таким чином це є першим порушенням права на працю.

По-друге, сама Верховна Рада України, орган завданням якого є захист прав українців на законодавчому рівні, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" прирівняла працівників звільнених за згодою сторін до звільнених за власним бажанням, що позбавляє таку категорію працівників права на допомогу. Таким чином, створюється ще одна сприятлива умова для роботодавців "законно" порушувати конституційне право на працю працівників, гарантоване статтею 43 Основного Закону нашої держави. Такий собі "злочин в законі".

По-друге, за даними Державного комітету статистики України із травня 2008-го по травень 2009-го середня заробітна плата в Україні зросла з 1735 до 1845 грн. або на 6,34%. Але місячна зарплата у розмірі 1735 грн. в середині минулого року за курсу 5,05 грн./дол. становила 343 дол. А 1845 грн. влітку 2009 року навіть за офіційним курсом – менше ніж 240 дол. Таким чином, за рік зарплати в доларовому еквіваленті знизилися щонайменше на 30%. Такий стан речей є грубим порушенням частини 4 статті 43 Конституції України.

Стосовно соціального захисту. На сьогодні спостерігається значна тонізація виплати заробітної плати. З метою зменшення відрахувань до соціальних фондів багато роботодавців ще на початку кризи "конвертували" всі виплати найманим працівникам. Така ситуація призводить до дефіциту бюджетів соціальних фондів та затримки виплати допомоги, у тому числі і допомоги по безробіттю, розмір якої протягом останніх півроку не перевищував 612 грн. Отже, таким чином порушується право українських людей на їх законний соціальний захист, передбачений статтею 46 Конституції України. У якій зокрема гарантується право громадян на соціальний захист, у тому числі і у разі безробіття.

Стосовно медичного забезпечення. Стаття 49 Конституції України передбачає надання безкоштовної медичної допомоги у державних і комунальних закладах охорони здоров'я. Про те як ця стаття виконується відомо всім дуже добре за прикладом Києва. Про так звані "благодійні внески у каси лікарні чи поліклініки" відомо всім киянам, які коли-небудь звертались до закладу охорони здоров'я. Мер Києва Леонід Черновецький пішов далі і вирішив узаконити таку "обдираловку". Проектами рішень Київської міської ради планується ввести платні послуги у київських комунальних закладах охорони здоров'я. Так, хворому за травматичну ампутацію пальців або сегментів кінцівки у Київській міській клінічній лікарні N3 доведеться викласти 7 420,30 грн. Такими діями мер ставить під загрозу життя київських людей, адже у більшості хто потребуватиме такої операції просто немає такої суми. Якщо таке порушення конституційних прав відбувається у столиці України, то навіть важко уявити яке беззаконня чиниться у регіонах.

Отже, вищезазначені порушення конституційних прав особи і громадянина можливо вирішити за допомогою таких заходів:

1.встановити чіткий контроль з боку Уряду України і профспілок за звільненням працівників;

2.запровадження для підприємств, які намагаються зберегти працівників на робочих місцях певних податкових пільг;

3.у зв'язку із тим, що українська економіка прив'язана до долара, необхідно піднімати розмір заробітної плати в залежності від курсу долара;

4.Уряду України необхідно встановити чіткий контроль за сплатою заробітної плати із наголосом на її детінізацію та за сплатою підприємствами внесків до соціальних фондів;

5.Верховна Рада України має прийняти закон, яким заборонити прийом плати за послуги у державних і комунальних закладах охорони здоров'я, крім тих, які будуть перераховані у додатку до цього закону. При цьому, при визначені платних послуг слід виходити із їх другорядності і додатковості.

При підготовці статті були використанні матеріали із журналу "Український тиждень" за 19-25 червня 2009 р. N24 (85).

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua