Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
СПІЛЬНОТА УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ   Україна   РФ   Костянтин Затулін   "Російськомовна Україна: можливості і проблеми консолідації"   цілі і завдання політики РФ в Україні

Затулін назвав головні цілі і завдання політики РФ в Україні

Никита | 21.06.2009 20:11

12
Рейтинг
12


Голосов "за"
17

Голосов "против"
5

Колись в інтерв'ю газеті "Новые Известия" Костянтин Затулін, директор Інституту країн СНД, депутат Державної Думи Росії, сказав, що не слід шукати друзів серед сусідів. "Це країни, що переживають період становлення своєї незалежності, і серед них логічно шукати здобич, а не друзів". Тепер він презентував конкретну програму такого пошуку...

Затулін назвав головні цілі і завдання політики РФ в Україні
Як відомо, 27 квітня ц.р. в Москві відбулася конференція ("круглий стіл") під назвою "Російськомовна Україна: можливості і проблеми консолідації". На конференції з програмною доповіддю виступив член комітету Держдуми Росії у справах Співдружності Незалежних Держав і зв"язків з співвітчизниками; член Ради із зовнішньої і оборонної політики РФ Костянтин Затулін.

Слід з усією серйозністю поставитись до цієї доповіді, – адже вона претендує на певну ПРОГРАМУ сьогоднішньої РФ у взаємовідносинах з сучасною Україною.

К. Затулін сказав, що відносини Росії і України, на його думку, повинні мати статус "особливих відносин" – за аналогією з такими, що встановились між США і Великою Британією в 50-ті роки минулого сторіччя.

Для встановлення таких "особливих відносин" мають бути визначені гарантії для сторін. Для РФ Затулін виділив чотири гарантії:

1) Нейтральний позаблоковий статус України має бути офіційно проголошений і законодавчо закріплений ("але ми не досягнемо нейтрального статусу, якщо не будемо пропагувати військово-політичний союз між РФ і Україною")

2) Федеративний державний устрій Україна повинна конституційно оформити.

3) Надати державний статус російській мові (поряд з українською)

4) Неухильно зберігати православну російсько-українську єдність у лоні Московського Патріархату.

За думкою Затуліна, відсуність навіть однієї з цих чотирьох гарантій зберігає ризики для російсько-українських відносин за будь-якої влади. Таким чином, саме досягнення названих гарантій і є найголовнішою метою Росії в Україні.

Виходячи з цієї мети, Затулін сформулював основні завдання політики РФ в Україні. Серед них такі:

- підтримка свободи і демократії в Україні, розвиток парламентаризму, федерація;

- ослаблення і відхід зі сцени відверто антиросійських політиків і сил. Їх прибічників слід витиснути з державного апарату, особливо з освіти, культури, оборони і безпеки;

- закріплення особливого статусу Криму і Севастополя;

- боротьба зі спробами реабілітації в історії зрадників російсько-української єдності, протидія героїзації активістів ОУН УПА;

- ЧФ РФ повинен залишитись у Севастополі післі 2017 р.;

- захист російського бізнесу на території України;

а також згортання всіх програм, пов'язаних з НАТО, повернення до проекту єдиного економічного простору, перехід на єдину "рубльовую" валюту міждержавних платежів, розвиток на Україні мережі російських банків, орієнтованих насамперед на кредитування населення...

...І багато інших, не менш важливих завдань. Їх можна прочитати в стенограмі доповіді Затуліна. І дуже зручно ознайомитись з цією стенограмою на сайті Славянская Европа, де текст стенограми подається з помітками і коментарями Юрія Соломатіна (бувшого народного депутата України від Комуністичної партії). Пан Юрій ретельно і уважно вивчав доповідь Затуліна (як рекомендації для своїх однопартійців), виділив і підкреслив основні положення: це полегшує сприйняття і усвідомлення тексту. Рекомендую скористатися...

Там ще багато цікавинок можна знайти, зокрема, затулінські оцінки окремих українських політиків, або про "безкінечний переговорний процес, боротьбу і змову у трикутнику Янукович, Ющенко, Тимошенко" (послідовність прізвищ збережено).

Затулін загалом негативно оцінює сценарій української парламентської ширки, яка поки що не відбулася (але обговорюється ось уже 2 роки), з її планами про відміну прямих президентських виборів. Він називає це "поверховим вирішенням питання про владу", і сумнівається, що така коаліція посприяла би встановленню "особливих відносин" між РФ і Україною. В усякому разі, потрібних гарантій широка коаліція не дає. "Нам пропонується лишень повірити, що про інтереси росіян і російськомовних в Україні не забудуть", – нарікає на ширку Затулін.

Далі дозволю собі навести цитату зі стенограми доповіді мовою оригіналу:

"Есть второй сценарий, в котором могут принять участие уже не только три мною перечисленных политика, но и гораздо более широкие силы. И в той или иной степени оказывается вовлеченной Россия. Это раскол Украины. Если мы приходим к тому, что всех гарантий, которые я назвал, как цель российской политики на Украине, мы достичь не можем, то вне зависимости от того, кто будет дальше сидеть в президиуме, кто из нас будет в парламенте, кто в Министерстве иностранных дел, я готов последовать примеру Бориса Николаевича (Ельцина) и положить руку на отсечение, что в Российской Федерации придут к выводу, что совсем необязательно Украина должна сохраняться как государство в интересах российской политики."

Далі йдеться про те, що якщо Україна є ворожою для РФ (а головну ворожість Затулін бачить у курсі України на євроатлантичну інтеграцію), то тоді треба стати на таку точку зору: ЧИМ ГІРШЕ ДЛЯ УКРАЇНИ, ТИМ КРАЩЕ ДЛЯ РОСІЇ.

Але якщо Україна надасть гарантії, що вимагаються, тоді вона може просити РФ відмовитись від цього неприємного сценарію – розколу і знищення держави Україна. Це і буде умовою України, яку вона з свого боку висуне Росії - не знищувати її. Тільки одна умова, але, погодьтеся, життєво важлива...

"Ми запросили вас для того, щоб ви, насамперед, зрозуміли і вислухали одне одного. Для того, щоб передати Вам своє переконання: цього року все на Україні вирішується на тривалий період", – звертається доповідач до учасників конференції і закликає створити "Народний фронт" для вираження потреб політиків Півдня і Сходу України.

Тобто, у Москві фактично сказали: "Цілі і завдання зрозумілі. До роботи, товариші!".

Пропоную тим, кому це цікаво, самим проаналізувати: дії яких українських політиків фактично спрямовані на вирішення поставлених цілей і завдань? Адже деякі завдання вже вирішено, інші – знаходяться в процесі реалізації...

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua